ביטוח חיים היא אחת מפוליסות הביטוח החשובות ביותר שאותן נוכל לעשות עבור עצמינו ובעיקר עבור בני המשפחה שלנו שישארו כאן אחרי שאנחנו כבר לא. במקרה של מוות פתאומי המשפחה נותרת לא רק עם החלל העצום והבלתי נסבל של אובדן אהוב יקר, אלא במקרים רבים מדי היא נאלצת להתמודד גם עם משבר כלכלי שנגרם כתוצאה מהעדרה של הערכות לקראת עתיד לא צפוי. אם אין מערכת תמיכה יציבה ואיתנה שתוכננה מראש כל משפחה עלולה להגיע למצב של פשיטת רגע אם אחד המפרנסים נפגע או נפטר חלילה.

במיוחד לאחר שמקימים משפחה, מבינים שהתפקיד החשוב ביותר שלנו, כהורים הוא להבטיח את עתיד ילדינו, בעודינו בחיים ועל אחת כמה וכמה כאשר כבר לא נהיה פה בכדי לעזור להם. ביטוח חיים היא הדרך הטובה, היעילה והבטוחה ביותר להבטיח שאם חלילה יקרה לכם משהו, המשפחה שלכם תהיה מוגנת ובטוחה.

תהליך קבלת ביטוח חיים

כל אחד יכול לרכוש לעצמו ביטוח חיים. מי שיש בידיו משכנתא, יש לו גם ביטוח חיים, אמנם ביטוח מוגבל בהעדר ההרחבות השונות והנחוצות, אך הוא בהחלט מהווה שלד ביטוחי ראוי.

 התהליך עצמו הוא די פשוט כשחברת הביטוח אף תספק  יועצים שיסיעו להרכיב את סעיפי הביטוח של הפוליסה, אלא שאחד מהתנאים ההכרחיים של חברת הביטוח לקבלת הפוליסה הוא מילוי הצהרת בריאות שתפקידה להבטיח לחברת הביטוח שמצב הבריאות של המבוטח תקין.

עד לפני זמן לא רב אנשים עם בעיות בריאות שונות, מחלות כרוניות, אנשים לאחר התקף לב או מצבים רפואיים מורכבים לא יכלו לרכוש פוליסת ביטוח. להגבלה הזאת היו כמה השלכות חמורות למדי. מעבר למשמעות של חשיפת בני המשפחה למקרים של מוות ללא כיסוי ביטוחי, אדם שלא יכול להצטייד בפוליסת ביטוח חיים, לא יכול לקבל משכנתא בבנק.

למרבה המזל, כיום ניתן לעקוף את ההגבלה הזאת. בשוק ישנן פוליסות ביטוח חיים שאינן מחייבות מילוי של הצהרת בריאות. חברות הביטוח החליטו לייצר מוצר שיספק את המענה שאנשים בעלי היסטוריה רפואית בעייתית לא זוכים לו. במצב שבו ניתן להמנע מלמלא הצהרת בריאות, כל אחד יכול לרכוש פוליסת ביטוח חיים ואין שום הגבלה או מניעה לכך. המשמעות כמובן היא עלות גבוהה יותר של פוליסת הביטוח, אך גם בהינתן תוספת עלות זאת מדובר על פתרון נהדר ומבורך.

אם אתם אחרי התקף לב, מחלה או סובלים ממצב רפואי שמעמיד את הבריאות שלכם בסכנה, כדאי שתדעו שיש לכם פתרון ביטוחי למרות הכל.

פגישת ייעוץ עם מומחה פיננסי שמתמחה בביטוח בריאות וחיים תוכל לסייע לכם לבחור את מסלול הביטוח המתאים לכם ביותר, כך שתהנו מכיסוי מלא במינימום של עלויות ותבטיחו את עתיד המשפחה שלכם, גם אם חלילה יקרה אסון.

ביטוח עסק נועד להגן על בתי עסק מפני נזקים העלולים להיגרם למבנה ולתכולת העסק, וכן לספק הגנה מפני תביעות עתידיות. אם טרם התפניתם למשימה חשובה זו, הכתבה הבאה תגרום לכם להזדרז.

קרא עוד...

מזל טוב! הצלחתם לעבור את הטסט ולקבל רישיון נהיגה! הבשורה תהפוך הרבה פחות משמחת כאשר תגלו כי כעת עליכם לרכוש ביטוח מתאים לנהגים צעירים, גם אם אנכם מחזיקים ברכב משלכם ובשלב זה תנהגו ברכב של ההורים, יש להכניס שינויים בפוליסת הביטוח הקיימת ולהרחיב אותה לכיסוי של נהג חדש.

בתוך זמן קצר תגלו כי בעבור ביטוח רכב לנהג חדש תתבקשו לשלם יותר, הסטטיסטיקה מצביעה על רמת סיכון גבוהה יותר למעורבות בתאונות עקב חוסר הניסיון על הכביש. חברות הביטוח קובעות בהתאם לרמת הסיכון הגבוהה אותה הן מתבקשות לקבל על עצמן עם ביטוח נהג צעיר, גם מחירים גבוהים יותר.

