הלוואה ללימודים

מתכננים ללמוד במכללה או אולי באוניברסיטה אך לא יודעים כיצד תממנו את הלימודים? רגע לפני שאתם ניגשים לחשוב על המימון אתם צריכים להבין גם מה אתם צריכים לממן. לימודי תואר או תעודה ידרשו מכםתשלומים שונים כולל תשלום למוסד הלימודים, תשלומי מחיה (בנקודת הנחה שאתם לא עומדים להתגורר כמו רבים בוודאי גם אתם שואלים את עצמכם כיצד תממנו את הלימודים ואת תקופת הלימודים והתשובה לכך מורכבת

קרא עוד...

רועי נעים

מערכת החינוך בישראל נמצאת פעמים רבות בכותרות של אמצעי התקשורת בארץ. ברוב המקרים מדובר על כותרות לא מחמיאות במיוחד - צפיפות בכיתות, נתונים מאכזבים במבחנים בינלאומיים ועוד. כתוצאה מכך ובמקביל למערכת החינוך הפורמלית, התפתח בישראל שוק רחב של שיעורים פרטיים.

קרא עוד...

למה המדינה אינה מעודדת השקעות בתעשייה החקלאית? הזכאות של מפעל לעידוד בהשקעות הון נקבעת באופן אנכרוניסטי לפי סוג חומר הגלם שנכנס בשעריו וכך ענף כלכלי אדיר של מיליארדי שקלים נותר מקופח

קרא עוד...

עבור מי שלא יודע בדיוק במה מדובר, נסביר בדיוק את המונח ברטר וניתן קצת רקע אודות ההתפתחות של שיטת המסחר הזו משחר ההיסטוריה ועד ימינו. ובכן – מדובר, למעשה, בסחר חליפין.

קרא עוד...

עשרות אפיקי השקעה קיימים במציאות הכלכלית בישראל. החל מהשקעה סולידית בבנק, דרך אגרות חוב ומניות ועד לנדל"ן, קרקעות, מטבע חוץ וכו'. בין כל האפשרויות הללו, אחת האהודות והפופולאריות ביותר היא זו של קרנות הנאמנות. סיבות רבות הופכות אותה לנפוצה כל כך, ועליהן נדון בהמשך.

קרא עוד...

אתם עדיין משתייכים לדור הישן (ההולך ונכחד) של האנשים החוסכים את כספם באמצעות הבנק? אתם עדיין מעבירים כספי חיסכון חודשיים לבנק למרות הריבית האפסית המוענקת לכם? זה הזמן להתקדם לפתרונות החיסכון החכם המוצעות לכם כיום על ידי חברות הביטוח השונות. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע כללי אודות אפיקי החיסכון שבאמת מייצרים עבורכם רווח ממשי לאורך זמן.

קרא עוד...