כל מי שאוהב לאכול דגים, אוהב לאכול אותם ללא עצמות הדג ובטח ללא ההתעסקות המרובה המצריכה את סילוק עצמות הדג. לכן אחת הפעולות היותר חשובות במטבח היא פילוט הדגים. פעולה זו מצריכה סכין מיוחדת, לא כל סכין מצליחה לבצע פילוט דגים כראוי, ועל כן, חשוב לרכוש סכין דגים מתאימה, מקצועית, שיכולה לדאוג לפילוט יעיל, מדויק ומהיר.

קרדיט תמונה FREEPIK
קרדיט תמונה FREEPIK

 

מה תפקידם של סכיני הדגים

מהרגע שהדג כבר מונח על משטח העבודה במטבח הוא חייב טיפול נכון. אחת הפעולות הבסיסיות היא פעולת הפילוט באמצעות סכין דגים מקצועית המאפשרת ניקיון מדויק של הדג מהזנב ועד לראשו, כמו גם סילוק שאריות הקשקשים וניקיון הדג, חיתוך הסנפירים, ניקיון פני הדג ועוד פעולות המכינות את הדגים לבישול ולהגשה ראויה לאכילה. סכיני דגים מקצועיות הן סכינים המיועדות להפרדה מדויקת ועל כן הן חייבות להיות חדות ודקיקות כדי לאפשר לשפים, לטבחים ולגם לבשלנים חובבים לבצע פילוט מדויק וברמה גבוהה. וישנם גם אנשים המשתמשים בהן לצורך חיתוך של ירקות ופירות בעיצובים שונים בשל חדותן ודקיקותן. סכין דגים מקצועית אפשר לזהות באמצעות הלהב הדק והגמיש שלה. להב זה מאפשר חיתוך באופן מקביל למשטחי החיתוך ותוך כך גם קיימת שליטה ברוחב החיתוך ובכלל בפעולה עצמה. הסכין מאפשרת להרגיש את עצמות הדג ולהחליק מעל העצמות את הלהב, וכך להסיר את הפילה בקלות רבה ומהירה ומדויקת.

איך לבחור את סכיני הדג המתאימים לכם

קיימים בשוק לא מעט סכיני דגים ולכן חשוב למצוא את הסכין המתאימה לכם. ישנם אורכים, גדלים ואף עובי הסכין. חשוב שתבדקו בדרך כלל על אילו דגים אתם עובדים על מנת להתאים את הסכין על מנת שהדג באמת יהיה מוכן כראוי. סכין פילוט מקצועית היא כזו לה יש להב גמיש כאשר אורך הלהב הוא לרוב בין 15 ל-29 ס"מ ומיועד לחיתוך באופן אופקי נקי נגד משטח החיתוך. סכין דגים שימושית היא כזו שמצליחה להסיר את עור הדג ולבצע פריסה נקיה דקה וחלקה לצורת קרפצ'יו דקיק, או להפרדה מלאה של פילה דג. כאשר אתם כבר בוחרים את אותן סכיני דגים מתאימות חשוב כן להיוועץ באנשי המקצוע המתמחים בכך. מעבר לכך, קבלו הוראות לתחזוקה ולתפעול הסכין כבר החל מצורת החיתוך ועד לתחזוק שוטף לשמירה על הסכין. סכין איכותית היא כזו שתוכל ללוות אתכם לשנים ארוכות, אך זה יקרה רק בתחזוק ושימוש נכון.

סכין מטבח או סכין שף קונים רק בסכינים למבינים בעולם המטבח: לעמוד הבית

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…
קרדיט תמונה FREEPIK

נהיגה תחת השפעת סם- איך עורך דין תעבורה יכול לסייע לכם להתמודד עם זה?

שלילה של מינימום שנתיים לרישיון הנהיגה לאחר נהיגה תחת השפעת סם יכול להיות העונש שתקבלו.…