מה ההבדל בין ביטוח נהג חדש לבין ביטוח נהג צעיר?

ידעתם כי לא כל נהג חדש נכלל בקטגוריה של נהג צעיר? חברות הביטוח מציעות פוליסות ביטוח רכב המיועדות לנהגים צעירים חדשים לצד פוליסות המיועדות לנהגים חדשים מבוגרים יותר. גילו של הנהג הוא פרמטר משמעותי לקביעת רמת הסיכון למעורבות בתאונות ותעריף הביטוח.

במהלך השנתיים הראשונות לקבלת הרישיון מוגדר כל נהג כנהג חדש. על נהג חדש לנהוג בשלושת החודשים הראשונים לקבלת הרישיון עם נהג וותיק מלווה ולהציב שלט נהג חדש ברכב. נהג חדש מתחת לגיל 21 יוכל להסיע ברכב רק 2 נוסעים נוספים, כאשר יש ברכב נהג וותיק מלווה מספר גבוה יותר של נוסעים מותר. באשר לביטוחי רכב, מחויב נהג חדש כמו כל נהג אחר בנהיגה עם ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב מומלץ מאוד גם כן.

הגדרה של נהג צעיר משתנה בין חברות הביטוח, ישנן חברות המגדירות נהגים מתחת גיל 21 כנהגים צעירים, אחרות מחייבות במעמד של נהג צעיר עד גיל 24. נהגים צעירים נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר למעורבות בתאונות והגשת תביעות, הסטטיסטיקה מייחסת לנהגים הצעירים סבירות גבוהה יותר לנהיגה פרועה בהשוואה לנהגים חדשים מבוגרים. נהג צעיר יתבקש לשלם תעריפי ביטוח גבוהים יותר בכל פוליסות ביטוח הרכב, כמו כן, גם תעריפי ההשתתפות העצמית שלו צפויים להיות גבוהים יותר.

רכישת ביטוח רכב לנהג צעיר או חדש

במעמד הפנייה לחברת הביטוח לקבלת הצעת מחיר תתבקשו למסור פרטים בדבר גילאי הנהגים הקבועים ברכב יחד עם וותק על הכביש. חברות הביטוח מגדירות נהגים חדשים כמועדים לתאונות, בכל חברות הביטוח יהיו המחירים גבוהים יותר כאשר מדובר בנהגים חדשים וחסרי ניסיון.

שימו לב, ברכישת ביטוח רכב לנהג חדש צפויים גם סכומי השתתפות עצמית גבוהים יותר, כדאי לבחון היטב את כל פרטי הפוליסה, כאשר הצעת המחיר זולה משמעותית בהשוואה להצעות של חברות אחרות בדקו את סכומי ההשתתפות העצמית ואת תנאי הגשת התביעות וכיסויי הביטוח המקיף. השוואת מחירים חכמה, ניהול משא ומתן וירידה לפרטים הקטנים יסייעו לכם לקבל את מחירי הביטוח הטובים ביותר תוך הבנה מלאה של תנאי הפוליסה על כל הזכויות והחובות שלכם מול חברת הביטוח.

מה עמדת ההלכה כלפי סוכן ביטוח שבאמצעותו נכרת חוזה המבטח חפצים של עבודה זרה, או חמץ בפסח? ומה לגבי סוכן ביטוח שלא גילה לחברת הביטוח שהמבוטח חולה במחלת לב קשה?על שאלות אלו ועל רבות אחרות עונה ספר מחקרי חדש מבית "מכון כת"ר" לחקר הכלכלה על פי ההלכה העוסק בהיבטים המקצועיים של עבודת סוכני הביטוח לאור ההלכה

קרא עוד...

לאור המקרים האחרונים של פשיטות רגל בחברות תעופה אשר בעטיין איבדו רבים את הכסף ששילמו מבעוד מועד בעבור כרטיסי טיסה חברת אופיר טורס מציעה פתרון שיחזיר לנוסע את תחושת הבטחון: ביטוח בסכום סמלי של 3$ לאדם עבור כרטיסי טיסה בחברות התעופה הסדירות

קרא עוד...

כנס הסוכנים השנתי של בית השקעות פסגות בשיתוף עדיף, תחת השם - "זרוע האכיפה – חוקי המשחק משתנים" יוצא לדרך. כ-250 סוכני ביטוח נבחרים ישתתפו בכנס, שיתקיים ביום שלישי הקרוב, 9.3, ב"וילה", בגני התערוכה בתל אביב

קרא עוד...

לאחר משא ומתן של חודשים, אושרה היום בוועדת השרים לחקיקה, הצעת חוק של ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), אשר מחזירה את החיסכון ההוני ל-15 שנה במסלול קופות הגמל. ח"כ קירשנבאום: "מדובר בבשורה למעמד הביניים במדינת ישראל. המדינה תעניק פטור ממס על רווח הון לחוסכים, עצמאים ושכירים, על חיסכון לטווח של 15 שנה, על מנת לאפשר לצעירים רובד נוסף של חיסכון."

קרא עוד...