החשיבות של פינוי פסולת נכון

פינוי פסולת נכון ממלא תפקיד חיוני בשמירה על הסביבה ומניעת סכנות בריאותיות. הוא מבטיח כי חומרים מסוכנים, כגון כימיקלים, אסבסט או חומרים אחרים שעלולים להזיק, מסולקים בבטחה ובאחריות. בנוסף, פינוי יעיל של פסולת עוזר להפחית את הזיהום, לשמר משאבי טבע ולקדם קהילה בריאה ונקייה יותר.

קרא עוד...

צילום המחשה: חלוציות

רשות מקרקעי ישראל פועלת לקידום יעדי הממשלה בתחום האנרגיות המתחלפות. לאחרונה אישרה הנהלת רשות מקרקעי ישראל . מספר עסקאות בדרום להקצאת קרקעות להקמת מיזמים לייצור חשמל ואנרגיות מתחדשות בשילוב קיבולת אגירה בנוסף מפרסמת הרשות מכרזים פומביים לפרוייקטים למיזמים של אנרגיות מתחדשות.

קרא עוד...

שתי סיבות עיקריות גורמות להתעניינות של בעלי בתים ובעלי עסקים באנרגיה סולארית: האחת, התועלת הכספית והשנייה, התועלת הסביבתית. במאמר זה נתמקד בתועלת הסביבתית שמציעה לנו השמש.

קרא עוד...

קרדיט תמונה PIXABAY

כמו כל אלמנט אחר בבית, ניקוי פאנלים סולאריים הוא קריטי בכדי לשמור על תפקודם לאורך זמן. אנחנו חיים בתקופה שבה הפאנלים הסולאריים עדיין מהווים השקעה גדולה יחסית, כך שעבור הלקוחות יהיה חשוב אפילו יותר לשמור עליהם כמה שיותר. תחזוקה תקינה היא כמובן הכרחית בכדי להבטיח שאותה השקעה ראשונית מכובדת באנרגיה ירוקה, תשתלם.

קרא עוד...

קרדיט תמונה FREEPIK

אנשים רבים מעוניינים לשמור על כדור הארץ ובאופן כללי משתדלים להתחשב בחי ובצומח. רבים מהם הופכים לצמחוניים וטבעוניים כדי להעניק חיים לבעלי החיים החולקים אתנו את עולמנו ועל מנת לצמצם את פליטת גזי החממה. אבל לא כולם מצויים בדעה אחת לגבי אי צריכת בשר. ישנם אנשים שאוהבים את טעמו של הבשר ואינם מוכנים לוותר עליו, ואחרים צורכים בשר מסיבות בריאותיות. פיתוח חדש שנקרא חקלאות תאית עומד להפוך את העולם למקום טוב יותר. כך שמצד אחד אנחנו לא נצטרך לשחוט את בעלי החיים למאכל, ומצד שני איש מאתנו לא יצטרך לוותר על איזה "על האש" מסורתי שהוא עומד לערוך עם המשפחה שלו. כי במסגרת החקלאות התאית, ניתן יהיה לפתח בשר למאכל מתאי הבקר מבלי להרוג אותו.

קרא עוד...

צילום: אורטל צבר

מנהל רשות מקרקעי ישראל יעקב קוינט יביא לאישור הנהלת הקרן לשמירה על שטחים פתוחים הקצאת 30 מיליון ש"ח לשיקום שטחים אשר נפגעו בשריפות בהרי ירושלים החודש, כך סוכם בפגישה שנערכה בינו לבין שר הבינוי והשיכון זאב אלקין.

קרא עוד...

איסוף שברי אלמוגים (צילום: אסא אורן)

לצד שיקום החופים לאחר הסופה שפקדה את אילת, פועלים בשבועות האחרונים אנשי ים ומחקר לשקם גם את שונית האלמוגים של אילת הנחשבת כשונית הצפונית בעולם. במבצע הצלה משותף של עמותת הסביבה מדבר וים, התוכנית לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית של אוניברסיטת בן-גוריון באילת, המכון הבין-אוניברסיטאי למדעי הים באילת ועיריית אילת, ובתמיכת חוקרי אלמוגים מובילים בארץ, נאספו מאות שברי אלמוגים מהחול, שם היו צפויים למות והועברו למשטחים ושולחנות תת-ימיים, לטובת שיקום ואישוש עד לשתילה מחדש בשונית הטבעית ובשונית המלאכותית הפרוסה לאורך המפרץ.

קרא עוד...