חשוב להבדיל בין שני מושגים מהותיים אלו של קבלן כוח אדם לעומת קבלן שירות. משום שלא אחת מוגשים תביעות בגין מיצוי זכויות עובדים על פי הקריטריונים המיוחסים לכל אחד מאותם שני מושגים. לכן תחילה יש להבהיר שני מושגים אלו, ומה הם התנאים בהם ניתן להשיג רישיון קבלן כוח אדם לעומת רישיון קבלן שירות. נתחיל במושג קבלן כוח אדם- באופן כללי מתייחס מושג לכל חברה אשר יש באפשרותה לגייס כוח אדם עבור המעסיקים השונים למגוון משרות במשק. לעומת קבלן שירות שהינו מתן שרות ייעודי ספציפי עבור בית עסק. ברוב המקרים מדובר במתן שירותים של אבטחה או שירותי ניקיון, שהם שירות חיצוני לבית העסק, ואין מדובר בחלק מצוות כוח אדם של בית העסק. אז איך בדיוק עובד עניין זה של הוצאת רישיונות עבור שני תחומים אלו בהם ניתן לגייס כוח אדם עבור בית עסק שונים. האם כל אחד יכול לעשות זאת? הינה כמה דברים שכדאי לכם לדעת לפני שאתם מתחילים להיכנס לתהליך.

קרדיט תמונה FREEPIK
קרדיט תמונה FREEPIK

 

תהליך קבלת רישיון קבלן כוח אדם ורישיון קבלן שירות

בכדי לעזור לכם להחליט האם להיכנס לתהליך של קבלת רישיון קבלן כוח אדם וכן רישיון קבלן שירות, השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא עד כמה אתם אוהבי אדם? עד כמה אתם מוכנים ללכת רחוק בכדי לסייע לאנשים בתהליך קבלת עבודה. שאלה זו איננה נשאלת בעלמא, משום שתהליכים אלו לקבלת רישיונות לפתיחת מקום עסק המאפשר גיוס כוח אדם או הענקת שירות ספציפי עבור בית עסק מחייבת תהליך ארוך ובלתי מתפשר שלמעשה מסנן את המבקשים לפתוח מקומות תעסוקה שכאלו. הינה בכמה נקודות במה דברים אמורים:

  • אם ברצונכם לפתוח מקום המאפשר גיוס עובדים עבור בתי עסק, אתם חייבים לפעול כאשר יש לבית העסק שלכם אישור המקנה לכם את האפשרות לגייס כוח אדם
  • תהליך של קבלת רישיון קבלן כוח אדם דורשת בין השאר מילוי טפסים רבים ומסמכים רבים וחתימת ייפוי כוח. לשם כך רישיון קבלן כוח אדם בעזרת עורך דין מנוסה‏‏ תעזור ותקל עליכם את התהליך הלא פשוט הזה
  • בנוסף למילוי טפסים ומסמכים עליכם בין השאר לעבור ראיון עבודה, להפקיד ערבות בנקאית ועוד

סיכום דבר

משובר בתהליך ארוך ומדוקדק בכדי לבחון עד כמה אתם מתאימים לפתיחת עסק מסוג זה. תהליך קבלת רישיון עבור קבלן כוח אדם איננה שונה מתהליך קבלת רישיון עבור קבלן שירות. על כן, תהליך קבלת רישיון קבלן שירות בעזרת עורך דין ליאב מלמד אשר מתמחה בתחום דיני עבודה היא הדרך המומלצת הקלה והבטוחה ביותר לשם קבלת רישיונות אלו.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה PEXELS

פירוק שיתוף במקרקעין: מדריך מקיף לניתוק קשרים קרקעיים

מציאות של שיתוף במקרקעין יכולה להיות מורכבת ובעייתית במקרים רבים. כאשר מספר בעלים חולקים…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…