מזג האוויר האידיאלי בישראל, שרוב רובו שמשי, מזמין אותנו להתעטף בנעימותו ולהעדיף בעיקר פעילויות חוץ. בריכת שחייה בחצר תהווה עבור רבים תוספת חלומית ומקום שבו ניתן יהיה ליהנות מהתרעננות ומשחייה יום יומית.

קרדיט לתמונה - ערן לוינסון - אמנות הגינה הקסומה.
קרדיט לתמונה - ערן לוינסון - אמנות הגינה הקסומה.

 

אך עם כל היוקרה והאסתטיקה שיש בבריכה כזו, יש גם צורך לתכנן את ההקמה שלה בצורה בטוחה ומקצועית. כדי להבטיח את בנייתה בצורה תקנית ולהימנע מבעיות עתידיות, יש לבצע תכנון מקצועי ולקחת בחשבון אישורים, היתרים וכמו כן, לאייש לפרויקט אנשי מקצוע מיומנים. להלן מאמר שבא לסייע לכל מי שנמצא לקראת הקמת בריכת שחייה ביתית , להתחיל את התהליך באופן יעיל ומקצועי ולהגיע לתוצאה שתשדרג את איכות החיים ואת ערך הנכס שלכם.

הוצאת היתר לבריכת שחיה פרטית

הקמת בריכת שחיה פרטית היא פרויקט מרתק שדורש תכנון והכנות מקיפות. עליכם להשיג את ההיתרים המתאימים מהרשות המקומית והעיקרי שבניהם הוא היתר בנייה, שנדרש בכל מקרה של חפירה בקרקע ובנייה של תשתיות לעומק האדמה. עבור השגת היתר בנייה מומלץ להיעזר באדריכל שמכיר ומבין את הדרישות לקבלת ההיתר ואף יוכל להשיג עבורכם את האישורים הנדרשים. בנוסף, מהנדס אינסטלציה יתרום לתהליך בכל הנוגע למערכות התאורה והאינסטלציה. כדאי לדעת שלכל רשות (מועצה או עירייה), יש דרישות משלה, ולכן חשוב להתאים את התכנון וההכנות בהתאם לדרישות הרשות שלכם וזאת בסיוע של אנשי מקצוע מביני דבר.

בריכות בטון

בריכות עשויות בטון נחשבות לזן האיכותי והמרשים ביותר מכל יתר סוגי הבריכות הקיימות וזאת בזכות יציקת הבטון שלמעשה מחזיקה לאורך שנים ומספקת מראה יוקרתי לכל החצר ומעלה משמעותית את ערך הנכס כולו. בריכה זו תהווה מוקד משיכה לדיירים וכן לאורחים שמגיעים לבקר. תהליך הקמתה כולל חפירה לעומק האדמה שבה יוטמנו כלונסאות שיעטפו בבטון יצוקה. גם הצנרת תוסתר בתוך מעמקי האדמה, כאשר לכל זה יוקדם תכנון מלא של האינסטלציה לניקוז ומילוי של מי הבריכה, מערכות התאורה, גופי החימום וכו'. בנוסף, החיפוי של קירות הבריכה יבנה לפי הבחירה העיצובית של הדיירים – קרמיקה, פסיפס וכו'.

כל השלבים להקמת הבריכה

לאחר שהצלחתם להשיג את כל ההיתרים והאישורים ושכרתם את שירותם של אנשי המקצוע הטובים ביותר, הגיע השלב בו ניתן לצאת לתהליך עצמו ולהקים בפועל את הבריכה.

שלב ראשון הוא כפי שהוזכר לעיל, השלב בו מתחילים לחפור באדמה ולעשות בור ענק, בו מציבים את הכלונסאות בהתאם להנחיות ויוצקים עליהם שכבת בטון. השלב השני, שהוא לפני היציקה של הבטון, מחדירים לעומק האדמה את הצנרת, התאורה מנגנון גופי החימום וכל מה שצריך להיות מוטמן באדמה.

השלב הבא הינו יציקת תבנית הבריכה, שזה הבסיס של הבריכה עצמה, הצורה והגודל שלה. השלב הבא הוא למעשה בדיקת איטום קפדנית של הקירות והקרקעית שנעשה על ידי מילוי מים (שלב שבודק שאין מקום שממנו עלולה להיות דליפת מים). היה ומזהים שקיימת דליפה חובה למצוא את המקור לכך לאטום ולאחר מכן לעשות בדיקת איטום נוספת על מנת לוודא שהכל אטום באופן הרמטי.

השלב הבא, החמישי במספר, הינו איטום חיצוני עבור הקירות החיצוניים של המבנה.

לאחר שאנחנו בטוחים שהבריכה אטומה מכל צדייה, אפשר לעבור לשלב השישי שהוא חיפוי הבריכה על ידי אבני פסיפס, קרמיקה וכל מה שנחפוץ. השלב האחרון הוא התקנה של אביזרי הבריכה כמו מקפצה, תאורה חיצונית, חדר מכונות וכו'.

הדמיית תלת ממד -

השימוש בהדמיה תלת ממד נחשב לכלי יעיל מאוד בתחום התכנון והעיצוב. בעזרת תוכנות מתקדמות, ניתן להציג בצורה מוחשית ומרשימה ביותר את התוצאה הסופית של התכנון עוד לפני התחלת בנייה של הפרויקט עצמו בשטח. כלי שימושי זה יספק לנו ולכל איש מקצוע לבחון כיצד הגינה והבריכה ייראו עם כל השינויים והתוספות השונות. כמו כן, האפשרות לבצע שינויים בצורה דיגיטלית ולבדוק את התוצאה הסופית לפני החלטה סופית היא יתרון עצום, שמאפשר לנו לקבל החלטות חכמות ומבוססות יותר, וכך למזער טעויות או חרטות לאחר ביצוע. האפשרויות האינסופיות של תוכנות ההדמיה תלת ממד מאפשרות לנו לשקול מנעד אפשרויות שונות, כמו סוגי חיפוי ועיצובים לבריכה, מראה כללי של כל הגינה ולקבל את התמונה הכוללת המדויקת והמקיפה ביותר.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…
קרדיט תמונה FREEPIK

נהיגה תחת השפעת סם- איך עורך דין תעבורה יכול לסייע לכם להתמודד עם זה?

שלילה של מינימום שנתיים לרישיון הנהיגה לאחר נהיגה תחת השפעת סם יכול להיות העונש שתקבלו.…