צילום: גרינפיס

ראשי ארגוני הסביבה צלול וגרינפיס שיגרו הצהריים מכתב דחוף לשר להגנת הסביבה זאב אלקין בדרישה להחיל את חוק הפיקדון גם על מכלי המשקה הגדולים – בנפח של 1.5 ליטר.  בהתאם לחוק הפיקדון בתחילת שנת 2017 היה אמור השר אלקין להכריע בנוגע למחזור המכלים הגדולים.

קרא עוד...

צילום: אנג'ו גוש שלום

קרן קימת לישראל נערכת לקראת עונת הקיץ בה קיים סיכון גבוה לשריפות. היום בצהריים (רביעי) קיימה קק"ל שריפה מבוקרת באחד מקווי החיץ שביער ביריה. התהליך התבצע על ידי יערני וכבאי קק"ל בין השעות 15:00-12:30 לאורך 500 מטרים.

קרא עוד...

מחלקת תברואה וסביבה- צילום מועצה אזורית זבולון

המועצה האזורית זבולון שותפה בעידודו ובתמיכתו של ראש המועצה דב ישורון לשינוי החברתי - סביבתי ובשיתוף עם התאגיד החברתי למחזור פסולת אלקטרונית וסוללות - אקומיוניטי, מבצעת איסוף של הפסולת האלקטרונית - חשמלית, מחשוב, תקשורת וסוללות בכך לתרום לאיכות הסביבה לסביבה, שאותה ניתן להביא לנקודות האיסוף ביישובי המועצה

קרא עוד...

תחנת כוח פחמית. צילום: אילוסטרציה

'אדם טבע ודין (אט"ד) לשר שטייניץ: לא עמדת בהתחייבות לעגן את סגירת היחידות הפחמיות בחדרה. על פי מסמך המסקנות שנחתם בין משרד האנרגיה למשרד השר להגנת הסביבה נקבע כי עד 31 במרץ 2017 יגיש לממשלה שר האנרגיה, בהתייעצות עם השר להגנת הסביבה, הצעה להחלטת ממשלה שתבטיח את סגירת היחידות הפחמיות בחדרה. למרות זאת, עד כה ההחלטה להשבית את יחידות 1-4 ללא דיחוי נוסף לא עוגנה כלל.

קרא עוד...

צילום: גרינפיס

גרינפיס לשר האנרגיה: אל תמרח את סגירת התחנה הפחמית בחדרה פעילי גרינפיס ציירו הבוקר בפחם את השר שטייניץ בכניסה למשרד האנרגיה בירושלים.  גרינפיס: שטייניץ מסנדל את הסגירה בתנאים שיעכבו את המהלך שנים - למרות שניתן להקדים את ההשבתה ולהציל חיי אדם.

קרא עוד...

רבים מתלמידי שכבת כיתות יא' ויב' וצוות המורים והעובדים בבית הספר התיכון מקיף אזורי כרמל זבולון ביגור של המועצה האזורית זבולון, השתתפו השבוע ביום התרמת דם שהתקיים בביה"ס. ראש המועצה האזורית זבולון דב ישורון ברך את התלמידים וצוות המורים והעובדים על היוזמה המבורכת והחשובה

קרא עוד...

חוף אקולוגי. צילום: אילוסטרציה

שר האוצר סייר היום בחוף האקולוגי באילת, לקראת העברתו לשימוש התושבים. השר כחלון: "חופי הים שייכים לציבור ותפקידנו לוודא שהאזרחים ייהנו מהם" היום, יום שלישי (7.3.17) הגיע שר האוצר משה כחלון לסיור ברצועת החוף של קצא"א, אשר מועברת בימים אלו לרשות עיריית אילת ומיועדת להיפתח בציבור בקרוב.  

קרא עוד...