כאשר עומדים לבצע עסקת נדל"ן, חשוב להוציא נסח טאבו עם התחלת המשא ומתן לרכישת הנכס, וחשוב להוציא נסח עדכני נוסף לפני מעמד החתימה על החוזה. באמצעות בדיקת נסח הטאבו ניתן לאמת את זהות בעלי הנכס, ולהימנע מרכישת נכסים בעייתיים, לרבות נכסים עליהם מופיעה הערת אזהרה, עיקול או שיעבוד. אי רישום הנכס חושף מחד את הבעלים המבקשים למכור את הנכס לסיכונים רבים וקושי במכירה, ומאידך רוכשים פוטנציאלים לחוסר וודאות ביחס לזהות הבעלים ולקושי בקבלת משכנתא לשם רכישת הנכס.

קרא עוד...

עסקת פינוי בינוי מוגדרת בחוק כחוזה בין יזם לבין בעלי דירות בבניין המיועד לפינוי בינוי ועל פיו מתחייבים בעלי הדירות למכור את זכויותיהם בו, באופן חלקי או מלא, לצורך הריסת הבניין ובנייתו של בניין חדש במקומו בהתאם לתכנית מאושרת לפי חוק התכנון והבנייה. עסקת פינוי בינוי ידועה בשמה הנפוץ עסקת קומבינציה ובמסגרתה מפנים שכונת מגורים ישנה לטובת הקמת שכונה חדשה באותו המתחם. במסגרת העסקה מקבלים בעלי הדירות דירות חדשות ומרווחות יותר עם מפרט טכני עשיר בהשוואה לדירה הקיימת, גודל הדירה יקבע באמצעות ניהול מו"מ מול היזם.

קרא עוד...

כשמדובר ברכישת דירה מקבלן, לרוב מדובר על רכישה " על הנייר" – הרוכשים מסתכנים, ומתחייבים לשלם כספים כשהדירה אינה קיימת, לא ידוע מה יהיה טיב הבניה, והאם יקבלו את הדירה במועד הקבוע בהסכם. כמו כן, הזכויות הקנייניות במקרקעין והאישורים וההיתרים לביצוע עבודות הבינוי לא תמיד קיימים. לפיכך, יש לנקוט במשנה זהירות, בכדי שלא לעמוד בפני שוקת שבורה.

קרא עוד...

רכישת דירה הינה צעד משמעותי של הנכס היקר והחשוב ביותר בחיינו. תהליך הרכישה מורכב, וכרוך בבדיקות ובהתלבטויות רבות. עו"ד מירי כהן, מומחית למקרקעין ונדל"ן מציעה מספר כללי אצבע, שיאפשרו לכם לעבור את התהליך בשלום, ובכך להימנע ככל הניתן ממוקשים.

קרא עוד...

עסקה לרכישה או למכירה של נכס היא עסקה חשובה ויקרה. פעמים רבות נראה למוכרים או לרוכשים כי מצאו את עסקת חייהם, ולכן הם ממהרים לחתום על זיכרון דברים בלהט הרגע, כדי למנוע מכירת הנכס לאחר, או כדי "ללכוד" רוכש פוטנציאלי. ואולם, ישנן סכנות רבות בפזיזות שבחתימה, שכן לרוב החתימה נערכת מבלי שהצדדים התייעצו עם עו"ד ומבלי לבצע בדיקות נדרשות ביחס לנכס אודות הזכויות בו ותקינות העסקה.

קרא עוד...

פשיטת רגל הינה הליך משפטי המתנהל בעניינו של אדם אשר נקלע לחובות אותם אין ביכולתו לפרוע. בבסיס הליך זה, ניצבת מטרה ברורה מבחינת פושט הרגל, והיא להביא לכך שיינתן לו, בסופו של ההליך צו הפטר – צו הפוטר אותו מכל חובות העבר. סעיף 22 לפקודת פשיטת הרגל קובע: "משהוגשה בקשת פשיטת רגל רשאי בית המשפט לעכב כל תובענה, הוצאה לפועל ואמצעי אחר על פי דין כנגד החייב". כך, ממשיך פושט הרגל לחיות את חייו בשלווה מבלי שחובות העבר ימשיכו לרדוף אותו. על מנת להבין בדיוק מה בכוחו של הליך פשיטת הרגל להעניק,

קרא עוד...

