עוסק פטור הוא עצמאי בעל מחזור עסקאות נמוך, עד לתקרה של 107,692 ₪ נכון לשנת 2023. כמו כל דבר בחיים, יש יתרונות וחסרונות להיות עוסק פטור, ולעיתים מגיע השלב שבו העצמאי חייב להחליט האם לשנות את המעמד שלו ברשות המסים למעמד של עוסק מורשה החייב בדיווח חודשי או דו חודשי ובגביית מע"מ מלקוחותיו. ישנם שיקולים שונים מתי ולמה כדאי לעבור מעוסק פטור לעוסק מורשה, ובכתבה זו נפרט מהם ההבדלים בין השניים ומתי כדאי לשנות את המעמד ברשויות המס.

קרא עוד...

מסיבות רווקות הן מסורת שאחריה עוקבות נשים רבות. הכלה לעתיד היא בדרך כלל אורחת הכבוד במסיבה והיא תקבל מתנות.

המתנות הנפוצות ביותר הן פריטים מותאמים אישית, הלבשה תחתונה, ספרים, צעצועים לחדר המיטות ואלכוהול.

המתנה הפופולרית ביותר היא אלכוהול מכיוון שהוא לא יקר והוא גם מספק דרך לכל האורחים ליהנות במסיבת הרווקות.

 

קרא עוד...

קרדיט תמונה FREEPIK

"הוצאה לפועל" שתי מילים שאף אחד לא אוהב לשמוע, בשום הקשר. מדובר בהליך שנעשה על ידי גוף ממשלתי אותו מפעילים אנשים שחייבים להם כסף, כמו גם גופים וארגונים נגד חייבים. מי שמסתבך עם הוצאה לפועל ישים לב שאם הוא לא יפעל בזריזות להסדיר את חובותיו - מצבו הכספי יתדרדר וגם מצבו האישי.

קרא עוד...

עם כניסת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי לתוקפו חלה הבחנה ברורה יותר בין אדם פרטי הפותח בהליכי חדלות פירעון לבין חברה בע"מ או תאגיד. יש לזכור כי לחברה בע"מ ישנה אישיות משפטית בפני עצמה בניגוד לאדם פרטי או עסק מורשה האחראי באופן ישיר לתוצאותיו או פעולות אחרות הנגרמות מהעסק שלו.

קרא עוד...

ש.ב. פתרונות שינוע בע"מ

מנוף קרן הוא מנוף נייד, שמופעל בכוח הידראולי, ידני או חשמלי. לרוב, המנוף משונע ממקום למקום באמצעות גלגלים. כמו כן, כושר ההרמה של מנוף  כזה  הוא בממוצע הוא בין 750 ק"ג ל- 1000 ק"ג וניתן לכוון את אורך הזרוע שלו לפי המשקל שאותו מבקשים להרים. בעבר רוב מנופי הקרן הופעלו ידנית כשהיום נראה יותר ויותר שימוש במנופי קרן חשמליים למטרות שונות בתעשייה כמו הרמה של חומרי בניה, ריהוט של בית וכל דבר שאינו ניתן להעברה באמצעות יד אדם.

קרא עוד...