יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

ממשיכים בתכנית ניסנקורן-כחלון לצמצום תופעת עובדי הקבלן - כל עובדי הקבלן במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון נקלטים להעסקה ישירה/ יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון ומנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון, ד"ר שמואל הירשמן, יובילו מחר (ב') את טקס העברת העובדים להעסקה ישירה וקליטתם לשירות המדינה.

קרא עוד...

צילום: חנן צוריאל

ההסתדרות הלאומית הכריזה יציגות באוניברסיטת אריאל - "הגיע הזמן שגם אנחנו נהנה מביטחון תעסוקתי והסכם קיבוצי אותו מקבלים יתר עובדי האוניברסיטאות בישראל. אנחנו לא שונים מאף אוניברסיטה" לאחר שלושה ימי החתמות הכריזה ההסתדרות הלאומית על היותה הארגון היציג בקרב עובדי אוניברסיטת אריאל שבשומרון. לפני שעה קלה שיגר איתמר שרוני, ראש מערך הגיוס בהסתדרות הלאומית הודעה ליורם שי, מנכ"ל האוניברסיטה והודיע כי לאור חתימת יותר משליש העובדים , ההסתדרות הלאומית הינה הארגון היציג באוניברסיטה.

קרא עוד...

מחאה על ההתעמרות המתמשכת מצד הנהלת בתי המשפט ופגיעה בתנאי העסקתם. צילום: אילוסטרציה

מאבק העוזרים המשפטיים: שביתת אזהרה בת יום אחד וכינוס מחאה ארצי - כ-650 העוזרים המשפטיים בכל הערכאות ישבתו מחר למשך יום אחד במחאה על ההתעמרות המתמשכת מצד הנהלת בתי המשפט ופגיעה בתנאי העסקתם יו"ר הוועד, עו"ד שרית טוביס: "העוזרים המשפטיים, יד ימינם של השופטים, סובלים שנים מיחס משפיל מצד מעסיק שלא רואה בהם בני אדם המבצעים מלאכתם נאמנה ובתחושת שליחות. אנו נאבקים כדי להשיב את הצדק למערכת"

קרא עוד...

יו״ר ההתאגדות בפירמה אהד כהן אומר כעת באסיפה ״האסיפה היום היא רק יריית הפתיחה"

חשש ממשי בעיכוב הגשת הדו״חות כספיים של החברות הציבוריות המובילות במשק כאלף עובדי פירמת ראיית החשבון הגדולה במדינה - עובדי ארנסט אנד יאנג (ey) נוטשים ברגעים אלו את משרדיהם.

קרא עוד...

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

הוכרז סכסוך עבודה בקצא"א - ברקע לסכסוך, החל על כ-350 עובדי קו צינור אילת-אשקלון: פקיעת חוק הזיכיון מכוחו פועלת החברה, מבלי שתוסדר השמירה על זכויות העובדים לאחר השינוי שהיא עתידה לעבור יו"ר ההסתדרות במרחב אשקלון, רמי גואטה: "כלל הגורמים האחראים מפקירים לחלוטין את ההון האנושי של קצא"א, שהוא החשוב ביותר לתפקודה. לא נהסס לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להבטיח את זכויות העובדים"

קרא עוד...

סכנה ברורה ומיידית. צילום: אילוסטרציה

מאבק המנופאים מעלה הילוך - ביום חמישי: שביתת אזהרה בת יום אחד וכינוס מחאה ארצי, זאת במחאה על המבוי הסתום במו"מ להסדרת תנאי העסקתם. המנופאים יעצרו את העבודה באלפי אתרי בנייה בישראל יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "הפקרת הבטיחות, פיקוח רופף והיעדר אכיפה, הם רק סימפטומים לתחום פרוץ ומופקר, שמרבית העובדים בו מועסקים כעובדי קבלן, משוללי זכויות ותנאים בסיסיים. המאבק על זכויות המנופאים הוא המאבק על פניה של החברה הישראלית"

קרא עוד...