קרדיט תמונה PIXABAY

כמו כל אלמנט אחר בבית, ניקוי פאנלים סולאריים הוא קריטי בכדי לשמור על תפקודם לאורך זמן. אנחנו חיים בתקופה שבה הפאנלים הסולאריים עדיין מהווים השקעה גדולה יחסית, כך שעבור הלקוחות יהיה חשוב אפילו יותר לשמור עליהם כמה שיותר. תחזוקה תקינה היא כמובן הכרחית בכדי להבטיח שאותה השקעה ראשונית מכובדת באנרגיה ירוקה, תשתלם.

קרא עוד...

קרדיט תמונה FREEPIK

אנשים רבים מעוניינים לשמור על כדור הארץ ובאופן כללי משתדלים להתחשב בחי ובצומח. רבים מהם הופכים לצמחוניים וטבעוניים כדי להעניק חיים לבעלי החיים החולקים אתנו את עולמנו ועל מנת לצמצם את פליטת גזי החממה. אבל לא כולם מצויים בדעה אחת לגבי אי צריכת בשר. ישנם אנשים שאוהבים את טעמו של הבשר ואינם מוכנים לוותר עליו, ואחרים צורכים בשר מסיבות בריאותיות. פיתוח חדש שנקרא חקלאות תאית עומד להפוך את העולם למקום טוב יותר. כך שמצד אחד אנחנו לא נצטרך לשחוט את בעלי החיים למאכל, ומצד שני איש מאתנו לא יצטרך לוותר על איזה "על האש" מסורתי שהוא עומד לערוך עם המשפחה שלו. כי במסגרת החקלאות התאית, ניתן יהיה לפתח בשר למאכל מתאי הבקר מבלי להרוג אותו.

קרא עוד...

צילום: אורטל צבר

מנהל רשות מקרקעי ישראל יעקב קוינט יביא לאישור הנהלת הקרן לשמירה על שטחים פתוחים הקצאת 30 מיליון ש"ח לשיקום שטחים אשר נפגעו בשריפות בהרי ירושלים החודש, כך סוכם בפגישה שנערכה בינו לבין שר הבינוי והשיכון זאב אלקין.

קרא עוד...

איסוף שברי אלמוגים (צילום: אסא אורן)

לצד שיקום החופים לאחר הסופה שפקדה את אילת, פועלים בשבועות האחרונים אנשי ים ומחקר לשקם גם את שונית האלמוגים של אילת הנחשבת כשונית הצפונית בעולם. במבצע הצלה משותף של עמותת הסביבה מדבר וים, התוכנית לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית של אוניברסיטת בן-גוריון באילת, המכון הבין-אוניברסיטאי למדעי הים באילת ועיריית אילת, ובתמיכת חוקרי אלמוגים מובילים בארץ, נאספו מאות שברי אלמוגים מהחול, שם היו צפויים למות והועברו למשטחים ושולחנות תת-ימיים, לטובת שיקום ואישוש עד לשתילה מחדש בשונית הטבעית ובשונית המלאכותית הפרוסה לאורך המפרץ.

קרא עוד...

בישיבת הנהלת הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, אושר תקציב לכ 93 פרויקטים סביבתיים לשיקום, שימור ופיתוח שטחים פתוחים ברחבי הארץ.זאת, מתוך 246 בקשות שהוגשו על ידי גופים שונים- רשויות מקומיות, משרדים ממשלתיים,רשויות סטטורטוריות וגופים נוספים.

קרא עוד...

חורשת עמל (צילום: עמית גירון)

תושבי רמת השרון הנאבקים למען הצלת חורשת העמל פנו לכל חברי מועצת העיר בקריאה להגיע להצבעה בישיבת המועצה הקרובה ולהצביע על השארת חורשת העמל במקומה ולמנוע כריתת הריאה הירוקה הגדולה האחרונה ברובע הדר

קרא עוד...

נחל צין שדה בוקר

הנהלת הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, שחגגה לאחרונה 5 שנים להווסדה, אישרה הקצאת תקציב של כ-2 מיליוני שקלים לפרויקט פיתוח טיילת בן גוריון – מצוק נחל צין ושדה בוקר לתועלת הציבור ולשימור ערכי טבע וסביבה. מדובר בפרויקט פיתוח הטיילת כולל הסדרה והנגשה של כ-1,200 מ' שבילים ו-5 פינות מנוחה ותצפית בהן יהיו גם תכני הסברה מגוונים.

קרא עוד...