אין ספק כי משברים תקשורתיים מהווים בימינו איום עיקרי על חברות וארגונים, וכן על אנשי ציבור ומפורסמים, וזאת מבין כלל האיומים והאתגרים האפשריים. אכן, בימים של רשתות חברתיות אפילו הערה או פוסט או כתבה אחת עלולים להצית אש שמתלקחת כשדה קוצים, ומובן שבמקרים כאלו חייבים להפעיל ניהול משברים תקשורתיים באמצעות הגורמים בתוך הארגון ומומחים בתחום. יחד עם זאת, כפי שתאמר לכם כל חברה המספקת ייעוץ אסטרטגי ותקשורתי, הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות הוא להקדים תרופה למכה.

 

קרדיט תמונה FREEPIK
קרדיט תמונה FREEPIK

 

מניעה מוקדמת של משברים תקשורתיים

הזירה התקשורתית של העשור הנוכחי מחייבת התנהלות מושכלת וזהירה, העשויה בהחלט למנוע משבר חמור שיפגע בתדמית הארגון, בשווי המניות שלו, במכירותיו וכן הלאה. על כן, כבר עתה ועוד הרבה לפני שמשבר כלשהו פורץ, חשוב לפנות לקבלת ייעוץ תקשורת ממומחים בתחום, אשר יבנו עבורכם את הנהלים המתאימים. תהליך כזה כולל בין היתר תחקיר יסודי על הארגון או החברה על מנת לאתר נקודות תורפה אפשריות, ובניית תוכנית חוסן המתאימה לנסיבות הרלוונטיות ולארגון עצמו. כמו כן, יוכן תיק לשעת משבר הכולל הנחיות תפעול ברורות, ויבוצע אימון ותרגול של הצוותים הרלוונטיים להתנהלות בעת משבר תקשורתי. מעבר לכך, החברה המייעצת תשמור על קשר עם הארגון על מנת לעדכן את התוכנית והתיק במידת הצורך. מלבד שדרת הניהול יוגדר ויוקם מערך שאמון על טיפול במשברים, ולמעשה יוגדר מיהו הגורם האחראי שתפקידו הוא לשים לב לבעיות ההולכות ומתעוררות בעודן קטנות.

התנהלות חכמה מונעת משבר

מלבד האמור לעיל, חברת ייעוץ תקשורת תספק הנחיות וקווים להתנהלות חכמה שעשויה למנוע משבר מיותר. לדוגמא, ייתכן שבארגון מסוים נקודות התורפה יימצאו בכוח האדם, ואילו באחר תהיה נקודת התורפה בהיבט המשפטי או הטכנולוגי, בכשל של רגולציה או סביבה, בירוקרטיה וכדומה – לרבות היבטים שאינם גלויים לעיניהם של המנהלים הבכירים. לאור בדיקה כזו, יינתנו הנחיות לצמצום האפשרות ליצירת משבר על ידי התבטאויות העלולות להצית את האש במקומות המועדים, כלומר לדעת היכן קיימים התנאים "הנכונים" לשריפה, ובאיזו שפה לנקוט על מנת להקטין את הסכנה כשפונים אליהם. יתר על כן, אין זה משנה מהו הנושא שעל הפרק, יש לחשוב פעמיים ואף עשר פנים לפני תגובות של הארגון ואנשים שמקבלות הד תקשורתי, ובמקרים רבים עדיף שלא לומר דבר מאשר להתבטא ולגרום נזק מיותר.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה PEXELS

פירוק שיתוף במקרקעין: מדריך מקיף לניתוק קשרים קרקעיים

מציאות של שיתוף במקרקעין יכולה להיות מורכבת ובעייתית במקרים רבים. כאשר מספר בעלים חולקים…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…