משרד עוה"ד אליהו מלך ושות' הוא המשרד החיפאי היחיד שנכנס לרשימת משרדי הדין המובילים בישראל, בקטגוריה: "גביה משפטית משרדי בוטיק", במדד BDI לשנת 2014.

משרד עורכי הדין אליהו מלך ושות' הוא המשרד החיפאי היחיד שדורג השנה (2014) בקטגוריית גבייה משפטית - משרדי בוטיק, בדרוג השנתי של BDI למשרדי עורכי דין מובילים בישראל. מדובר בקטגוריה חדשה שהוספה לדרוג רק השנה אשר מבליטה את היתרונות היחסיים של המשרדים העוסקים בהתמחויות מיוחדות.בכל שנה מפרסם BDI דרוג של משרדי עורכי הדין המובילים בארץ. תחום הגבייה המשפטית מקיף את הליכי התביעה המשפטית, הגביה וההוצאה לפועל. הדרוג נעשה על פי איכות הפעילות המקצועית, היקף הייצוג של גופים מובילים במשק הישראלי, ראיונות עומק עם המשרדים וסקר מקיף והמלצות בקרב עורכי הדין הפעילים בכל תחום.עו"ד אליהו מלך, ממשרד עוה"ד אליהו מלך ושות' הגיב על הפרסום: "אנו שמחים מאוד להיכנס לראש רשימת המשרדים בישראל המדורגים בסיווג: "גביה משפטית – בוטיק". דרוג זה הוא פרי של השקעה ומסירות יומיומית בשירות לקוחותינו ובכוונתנו להמשיך בדרך זו גם בעתיד ולספק ללקוחותינו בכל רחבי הארץ, את שירותינו היעילים והנאמנים הן בתחום הגביה המשפטית וההוצל"פ והן בשאר תחומי המשפט בהם עוסק המשרד, זה למעלה מ- 30 שנה".משרד עורכי הדין אליהו מלך ושות' ממוקם בחיפה ומספק שירותי גביה משפטית והוצל"פ בכל רחבי הארץ, לגופים עסקיים גדולים, לתאגידים בנקאיים ותאגידי ביטוח, לחברות תעשייתיות ומסחריות, למוסדות ורשויות מקומיות, וגם לחברות בינוניות וקטנות, עסקים ויחידים. במסגרת פעילותו מפעיל המשרד גם מערך גבייה טלפונית בהיקף של עשרות עובדים, המאפשר גביית חובות אפקטיבית ומהירה מהמקובל.

אף אחד לא חשב על גירושין ביום שבו הוא עמד מתחת לחופה או ביום שבו הוא טס לקפריסין כדי להתחתן בנישואים אזרחיים, אך האמת היא שגירושין הם חלק מהחיים שלנו. ממש כפי שאנחנו יכולים להתאהב אחד בשני והחליט על הקמת משפחה, כך אנחנו עלולים גם להגיע למסקנה שאנחנו לא רוצים לחיות יותר ביחד, ונשאלת השאלה איך הכי כדאי להיפרד. עורך דין גישור הוא אדם שכדאי לכם לפנות אליו אם אתם שוקלים פרידה וגירושין, כי עורך דין כזה יוכל להראות לכם שלא תמיד גירושין זה דבר שצריך להיות כל כך נוראי. אומנם זה נכון שכולנו מכירים את הסיפורים על גירושין שנמשכו שנים ארוכות וכללו גם לא מעט מפגשים בבית המשפט, אך האמת היא שאפשר גם לעשות את זה אחרת וזה כדאי.

קרא עוד...

רופא שערק מצה"ל לפני למעלה מ 20 שנה, חוזר ארצה ויתרום ממומחיותו כמתנדב לצבא

"אתה רשאי לחזור לישראל מבלי לחשוש שמא תיעצר בשדה התעופה בישראל" במילים אלו חתם מפקד מיטב אחת ולתמיד סאגה בת שנים רבות של רופא יהודי ממוצא אירופאי שערק משירות בצה"ל ועניינו הוסדר בפגישה עם אל"מ גיל בן שאול בקונסוליה בצרפת

