בשנים האחרונות, עלתה קרנו של תחום הדיור המוגן. בעקבות מגפת הקורונה, בני הגיל השלישי הבינו את החשיבות של חיים בקהילה, בסביבת מגורים בטוחה שמספקת את כל צוריכהם, וכך החלה מגמת התעניינות גוברת במתחמי הדיור. ארגונים ומשקיעים פרטיים זיהו את הרווחיות הנוסקת והפוטנציאל הכלכלי של הענף והחלו "לפתוח את כיסיהם". מציאת המקורות החלופיים להשקעה סייעה להתאוששות המשק הישראלי ותרמה לצמיחתו המחודשת. אם כן, מדובר בתור הזהב של מרכזי הדיור המוגן, ולא בכדי. מלבד ההתעניינות הגוברת של משקיעים, ניכר כי בתי הדיור המוגן מתחדשים בעקבות צמיחתן של טכנולוגיות אייג'-טק.  

קרדיט תמונה FREEPIK
קרדיט תמונה FREEPIK

 

חממה טכנולוגית במתחם הדיור המוגן

תוחלת החיים המתארכת והולכת מאיימת לגרום למשבר משמעותי בכלכלות העולם המפותח. זאת בשל ההוצאות השוטפות הרבות הכרוכות בטיפול במבוגרים. פיתוח טכנולוגיות חדשניות המסייעות להתמודדות עם אתגרי הגיל השלישי הוא המפתח לחסכון בעלויות ובכוח האדם. מגפת הקורונה, שכפתה על אוכלוסיית הגיל השלישי בידוד וניתוק ממושכים מבני המשפחה ומהחברים, הותירה מבוגרים רבים בודדים בבתיהם, ללא מערך תומך ומסייע. המצב החדש שב והדגיש את הצורך במציאות פתרונות אלטרנטיביים בעבור האוכלוסייה המבוגרת.

עם זאת, תקופה זאת גם היוותה זרז לפיתוח אוריינות טכנולוגית בקרב בני הגיל השלישי. בימי הסגרים, פיתחו מבוגרים רבים מיומנויות טכניות שונות, שעתידות לסייע להם לשלוט בטכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך. פיתוחים טכנולוגיים חדשים בתחום הרפואה בכלל ובתחום הגריאטריה בפרט מתאפשרים הודות לשיתוף הפעולה הפורה בין יזמים לבין הדיירים ואנשי צוות במרכזי הדיור המוגן, המתמחים בטיפול באוכלוסייה המבוגרת.

פיתוחם של מוצרים שיסייעו בטיפול בבני הגיל השלישי מצריך איסוף מידע על אוכלוסייה זו ועל צרכיה השונים. בדיוק בשל כך משמשים בתי הדיור המוגן המובילים כמושא המחקר של חברות המתמחות בתחום האייג'-טק. עבודה בצוותא עם דיור מוגן יוקרתי ומוביל, מאפשרת לחוקרים לקבל פידבק מהדיירים ולאסוף מידע בנוגע לקשיים ולהתמודדויות של אוכלוסיית הגיל השלישי. המידע שנאסף מהדיירים מסייע, כאמור, ליזמים ולאנשי הייטק לדייק את מוצריהם ולהתאימם לצרכים המשתנים של מבוגרים בתקופה הנוכחית.

בשנים האחרונות, ניכר שינוי ביחסה של החברה אל אוכלוסיית הגיל השלישי. מבוגרים בעידן הנוכחי מסרבים להישאר מאחור, ומבקשים להמשיך ולהשתלב בכול תחומי החיים. המעבר לדיור מוגן הוא ההזדמנות של בני הגיל השלישי ליהנות ממה שיש לחיים להציע. הדיירים נהנים מחיי קהילה תוססים, מתרבות פנאי, משירותים בתחום הרפואה, הפועלים מסביב לשעון ומשירותי אחזקה.

מרכזי דיור מוגן מקצועיים ומנוסים מעניקים לדיירים מערך רפואי תומך לאורך כול שעות היממה. אנשי המקצוע המובילים בתחום האייג'ינג נכונים כול העת לסייע לדיירים ולאבחן את מצבם הפיזי והנפשי. לצוות הרפואי ניסיון רב בכול הקשור בהגשת עזרה ראשונה ובליווי צמוד. בשל ניסיונם הרב בתחום הם מהווים מקור חשוב למידע ומשוב בתהליכי הטמעה של טכנולוגיות אייג'-טק במרכזי הדיור המוגן. שיתוף פעולה זה מעמיד את מרכזי הדיור המוגן בחוד החנית של מהפכת האייג'ינג הטכנולוגית, ומאפשרת לדיירים ליהנות מהיתרונות ולהיות מעורבים בפיתוח מוצרים שיסייעו לשיפור משמעותי באיכות חייהם.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה PEXELS

פירוק שיתוף במקרקעין: מדריך מקיף לניתוק קשרים קרקעיים

מציאות של שיתוף במקרקעין יכולה להיות מורכבת ובעייתית במקרים רבים. כאשר מספר בעלים חולקים…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…