אתר החדשות והתוכן Thepulse נוסד בשנת 2010 כפורטל חדשות ישראלי שחרט על דיגלו שאיפה לעיתונות אובייקטיבית מזן חדש.

האתגר

בישראל אין מספיק מקורות מידע חדשותיים אמינים. כלי תקשורת ישראלים רבים מחוייבים לאג'נדה פוליטית מסויימת או לשאיפות של גופים כלכליים המפרסמים אצלם. גם ללא קשר לאיכות הסיקור העיתונאי או לאובייקטיביות שלו, יש חוסר מספרי בכמות אמצעי התקשורת והמדיה בישראל. כתוצאה מכך, אייטמים חשובים רבים, שיש בהם עניין לציבור, או מאמרים של מומחים בתחומים שונים שיכולים להעשיר את הידע הציבורי, אינם מתפרסמים בסופו של דבר באף אתר חדשות או אמצעי תקשורת, ואפילו אינם נגישים למחפשים מידע באינטרנט בגוגל ומנועי החיפוש השונים כתוצאה מכך.

החזון

אנו מעוניינים לתת במה, בראש ובראשונה, לקול שנשאר מחוץ לשיח הציבורי – הכתבות והאייטמים שנחשבים כחשובים פחות ע"י עורכים בכלי תקשורת אחרים ולכן לא מתפרסמים, מאמרי הדיעה והמאמרים המקצועיים החשובים שלא מוצאים במה ובסופו של דבר אינם נגישים.

השליחות העיתונאית שלנו היא לשמור על מקסימום אובייקטיביות, ככל הניתן. מתוך צורך זה, אנחנו מקפידים על מספר עקרונות פעולה:

כתבות וידיעות חדשותיות המבוססות על דברים בשם אומרם - גם לעיתונאים ולנו כעורכי ומפעילי אתר חדשות, אין את הכלים לשפוט, האם כאשר פוליטיקאי או מנהל מסויים מצהיר הצהרה מסויימת בהודעה לעיתונות, הוא באמת מתכוון לנאמר בה, או אם הנתונים שהוא טוען להם מדוייקים או לא. לכן, תמיד נעדיף להביא דברים בשם אומרם, בציטוטים, או פירסום הודעות לעיתונות כפי שהן מועברות אלינו, בציון ברור של הגוף העומד מאחוריהם.

מאמרים בשם כותבם – עיתונאי המסקר תחום מסויים איננו מומחה בר סמכא בתחום – כתב בריאות לא יכול להיות תחליף לרופא, כתב משפטים לא יכול להחליף עורך דין. כאשר מדובר במידע בעל אופי מקצועי, הכולל טיפים והמלצות לגולשים בתחומי ידע שונים, נעדיף תמיד לפרסם מאמר שנכתב ע"י איש מקצוע מנוסה ומוביל בתחומו, שיודע לעמוד מאחורי המידע כבר סמכא, ושלקורא יש אפשרות לשפוט את הרקע, הידע והניסיון המקצועי שלו מתוך פרטיו המקצועיים המופיעים במאמר – ולא כתבה שנכתבה ע"י כתב שעלול לטעות בפרשנות הדברים או בחשיבותם.

פירסום עקיף ולא ישיר – כפורטל חדשות, אנו מעוניינים כמובן ליצור הכנסה מעבודתנו ומהתכנים והמאמרים באתר. יחד עם זאת, אנחנו לא מעוניינים להיות תלויים בבעלי הון ובחברות מסחריות שמשלמות תמורת פירסום, אך לעיתים מעוניינות להשפיע גם על התכנים ולמנוע פירסום של מידע כזה או אחר. לכן, הכנסות האתר מתמקדות בפירסום עקיף, המגיע אלינו באופן אוטומטי באמצעות מודעות גוגל ושירותים אחרים, וגם מפירסום מאמרי אורח.

הצוות 

לצורך הפעלת האתר חברנו יחד, מספר עיתונאים ועורכים בעלי ניסיון רב בכלי התקשורת השונים. בשעה שחלקנו עדיין מתפרנסים במקביל מעבודה בכלי תקשורת אחרים ולכן כותבים תחת שם העט "שירות thepulse", עבודת הפורטל מתבססת על עורכים המחלקים ביניהם משמרות עריכה לאורך היום.

כחלק מחזון חברתי מוצהר שנועד להעצים את קהילת לקויי השמיעה ולהעניק ללקויי שמיעה כלים ומיומנויות תקשורת באינטרנט, רוב העבודה השוטפת מתבצעת ע"י עורכים לקויי שמיעה, הפועלים במסגרת סטאז' לימודי בהנחית המערכת, בראשותה של לילית אדירם.

לילית אדירם – העורכת הראשית של פורטל thepulse.co.il כבר עשר שנים, עם ניסיון עבר במיגוון תפקידי עריכה בכלי תקשורת. בעבר היתה לילית העורכת הראשית של פורטל כפר סבא, אשר פעל בכתובת kafas.co.il כמקומון אינטרנטי של כפר סבא ויישובי הסביבה וסיקר את החדשות המוניציפליות של כפר סבא, בכל התחומים – החל מחדשות ונדל"ן ועד לתרבות ורכילות, ומנהלת פורטל האינטרנט "חידות".

הפורטל הוקם בליווי וייעוץ מקצועי של יועץ התקשורת הבכיר תום וגנר ואשת יחסי הציבור שרה וורדן - והבי.