חורשת העמל ברמת השרון. צילום: עמית גירון

המאבק נגד כריתת חורשת העמל שוב מסעיר את רמת השרון, שבשבוע שעבר מנע ראש העיר אבי גרובר מחברי המועצה שירה אבין, עו״ד עידן למדן וגיא קלנר להעלות לדיון הצעה לסדר בעניין חלופות לכריתת חורשת העמל. ההחלטה השערורייתית למנוע דיון רציני בנושא מצטרפת לסירובה הבלתי חוקי של העירייה לענות לבקשה שהגישו התושבים לקבל מידע על החלופות לפי חוק חופש המידע. תושבים הפעילים בארגון "משמר החורשה" זועמים: "גרובר להוט משום מה לכרות את החורשה שהיא הריאה הירוקה היחידה באיזור למרות שיש חלופות רבות ומפר את החוק ברגל גסה.  נדרוש ניהול של ישיבות המועצה על ידי נציג ממונה, כך שינוהלו על פי חוק"

קרא עוד...

כידוע, משרד החינוך הזיז את יום החופשה של ל"ג בעומר מיום ראשון ליום שני בשבוע, וכך נוצר מצב בו אוטובוסים שאמורים היו להסיע את התלמידים לבית הספר תפוסים בשל הזמנתם מבעוד מועד להילולה בהר מירון.

קרא עוד...

צילום אילוסטרציה: רשות מקרקעי ישראל

מבצע אכיפה בקדימה: מפקחי רשות מקרקעי ישראל פינו מסיגי גבול שהשתלטו על אדמות מדינה בשטח כולל של כ-50 דונם מסיגי גבול תושבי קדימה, אשר פלשו בשתי פלישות שונות (סמוכות זו לזו) לאדמת המדינה בחלק המערבי של הישוב קדימה, החלו לעבד את הקרקע אשר כלל לא הוקצתה להם ואף הציבו על הקרקע אורוות סוסים ומבנים קלים ללא היתר ובניגוד לחוק.

קרא עוד...

"התשמע קולי?" תערוכה חדשה של האמנים רוני בקשי ופרוספר גל

"התשמע קולי?" תערוכה חדשה של האמנים רוני בקשי ופרוספר גל אוצרת: הילה תדמור - 16-28 בפברואר ב "גלריה על האגם" ברעננה. התערוכה ״התשמע קולי?" אשר תפתח ב- 16 בפברואר באירוע חגיגי בגלריית "על האגם" בפארק רעננה תציג למעלה מ40 עבודות של שני אמנים, רוני בקשי ופרוספר גל. הכניסה חופשית

קרא עוד...

 צילומים: קייזר אדריכלים

עיריית הרצליה אישרה את תכנית "חוף התכלת" - נשמר האיזון בין שטחי מגורים, תעסוקה, תיירות וערכי טבע. עיריית הרצליה ממשיכה להוביל פתרונות למתחמי דיור ובנייה חדשים: בשבוע שעבר אישרה מליאת ועדת התכנון והבנייה העירונית את תכנית המתאר למתחם חוף התכלת, הממוקם לאורך רצועת החוף בין שדרות אבא אבן בצפון והגבול עם העיר ת"א מדרום. בשלב הבא צפויה התכנית להגיע לדיון בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז ת"א.

קרא עוד...

ח״כ גרמן: ״מדאיגה מכל היא העובדה כי ההרצאות על מניעת אלימות מינית מועברות לנערות בלבד"

ח״כ גרמן למנהלת תיכון בהרצליה: ״בטלי יום הכנה לצה״ל הנגוע באפליה מגדרית״ ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) פנתה היום (רביעי), במכתב למנהלת תיכון הראשונים בהרצליה, בקריאה לבטל את יום ההכנה לשירות הצבאי שצפוי להיערך מחר לתלמידי כיתות י״ב בבית הספר, על ידי ארגון "אורגד יעדים".

קרא עוד...

עיריית רמת-השרון יזמה הפנינג אופניים ענק בפארק העירוני

איך שגלגל מסתובב לו: עיריית רמת-השרון יזמה הפנינג אופניים ענק בפארק העירוני. האירוע יתקיים ביום חמישי 06/10 בין השעות 16:00-21:00 ונועד להגברת המודעות לזהירות בדרכים, מיחזור, צרכנות ועידוד פעילות גופנית ורכיבה על אופניים ודאגה לילדים ממשפחות מעוטות יכולת * יוקם מתחם אופניים אקסטרים עם פעילות אקטיבית לילדים ולנוער, יערכו מופעי קפיצות ואקסטרים, מסלולי קארטינג * יתקיים שוק "קח-תן" של אופניים ויוצבו עמדות לתיקון אופניים * יהיו מתחמי פעילות יצירתית לקטנטנים עם עמדות יצירה ומיחזור וכן יוקרן הסרט המרהיב "הגנרטור האנושי", שעוסק במיחזור באמצעות דיווש * ניתן לתרום אופניים שאינם בשימוש, שיטופלו ויימסרו לילדים נזקקים * הכניסה חופשית- הציבור מוזמן

קרא עוד...