תינוק לאחר לידה

אף על פי שלרוב לידה היא אירוע משמח שמחכים לקראתו רבות, לעיתים לידה עלולה להסתיים עם נזקים לוולד או ליולדת, או לשניהם. למרות שהיינו מצפים שיהיו פרמטרים ברורים לגבי ההגדרה לרשלנות רפואית בעת לידה, החוק לא מפרט זאת.

קרא עוד...

משרד הפנים מפקח על כל הנושא של כניסת זרים לישראל, למטרות עבודה. יש תחומים שבהם יש אישורים להגעת עובדים זרים כמו בחקלאות או עובדים זירם לסיעוד ויש תחומים שבהם אין אישור לכך.

 

קרא עוד...

פסק דין הצהרתי מצהיר על קיומה של זכות מסוימת. העילה לתביעה זו עשויה להתעורר, למשל, כשאחד מבני הזוג רשום כבעלים בלעדיים של נכס (כדוגמת: דירה), ובן הזוג השני שאינו רשום כבעלים בנכס מעוניין להסדיר את ענייני חלוקת הרכוש במסגרת הליך הגירושין.

קרא עוד...

קרדיט תמונה FREEPIK

הרכוש שאנו צוברים במהלך החיים שלנו, הוא דבר מאוד שברירי שיכול להיהרס בין רגע במידה ולא נתחזק אותו או נשים לב לשלמות ולהגנה שלו. וגם במידה וכן ננסה לשמור עליו מכל משמר. שים לב אליו. נזק של רכוש יכול להוליד פיצויים במידה של כל בעיה שגורמת לרכוש להינזק החל בנזק רכוש עקב שריפה את עקב איטום לא תקין או הרס של מבנה, עד נזקים שנגרמים בשל הצפה או אפילו במקרים של חבלה גניבה וכל דבר אחר שגורם לנזק לרכוש.

קרא עוד...

ילדים בוגרים רבים, בעיקר אלו שהם כבר בעלי משפחות ומגדלים את הילדים שלהם, מגיעים בשלב מסוים להכרה בעובדה שלאורך כל השנים ההורים עזרו להם, גידלו אותם, תמכו בהם מורלית ובמקרים רבים גם כלכלית, לכן כעת זה הזמן של דור ההמשך להגיש סיוע עבור הורים מבוגרים בכל נושא שיהיה בו צורך.

קרא עוד...

זוגות צעירים רבים ביצעו רכישת דירה בסמוך לנישואיהם דירה. ברוב המקרים מדובר בדירה קטנה שנרכשה במסגרת מחיר למשתכן, או דירת יד שנייה שערכה הכספי לא היה גבוה

 

זאת בהתאם לסכומים הכספיים שהיו לבני הזוג כהון ראשוני, לא אחת הם קיבלו גם כספים מההורים וממקורות אחרים ובנוסף לכך התחייבו לתשלום משכנתא לשנים רבות. בחלוף הזמן הם הרחיבו את המשפחה ולכן נוצר צורך למכור את הדירה הנוכחית ולרכוש דירה גדולה יותר במסגרת משפרי דיור.

מכירת דירה קיימת וקניה של דירה חדשה אינה עניין של מה בכך. מדובר בתהליך ארוך, מורכב והוא כרוך בכספים רבים ובהתנהלות פיננסית מתוכננת באופן מדוקדק. קיימת חשיבות רבה של בני הזוג להתנהל נכון כלכלית ולפעול באופן אחראי כדי לסיים פרויקט זה כראוי. אחד הדברים החשובים שבני הזוג בודקים לקראת מכירת הדירה הנוכחית וקניית הדירה החדשה הוא מס רכישה מחשבון וזאת כדי לדעת מהו הסכום הסופי של מס הרכישה שהם יידרשו לשלם למשרד האוצר. באמצעות המחשבון מבצעים תחשיב מדויק, כדי להיות ערוכים לתשלום גבוה זה.

הוצאות נלוות עבור רכישת דירה

עורכי דין מקרקעין שמלווים את בני הזוג בתהליך הכפול של המכירה ושל הקנייה, מסבירים לבני הזוג כי הם חייבים לבצע תחשיב מדויק ולוודא שיש להם די ממון כדי לשלם מיסים הן עבור שתי הדירות וגם הוצאות נוספות כמו שכר טרחה של מתווך, עורך דין ותשלום לגופים כמו חברת החשמל ואחרים.

קרא עוד...

החשיבות של ליווי עו"ד מקרקעין מקצועי

כולנו יודעים שכאשר מדובר ברכישת נכס נדלן כמו דירה או כל נכס אחר, יש צורך להיעזר בשירות או ליווי של עורך דין מקרקעין.

ללא ליווי של עורך דין אף פעם אי אפשר להיות רגועים כי אכן המכירה או הקנייה ייעשו באופן הנכון והבטוח.

כבר אירעו כמה וכמה מקרים אשר בהם התברר כי רק לאחר שהעסקה כולה כבר יצאה לדרך, התברר כי העסקה כלל לא הייתה בטוחה וכי הקונה בעצם קנה נכס בעייתי שלא שווה באמת את המחיר שלו.

איך בוחרים עורך דין מקרקעין?

אז כאן אנחנו נתקלים בדילמה לא פשוטה. איך בעצם יידע האדם מן השורה במי עליו לבחור ומי יהיה איש המקצוע שאר אכן ייתן את המענה המדחיק בהתאם לצורך? כאן חשוב ללמוד איך בוחרים עורך דין וכיצד אכן מגיעים אל איש המקצוע שאר ייתן את המענה המדייק בהתאם לצורך.

אז ראשית, חשוב לתת את הדעת לרמה המקצועית של עורך הדין. לא כל עורך דין הוא אכן זה שייטיב לייצג את הלקוח על פי מצבו של הנכס ולא כל עורך דין אכן בקי בכל מה שצריך לדעת בנושא הזה של ענייני מקרקעין.

עורך דין מנוסה בתחום מקרקעין

לפני הכול יש לבדוק ולברר כי מדובר בעורך דין שיש לו את המקצועיות ואת ההתמחות הנדרשת בנושא של עניני מקרקעין. רק מי שאכן התמקצע בייחוד בתחום הספציפי הזה של מקרקעין, יוכל לתת את המענה הנדרש בהתאם לצורך. מעבר לכך, יש לתת את הדעת על הניסיון של אותו איש מקצוע. אם לא יהיה לו את הניסיון הנדרש, לא תמיד תוכלו להיות בטוחים כי אכן השירות שתקבלו יהיה מושלם. כי כפי שכולנו יודעים – אין חכם כבעל הניסיון.

כל צד עם עורך הדין שלו

כאשר מדובר בדירות קבלן, על פי רוב יהיה קבלן מצד הקבלן שייצג אותו וינהל כביכול את החלק החוקי של המכירה של הדירה. רבים הם הלקוחות שסבורים כי די בזה ואין להם צורך להיעזר בשירות של עורך דין מצידם שייצג אותם. הם טועים טעות חמורה. גם אם נדמה להם שעורך הדין בא לפעול בתום לב למען חוקיות המכירה של הנכס, עדיין, הוא יהיה מחויב לצד ששכר את שירותיו. על כן, אל תוותרו אף פעם על ליווי מקצועי של עו"ד שייצג אתכם בעת קניית הנכס.

המאמר נכתב בשיתוף פעולה עם משרד עו"ד חן בוארון.