ההפגנה בבית שמש היום חשובה כביטוי לנחישות הרוב הגדול של העם לעמוד על ישראל כמדינה חופשית, מתקדמת ושוויונית ומול ההתרסה נגד המדינה וחוקיה. השוויון בין נשים לגברים הוא מסימני הזהות של כל חברה מתקדמת. ישראל עשתה כברת דרך משמעותית בעשורים האחרונים, אבל לא ההישגים שהושגו ולא המשך ההתקדמות מובטחים אם לא נדע להיאבק עליהם ונגד הניסיונות להסיג אותנו לאחור

כלים

בחג החנוכה הזה יש לומר דברים ברורים גם אל מול הרוח הרעה והחשוכה – הרוח של הקיצוניות. בריוני "הסיקריקים" של בית-שמש, כמו גם כנופיות "תג מחיר", אינם מייצגים את רוח היהדות, אלא את היפוכה. זו אינה דרכו של עם ישראל.

אין הם יכולים להיאחז בתורת ישראל שדרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום. אנשים אלה- מדירי אנשים אלימים ומציתי המסגדים - מוציאים דיבת היהדות והארץ רעה.

במרימי היד על המדינה ועל חוקיה יש לטפל במלוא התקיפות, ללא פשרות, גם תוך שימוש באמצעים בלתי שגרתיים. אין להיכנע לתכתיביהם ולגחמותיהם.

בסוף היום המאזן חייב להיות ברור: גחמותיהם של הקיצוניים ינגפו מול הכרעות הריבון. חוקי המדינה יקוימו. מפרי החוק – יבואו על עונשם.

בתוך כך- יש להימנע מדיבור של הכללות על ציבורים שלמים. הסיקריקים אינם מייצגים את הציבור החרדי הרחב, ממש כשם שאין מטורפי "תג מחיר" מייצגים את ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון.

אני מלווה את ביה"ס אורות בנות בארבעת החודשים האחרונים ונמצא בקשר עם נציגי ההורים. כמו שעמדנו על פתיחת ביה"ס מול האיומים והניסיונות האלימים להכתיב- כך נפעל לשמור על ביטחון מלא לתלמידות בדרכם לבית הספר וממנו.

אני יודע שמשטרת ישראל תעשה את הכל כדי להבטיח שנעמה וחברותיה ילכו בביטחון לבית הספר כמו כל ילד וילדה בישראל.

הכותב הוא שר החינוך, גדעון סער. דבריו הושמעו כהקלטה הערב בהפגנה שערכה תנועת "ישראל חופשית" בבית שמש נגד הדרת נשים