ב-31 בינואר 2024, קיבל בית המשפט המחוזי במרכז לונדון את תביעת Calimera Capital Partners נגד Falcon Capital Management ו-Tej Singh, וחייב את שני הנתבעים לשלם לקאלימרה סכום של 487,668.64 ליש"ט יחד עם ריבית סטטוטורית של 49,007.07 ליש"ט עד ה-14 בתאריך. פברואר 2024. בנוסף, Falcon Capital Management תשלם ל-Calimera 7000 ליש"ט יחד עם ריבית 827.80 ליש"ט. שני הנתבעים ישלמו לקאלימרה 113,653.78 ליש"ט בגין הוצאותיה.

קרא עוד...

עורך הדין ניקולאי מאינס

בהחלטה שהתקבלה על ידי כבוד השופט דן סעדון בחודש נובמבר האחרון (2023) בבית המשפט השלום, אודות הבקשה שהוגשה באמצעות עורך הדין ניקולאי מאינס, נקבע כי נושים יוכלו לעיין בבקשות ופרוטוקולי חקירה של חייבים בהליכי פשיטת רגל (חדלות פירעון). מי שאי פעם נאלץ לדרוש את כספו מאדם אשר נמצא בהליך חדלות פירעון, יודע בוודאי שמדובר בחוויה מאתגרת ולא פשוטה. מעבר להוצאות משפטיות הכרוכות בהליכים המשפטיים, שלעיתים עלולים להתארך שנים ארוכות, נושים רבים נתקלים בקושי רב של קבלת מסמכים אשר הוגשו על ידי החייב או מייצגו במסגרת ההליך

קרא עוד...

עוסק פטור הוא עצמאי בעל מחזור עסקאות נמוך, עד לתקרה של 107,692 ₪ נכון לשנת 2023. כמו כל דבר בחיים, יש יתרונות וחסרונות להיות עוסק פטור, ולעיתים מגיע השלב שבו העצמאי חייב להחליט האם לשנות את המעמד שלו ברשות המסים למעמד של עוסק מורשה החייב בדיווח חודשי או דו חודשי ובגביית מע"מ מלקוחותיו. ישנם שיקולים שונים מתי ולמה כדאי לעבור מעוסק פטור לעוסק מורשה, ובכתבה זו נפרט מהם ההבדלים בין השניים ומתי כדאי לשנות את המעמד ברשויות המס.

קרא עוד...

מסיבות רווקות הן מסורת שאחריה עוקבות נשים רבות. הכלה לעתיד היא בדרך כלל אורחת הכבוד במסיבה והיא תקבל מתנות.

המתנות הנפוצות ביותר הן פריטים מותאמים אישית, הלבשה תחתונה, ספרים, צעצועים לחדר המיטות ואלכוהול.

המתנה הפופולרית ביותר היא אלכוהול מכיוון שהוא לא יקר והוא גם מספק דרך לכל האורחים ליהנות במסיבת הרווקות.

 

קרא עוד...

קרדיט תמונה FREEPIK

"הוצאה לפועל" שתי מילים שאף אחד לא אוהב לשמוע, בשום הקשר. מדובר בהליך שנעשה על ידי גוף ממשלתי אותו מפעילים אנשים שחייבים להם כסף, כמו גם גופים וארגונים נגד חייבים. מי שמסתבך עם הוצאה לפועל ישים לב שאם הוא לא יפעל בזריזות להסדיר את חובותיו - מצבו הכספי יתדרדר וגם מצבו האישי.

קרא עוד...

עם כניסת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי לתוקפו חלה הבחנה ברורה יותר בין אדם פרטי הפותח בהליכי חדלות פירעון לבין חברה בע"מ או תאגיד. יש לזכור כי לחברה בע"מ ישנה אישיות משפטית בפני עצמה בניגוד לאדם פרטי או עסק מורשה האחראי באופן ישיר לתוצאותיו או פעולות אחרות הנגרמות מהעסק שלו.

קרא עוד...