בשנים האחרונות זוכה הנושא של בטיחות במקום העבודה ליותר ויותר תשומת לב תקשורתית וציבורית, למרבה הצער בעיקר בהקשרים שליליים דוגמת המקרים המרובים של תאונות עבודה קטלניות בענף הבנייה. בעוד פועלים בתחום הבנייה חשופים לסכנות בטיחותיות שונות על בסיס יומיומי, בענפים אחרים המצב אינו בהכרח טוב יותר, כאשר תחומי עיסוק מסוימים מצריכים מטבעם עיסוק במפגעים בטיחותיים שונים, דוגמת כימיקלים רעילים או מיכון כבד ובעל פוטנציאל לסיכון בטיחותי. בעוד נושא זה מזדחל אל עבר קבלת תשומת לב רבה יותר ויותר, ראוי לשאול את השאלה המתבקשת – מה ביכולתם של המעסיקים והמנהלים השונים במקומות עבודה אלו לעשות על מנת לצמצם למינימום האפשרי את הסכנות לבטיחותם האישית של עובדיהם?

קרא עוד...

כל אזרח ישראלי וכל תושב, עשוי להזדקק מדי פעם בפעם לעזרה וסיוע משפטי מקצועי, שרק עורך דין יכול להעניק. הסיוע המשפטי כאמור עשוי להידרש במגוון רחב של תחומים ולמטרות שונות ומגוונות. עם זאת, ולמרות שמדינת השראל היא אחת המדינות שבה התחום המשפטי מכוסה היטב, עדיין קיימת התלבטות אצל האדם הממוצע, באשר לזהותו ותחום העיסוק של עורך הדין שכדאי לו להעסיק. באילו מצבים כדאי ואפילו חובה להסתייע בשירותיו הטובים של עורך דין? מתי נדרשים השירותים של עורך דין פלילי בתל אביב ובכלל? איך לבחור עורך דין שיסייע ללקוח שלו להתגבר על בעיות שונות הדורשות סיוע משפטי? בשורות הבאות נשיב לשאלות הללו באופן ברור ומובן.

קרא עוד...

נושא תאונות הדרכים בישראל הוא אחד הנושאים הכאובים. למרות העובדה שלא מעט גופים פועלים על מנת למנוע פגיעות כתוצאה מתאונות, או לכל הפחות לצמצם אותן למינימום, מספר תאונות הדרכים עדיין גדול. בכלי התקשורת נוטים לציין את מספר ההרוגים, אבל מספר הנפגעים בתאונות גדול פי כמה.

קרא עוד...

בניינים ישנים רבים שנבנו לפני שנת 1981, זקוקים לחידוש וחיזוק היסודות מחשש לרעידות אדמה. ישנם בנייני מגורים, אשר הם ישנים יותר ואז תכנית תמ"א 38 לפינוי בינוי חלה עליהם. מי שמציע את הבנייה, החידוש וכדומה הינן חברות קבלניות ויזמיות, אשר דואגות להראות חוסן כלכלי, שכירות לדיירים עד תום הבנייה ועוד. על מנת להיות בטוחים יותר בצעדים אלה שהם מורכבים משפטית, יש לפנות אל עורך דין פינוי בינוי מומלץ, אשר מתמחה במקרקעין ובנושא תמ"א 38 במיוחד.

קרא עוד...

אדם הופך לסיעודי באופן רשמי כאשר אינו יכול לבצע מטלות שונות בכוחות עצמו ונדרש לסיוע לצורך תפקוד יום יומי שגרתי ובין היתר: לקום ולשכב, להתרחץ, להתלבש ולהתפשט, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, ניידות. מי שאינו יכול לבצע בעצמו לפחות 50% מהפעולות יחשב כמי שאינו יכול לבצע את הפעולה כולה. מי שאינו יכול לבצע 3 מתוך 6 הפעולות זכאי לקבל 50% מסכום הביטוח הנקוב. מי שיעמוד בתנאי של 4 פעולות יהיה זכאי למלא סכום הביטוח ללא קשר ליכולת התפקוד שלו בפעולות הנ"ל. גם מי שהוגדר כתשוש נפש יהיה זכאי למלוא סכום הביטוח. חברות ביטוח רבות שיפרו את הגדרות הסף הרשמיות מתוך מטרה למשוך אליהם לקוחות ומסיבות אחרות.

קרא עוד...

גורם הסיכום הנפוץ ביותר להתפתחות סרטן צוואר הרחם הוא וירוס הפפילומה. מדובר על מווירוס אשר אישה יכולה להדבק בו בשל יחסי מין לא מוגנים. הנגעים הטרום סרטניים אשר מופיעים בצוואר הרחם בשל הדבקות בווירוס זה, עלולים להפוך סרטניים אם אינם מאובחנים בזמן או לא מטופלים בצורה הנדרשת. אין ספק שישנה חשיבות מכרעת הן לאבחון מהיר של המחלה והן למתן טיפול יעיל בנגעים.

קרא עוד...