בימים אלו אנחנו עדים לשיח ציבורי נרחב אודות היתרונות של שימוש בתחבורה ציבורית. מזה שנים רבות, יותר ויותר גורמים, מומחי תחבורה, כלכלה וחברה, הגיעו למסקנה שבשביל לשרת טוב יותר את הציבור, יש להרחיב את התחבורה הציבורית על חשבון התחבורה הפרטית.

קרא עוד...

מוסך מומחה ראשון למשאיות בישראל

בשורה לנהגי המשאיות: מוסך מומחה ראשון למשאיות בישראל בתחילת השנה יצא לדרך פרויקט "מוסכי המומחה", שנועדו לספק לראשונה שירותי אחזקה ותיקונים איכותיים אך פחות יקרים לכלי רכב. מדובר במהלך שעליו עבדו במשרד התחבורה ובאיגוד המוסכים יותר משנתיים, וכעת, כאשר חמישה מוסכים כאלה כבר פועלים למכוניות פרטיות, ניתן הרישיון הראשון למוסך מומחה למשאיות. ביום רביעי, 14 בדצמבר, יערך במוסך "אלון" שבצומת כנות טקס שבו יוכרז כמוסך מומחה הראשון בישראל למשאיות. מוסך אלון יטפל במשאיות מסוג מרצדס ואיווקו אשר יוזילו את חייהם של בעלי משאיות פרטיים או מסחריים באחוזים רבים.

קרא עוד...

בטיחות ברכב שווה לך כסף, הרבה כסף

הממונה על השוק ההון הודיעה על כניסתה לתוקף של הרפורמה בתעריפי ביטוח החובה. הרפורמה בדמי הביטוח לכלי רכב תיכנס לתוקף בינואר 2017. נהגים צעירים, נשים ונהגים בכלי רכב פרטיים בעלי מערכות בטיחות מצילות חיים ייהנו מהוזלות משמעותיות של עד כ- 40%.

קרא עוד...

רכב היברידי

ייקח עוד מעט זמן עד שכל כלי הרכב בכביש יהיו היברידיים. כיום לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לרכוש את הצעצוע הזה, אך מי שכן, תורם תרומה משמעותית לכדור הארץ.

סיפורי העתיד על מכוניות מסוג חדש זה משהו שאנחנו שומעים כל הזמן. חדשות רכב מספרות לנו על חידושים מפליגים ומעניינים שיתרחשו בעתיד הקרוב והרחוק .

קרא עוד...

גיר אוטומט

השוואה בין תיבת הילוכים ידנית או אוטומטית צריכה להיות חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים שלכם לפני קניית רכב חדש או משומש. לכל תיבה יש יתרונות וחסרונות אחרים, אך בסופו של דבר הכל תלוי בצרכים הספציפיים של הנהג.

קרא עוד...

כמה פעמים דמיינתם שאתם כמו אותם גיבורים בסרטי מסעות אמריקאיים, חוצים את היבשת המדהימה הזאת ברכב, נוהגים על כביש 66 ההיסטורי (או על מה שנותר ממנו) וכן על מערכות הכבישים הבינעירוניות המדהימות אשר חוצות את ארצות הברית ממזרח למערב או להיפך.

קרא עוד...