זה סיפורו המרגש של דר. ד'. בן 52, היום רופא בכיר המתגורר ועובד באחת ממדינות אירופה, מי שעד לאחרונה היה מבוקש בגין עריקות מצה"ל וכעת, לאחר שמפקד מיטב שוכנע בידי עורכת דינו, לוותר על העמדתו לדין, צפוי לחזור לארץ ולהתנדב ולסייע בתחומי מומחיותו .יצויין כי ד' הוא היום מומחה בעל שם עולמי אשר פרסם ספרים ומאמרים רבים.על רקע הגמישות של מפקד מיטב ולאור מבצע "צוק איתן" ד' מבקש ל'הכיר טובה לגורמים המוסמכים בצה"ל אשר הסכימו לקבל את נסיבותיו המיוחדות כפי שהללו הוצגו על די עורכת דינו, עו"ד דנה נוף, סא"ל (במיל.), ומעוניין כעת לכפר על מעשיו ולתרום מהידע , המומחיות והכישורים הרבים שלו למדינה בכלל ולצה"ל בפרט.דר' ד' עלה ארצה בגפו בתחילת שנות ה 80 בהיותו נער בן 17. שירת בצה"ל במלחמת לבנון הראשונה והיה מוכר כ"חייל בודד". לאחר המלחמה למד רפואה בארץ . עם גיוסו כרופא בתום הלימודים הוא כבר היה נשוי ואב לשני תינוקות. א' שירת בפועל כרופא במהלך מלחמת המפרץ . בתקופה זו, מפאת המצב הביטחוני, החליטה אשתו החלטה חד צדדית ליטול את ילדיו ולעזוב את הארץ.ניסיונותיו של דר. ד' להשיבה ארצה במהלך המלחמה ואחריה כשלו ולפיכך, קרוע בין חובתו כלפי הצבא ובין חובתו כלפי ילדיו, קיבל החלטה לערוק משורות צה"ל בשנת 1991..ד"ר ד' שהפך במרוצת השנים לרופא בכיר בתחומו, ניסה להסדיר את מעמדו מול צה"ל בדרכים רבות, באמצעות עורכי דין שונים. אך הובהר לו כי אם יגיע ארצה ייעצר ויועמד לדין בגין פשע חמור שעניינו עריקה משורות הצבא (סעיף 92 לחוק השיפוט הצבאי, פשע שעונש של 15 שנות מאסר נקוב בצדו), עליו לא חלה התיישנות מפני שעריקות הינה עבירה מתחדשת.

במרוצת השנים, כשפנה דר. ד' לפרקליטות הצבאית, הובהר לו על ידי סגן הפצ"ר דאז, אל"מ אביחי מנדלבליט כי עליו להגיע ארצה ולהישפט על מעשיו. גם פניותיו לשר הביטחון ולנשיא המדינה דאז לא צלחו.

לאחרונה, בחר אחד מילדיו של דר. ד' לעלות ארצה ולשרת בצה"ל בעקבות אביו. או-אז, פנה דר. ד' לעו"ד דנה נוף, העוסקת בדיני צבא, בהסדרת מעמד "בני מהגרים" ומייצגת חיילים בבתי הדין הצבאיים, בבקשה לסייע לו להסדיר את מעמדו מול צה"ל אחת ולתמיד.

עו"ד נוף, ניצלה "חלון הזדמנויות" והצליחה לתאם פגישה בחו"ל בין דר. ד' עם מפקד מיטב, אל"מ גיל בן שאול, שהגיע במסגרת תפקידו לביקור בקונסוליה בצרפת.

בפגישה אישית שנערכה בחו"ל בין השניים, כאשר מסמכיו האישיים שהועברו ע"י עו"ד נוף היו מונחים כמו ספר פתוח לפני מפקד מיטב, הוחלט לתת לדר. ד' פטור משירות צבאי ובהמשך, לאחר התייעצות עם פרקליט עריקים הוחלט אף למחול לד' על העמדתו לדין ולבטל את ההליכים המשפטיים שהתנהלו נגדו למעלה מ 20 שנה.

כעת, משהוסר האיום למעצר ולהעמדה לדין בעבירה הגוררת עמה רישום פלילי, יכול דר. ד' לבקר בארץ, לראשונה מזה שנים רבות, ללא חשש שמא ייעצר בשדה התעופה בארץ.לאחר שצבר ניסיון רב ומומחיות בתחומו ונחשב לבעל שם עולמי ונחוש בדעתו לתרום למדינה ולצה"ל ממומחיותו ומכישוריו ואף שוקל להעתיק את מרכז חייו לישראל תוך ויתור על מעמד והכנסות גבוהות בארץ המוצא ולתרום מיכולותיו המקצועיות וממומחיותו למדינה ולתושביה.

עוה"ד דנה נוף: "אני שמחה כי הצבא השכיל לסלק את התעקשותו המיותרת לאורך השנים ולאפשר לד"ר ד' לחזור להיות אדם התורם לעמו."

עו

שנת הלימודים נפתחה לא מכבר, שלחנו את ילדינו לבתי הספר והגנים וכבר בירכנו לשלום את תקופת חופשות החגים. לאחר ההכנות, הקניות וההתרגשות הנובעת מתחילת שנה, כדאי גם להיערך ולדעת כיצד להתמודד עם מצב של תאונות, לא עלינו והכוונה לא רק לתאונות המתרחשת בשטח ביה"ס או בשעות הלימודים.

קרא עוד...

איש עסקים ידוע מאשדוד הגיש תביעה אל בית המשפט, לצו מניעה זמני וקבוע להכניס את מאהבה של גרושתו, עורך דין מקומי ונשוי, בשל העובדה כי הוא משתמש בסמים, בנוכחות הקטינים וחרף העובדה כי הוא מטופל בכדורים פסיכיאטרים.

קרא עוד...