תביעות הרשלנות הרפואית בלידה הן תביעות מורכבות וקשות להתמודדות מבחינה נפשית ומקצועית, הנזקים הנגרמים לתינוק או ליולדת ילוו את המשפחה במשך כל החיים. רגע לפני שאתם חוששים מפני הגשת תביעה חשוב לזכור כי הכספים עתידים לשמש למימון הטיפול הרפואי בילד והתמודדות עם אבדן ימי עבודה ושאר הוצאות כספיות להתאמת אורח החיים שלכם למציאות החדשה. בתי החולים מחזיקים בפוליסות ביטוח מיוחדות המיועדות לכיסוי מקרים אלו והתמודדות עם תביעות.

מתי ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בלידה

א.      1. מקרים בהם נגרם ליולדת או לתינוק נזק שניתן היה למנוע.

ב.      2. מקרים של רשלנות באבחון מוקדם של מומים במהלך ההיריון.

ג.       3. מומים בעובר או פגיעות ביולדת בעקבות טיפולי פוריות שגויים.

אלו הן 3 דוגמאות של מצבים קלאסיים בהם מוגשות תביעות רשלנות רפואית כנגד הגורם המטפל. ישנם כמובן גם מקרים רבים נוספים אשר נבחנים באופן נקודתי תוך פנייה לעורך דין, בכל מקרה בו ישנו חשש לרשלנות רפואית מומלץ יהיה לפנות להתייעצות עם עורך דין מנוסה בתחום. 

טעות אנוש או רשלנות רפואית?

בתחום כה רגיש ומרכב כמו רפואה גם טעויות אנוש קלות או חוסר תשומת לב עלולים להסתיים לפגיעות בלתי הפיכות. אחיות, רופאים ושאר העוסקים במקצועות הרפואה מחויבים ברמה גבוהה של ערנות, קפדנות ודיוק, מגיע לכם לקבל טיפול רפואי הולם בכל פנייה אל בית החולים או קופת חולים. על פי רוב, אין למטופל את הידע הדרוש בכדי לפקח על איכות הטיפול, האחריות מוטלת כולה על הצוות הרפואי. עם העיסוק במקצוע מגיעה גם אחריות גדולה אותה הצוות הרפואי מקבל על עצמו.

מקרים של רשלנות באבחון עקב אי ביצוע בדיקות במועד הדרוש, טעויות במהלך ניתוח, מתן תרופות לא נכונות, קבלת החלטות שגויות עקב חוסר מקצועיות וכן הלאה, מתרחשים כמעט בכל יום. יש מקום להגשת תביעת רשלנות רפואית כאשר הטעות של הצוות הרפואי חרגה מגבולות הסביר וגרמה לנזקים משמעותיים.

שימו לב, לא כל נזק הוא עילה לתביעה

קיימים מקרים טראגיים בהם נזקים נגרמים במהלך לידה או הריון ללא כל רשלנות מצד הצוות הרפואי, כמו כן, לא בכל מצב הנזק הנגרם הוא נזק בר פיצוי. הגשת תביעת רשלנות רפואית יש לבסס על נזק קיים ומוכח, במקרים בהם הצוות הרפואי מיידע מראש את היולדת כי ישנם סיכונים הכרוכים בניתוח קיסרי או בכל פרוצדורה אחרת, האפשרות שלה להגיש בהמשך תביעת רשלנות רפואית מוגבלת.

אם תקדישו לכך רגע של מחשבה תזכרו כי לפני רוב בדיקות ההיריון ופרוצדורות רפואיות במהלך הלידה הצוות הרפואי מבקש אתכם לחתום על מסמכים המאשרים כי הנכם מודעים לסיכון הכרוך בטיפול ומקבלים אותו על עצמכם. כאן נשאלת השאלה עד כמה אישה במהלך צירי לידה תוכל להפעיל שיקול דעת ולהבין את משמעות המסמך עליו חתמה בזה הרגע? יתר על כן, האם יש לה כל אפשרות בחירה? תחום הרשלנות הרפואית הוא תחום אפור בו יש לבחון כל מקרה לגופו ולקבל החלטות בהתאם.