בתכנון ועיצוב חללים מודרניים, ניצול יעיל של החלל נמצא בחשיבות עליונה. מקומות עבודה רבים בעלי מרחבים גדולים ופתוחים, מנוצלים לרוב להתנהלות שיתופית ופרודוקטיבית של כל המשתתפים. אך לא פעם קורה שיש דרישה לאזורים אינטימיים לשיפור התנאים, הפונקציונליות וכן הפרטיות שדורשת פעילות כזו או אחרת. זה המקום בו מחיצות אקוסטיות ניידות, מופיעות כמענה הכרחי. מחיצות רב-תכליתיות אלה לא רק חוצות את החלל בצורה יעילה ופשוטה, אלא גם מציעות תכונות בידוד אקוסטיות, מה שהופך אותן לאידיאליות עבור מסגרות שונות כמו משרדים, אולמות כנסים ואירועים ומוסדות חינוך.

קרדיט תמונה - ש.א. מחיצות בע"מ
קרדיט תמונה - ש.א. מחיצות בע"מ

 

מחיצות אקוסטיות ניידות מייצגות גישה עכשווית לעיצוב המרחב, כאשר הן מתייחסות לצרכים המתפתחים בקרב מקומות דינמיים, תוך מתן עדיפות לנוחות אקוסטית וגמישות. על ידי שילובן בתוכניות של מעצבי חלל ואדריכלים, ניתן לנצל ולהפיק את המרב מהמרחב הקיים, לשפר את חווית השוהים בתוך החלל ולטפח פרודוקטיביות במסגרות עבודה.

מחיצות אקוסטיות ניידות - דינמיות אידיאלית במרחב

מחיצות אקוסטיות ניידות הן אלמנט דינמי שיכול לנוע במרחב כאשר הוא נועד להתאים למגוון הצרכים המרחביים שיש כיום בעולם המודרני. המחיצות עשויות מחומרים מבודדים וממסגרות יציבות, ניתן להזיז ולמקם אותן בקלות כדי ליצור חלוקה זמנית או קבועה במידת הצורך בתוך החדר, האולם או המשרד. להבדיל מקירות קבועים, המחיצות מציעות גמישות מרחבית וניתן להגדיר אותן כל פעם מחדש בהתאם לדרישות ספציפיות.

כל התכונות והיתרונות של המחיצות

 • ספיגת קולות - אחת הפונקציות העיקריות של מחיצות אקוסטיות ניידות היא הפחתת רעשים. הן משלבות בתוכן חומרים שסופגים ובולמים רעשים כמו קצף, בד או פיברגלס, וכך מפחיתות את הדהודי הקולות ושולטות במיגור הרעש ומטפחות סביבה שקטה ונוחה יותר לעבודה או דיונים פרטיים.
 • גמישות - בניגוד לקיר רגיל שהוא מקובע, מחיצות אקוסטיות ניידות הן גמישות, ניתן להרכיב אותן במהירות, למקם או לקפל אותן לפי הצורך, מה שמאפשר למשתמשים להתאים את החלל לפעילות הקיימת או על פי רשימת תפוצה.
 • ניצול מרבי של השטח - מחיצות אקוסטיות ניידות מנצלות היטב את השטח באמצעות יצירת מרחבים קטנים בתוך מבנה אחד גדול, כאשר כל מרחב כשלעצמו מספק פעילות שונה בהיעדר שינוי במבנה.
 • התאמה אישית - מחיצות מודרניות מגיעות במגוון עיצובים, בצבעים שונים ובגימור לפי עדיפות הלקוח, וכן ניתן גם להשתמש בהן כאלמנט אסתטי כדי לשפר את המראה הכללי.
 • ניידות ואחסון - בזכות המשקל הקל ותכונת הקיפול שלהן, קל להתנייד איתן וכל מה שצריך לעשות בתום השימוש, זה לאחסן אותן בצד.
 • יתרונות סביבתיים - יצרני מחיצות אקוסטיות נותנים עדיפות לקיימות באמצעות השימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ובתהליכי הייצור שלהן. זה עולה בקנה אחד עם המגמה לפתרונות עיצוב שמודעים לסביבה.

היכן ניישם אותן?

 • חללי משרדים - משרדים בחלל פתוח יכולים להפיק תועלת ממחיצות ליצירת אזורי עבודה וחדרי ישיבות תוך שמירה על פרטיות אקוסטית.
 • מוסדות חינוך- כיתות, ספריות וחדר הרצאות, יכולים להשתמש במחיצות כדי ליצור קבוצות לימוד קטנות או אזור שמיועד לבחינות שדורש את כל התנאים שהן מספקות.
 • מקומות אירועים- כנסים, תערוכות או אולמות ציבוריים שדורשים מרחבים דינמיים בהתאם לסוג הפעילות.
 • מתקני בריאות- בתי חולים או מרפאות יכולים לעשות שימוש במחיצות אקוסטיות כדי ליצור אזורי ייעוץ אינטימיים, אזורי המתנה או חדרי טיפול, תוך שיפור הפרטיות והנוחות של המטופל.
 • מגזר האירוח- בתי מלון, מסעדות או מקומות אירועים יכולים לייעל את השטח שלהם על ידי שימוש במחיצות ליצירת פינות אוכל אינטימיות, אזורי VIP או חלל זמני ואינטימי למארגנים.

שיקולים ליישום

 • ביצועים אקוסטיים - מומלץ לעשות בהן שימוש כאשר יש צורך בבלימת רעש מאזור רועש מבחוץ כדי להבטיח את השקט הנדרש בחלל.
 • עמידות ותחזוקה - בחרו מחיצות הבנויות מחומרים חזקים העומדים בשימוש תכוף וקלות לניקוי ותחזוקה.
 • אפשרויות התאמה אישית - בחרו מחיצות המציעות תכונות הניתנות להתאמה כמו גודל, צורה וגימור שיתיישרו עם העיצוב והאילוצים הקיימים.
 • בטיחות - ודאו שהמחיצות עומדות בתקני הבטיחות הרלוונטיים, במיוחד לגבי כל מה שקשור לבטיחות אש ויציבות המבנה.
 • תקציב והחזר על השקעה - העריכו את היתרונות ארוכי הטווח של השקעה במחיצות איכותיות המציעות עמידות ושביעות רצון של כל מי שנהנה מהן.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה PEXELS

פירוק שיתוף במקרקעין: מדריך מקיף לניתוק קשרים קרקעיים

מציאות של שיתוף במקרקעין יכולה להיות מורכבת ובעייתית במקרים רבים. כאשר מספר בעלים חולקים…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…