במלאת חודש לתום תקופת ההקפאה ביהודה ושומרון יתקיים מחר כינוס מיוחד של שדולת ארץ ישראל בכנסת בו ראשי מועצת יש"ע יציגו תוכנית לחידוש הבנייה ברחבי יו"ש. בכינוס צפויים להשתתף כ- 20 ח"כים מסיעות שונות

בתקופה האחרונה גיבשו במועצת יש"ע רשימה של מכרזים ובהם אלפי יחידות דיור בערי יהודה ושומרון אשר מוכנים לשיווק מיידי על ידי משרד השיכון, אך מעוכבים בשל מחסור בחתימת שר הביטחון. מחר יתקיים בנושא כינוס של שדולת ארץ ישראל. ראשי השדולה חברי הכנסת זאב אלקין ואריה אלדד יפתחו את הכינוס ולאחר מכן ראשי מועצת ישע יציגו את תוכניתם בפני חברי השדולה.

מזכ"ל אמנה זאב חבר (זמביש) יציג בכינוס סקירה על הפרויקטים המעוכבים יחד עם תמונות ותצלומי אוויר. כמו כן מועצת יש"ע תגיש לחברי השדולה חוברת מפורטת עם שמות היישובים והפרויקטים התקועים.

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין: "כשביישוב קטן בונים 10 בתים - זו חגיגה גדולה ליישוב אך מבחינת היקף הבניה הכולל זה כמעט חסר משמעות. כדי שתהיה בניה משמעותית נדרש חידוש הבניה גם בערים של יהודה ושומרון. לשם כך נדרש אישור מיידי של מכרזי הבניה המוכנים לחתימה. ללא פרסום מיידי של המכרזים הללו - הקפאת הבניה נמשכת הלכה למעשה ב-80% מיהודה ושומרון.

"ערי יהודה ושומרון הן עתודת הדיור של גוש דן, של השרון ושל ירושלים. הם הפרברים של המדינה. רק לאחרונה ייקר הנגיד סטנלי פישר את המשכנתאות לזוגות צעירים כדי להוריד את מחירי הדיור. יותר פשוט, יותר נכון ויותר צודק לאשר מיידית בניה בערי יו"ש. זה יוריד את המחירים גם בכפר סבא, בירושלים ובפתח תקווה".