נעלי אדידס לריצה

ריצה מהווה את אחד מסוגי הספורט הפופולריים ביותר בקרב אנשים המעוניינים לשפר את הכושר שלהם, לערוך אימונים אירוביים מסודרים לשיפור הסיבולת ולהתחיל לנהל אורח חיים בריא יותר. עם זאת, ידוע שבאמצעות ביצוע שגוי של תרגילים שונים ניתן לפגוע בשרירים או אפילו להסב לגוף טראומה משמעותית. הדבר נכון גם בכל הנוגע לריצה, משום שריצה שאינה נכונה, על משטחים שאינם מתאימים ועם נעליים שאינן מתאימות לכך עשויה לגרום לנזקים חמורים לברכיים ולכל מערכת השלד. לכן, אסור להקל ראש בנושא בחירת נעלי ספורט לריצה.

קרא עוד...

בת חן כהן, מ"מ היחידה לתזונה ודיאטה  במרכז הרפואי בני ציון דיאטנית קלינית B.Sc  צילום מורן לבבי

לדברי מ"מ מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי בני ציון דיאטנית קלינית B.Sc בת חן כהן, "להרגלי אכילה נכונים יש חשיבות מכרעת בהשגת מטרות התכנית, כאשר הרגלים מקולקלים, שכל כך אופייניים לרבים, עלולים לגרום לחולי ולעלייה במשקל"

קרא עוד...

הילה גבע אבירם

מכללת "מדיטבע" לרפואה משלימה, בבעלותה של ד"ר הילה גבע אבירם , החוגגת בימים אלה 20 שנה להיווסדה, משיקה סדנה ייחודית בנושא תזונה ואורח חיים בריא, בשם "תזונה במחשבה".

קרא עוד...

לעבור בשלום את ארוחות החג

לא חסרות סיבות להשמין בחגים, זה בטוח. היציאה מהשגרה, ארוחות החג הצפופות ועתירות המזון (והרי לא נעז להעליב את המארחים ולא להעמיס עוד פרוסת עוגה על הצלחת), הטמפרטורות שיורדות ומגבירות את התיאבון - הכול נכון, וזאת באמת התמודדות לא פשוטה. ד"ר שרה קפלן, דיאטנית ראשית, מאוחדת מאמינה שלפחות חלק מהפתרון נמצא בראש, קרי: לזכור שחגי תשרי עמוסים במשמעות, שהיא הרבה מעבר לאכילה (מופרזת), ולהעמיק להרהר גם בה. מוכנים?

קרא עוד...

בת חן כהן, מ"מ היחידה לתזונה ודיאטה  במרכז הרפואי בני ציון דיאטנית קלינית B.Sc  צילום מורן לבבי

לקראת ארוחות החג המשפחתיות והעמוסות בכל טוב, עם מיטב המאכלים, מ"מ מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי בני ציון, דיאטנית קלינית B.Sc בת חן כהן, אומרת, "הדרך להצליח היא להקפיד על שש ארוחות מסודרות ביום!"

קרא עוד...

ארוחת בוקר במסעדת פטרה באשדוד. חיונית לגוף (צילום: עידן גרוס)

מחקרים רבים מראים מעל לכל ספק כי ארוחת הבוקר הינה ההחשובה ביותר, מכל הארוחות שניתן לצרוך במהלך היום. שף סימו בן חובל, הבעלים של מסעדת "פטרה", מסביר כי "חשוב לאכול ארוחת בוקר, בעיקר לאחר הלילה, בו הגוף עבר מעין צום.

קרא עוד...

איתי יום טוב. מאמן כושר בזאוס ראשון לציון, מדגמן מתיחות שרירים

כולכם כנראה שמעתם על מתיחות. מעין סיסמה של עולם הכושר למשהו שצריך לעשות וספק אם עושים אותו. אבל מה אם אגיד לכם שבמתיחות מסתתר הרבה יותר ממה שחשבתם? אם הייתם יודעים שבעזרת מתיחות שרירים ניתן להאריך את חיינו, לשפר את מצבנו הבריאותי ואפילו לאפשר לנו להתנהל יותר טוב עם הילדים, האם גם אז הייתם מוותרים על מתיחות?

קרא עוד...