שאלה שמגיעה לאוזניים שלנו לא פעם ולא פעמיים הינה כיצד מאתרים נזילה ממקור לא ידוע? ובכן, הרשו לנו להציג בפניכם את עיקרון הפעולה של איתור נזילה באמצעות מצלמה טרמית.

קרדיט תמונה: FREEPIK
קרדיט תמונה: FREEPIK

 

מצלמות טרמיות עובדות למעשה על עיקרון פשוט שתפקידו העיקרי הינו לבצע זיהוי של פליטת גלי אינפרה אדום שכן, מדובר למעשה על גלים אשר נמצאים מחוץ לטווחי הראייה שלנו ולכן, אין ביכולתנו לזהות אותם ללא שימוש במכשור ייעודי מתאים. על כן, בעת בה אנו מדברים על איתור נזילה במצלמה טרמית, הרי שמדובר על פעולה שעושה בדיוק את זה ומעניקה לנו את האפשרות לראות גלי חום באמצעות אור האינפרה אדום אשר מייצג את פליטת הגלים מתוך מקורות חום. נוסף על האמור, המצלמה הטרמית מאפשר לנו להבחין במקומות שיש בהם פחות חום וכך למעשה, להבין את פערי הטמפרטורות בכל מקום אליו נסתכל באמצעות המצלמה. כך למעשה, ניתן לקבל תמונה מצב מלאה ובסופו של דבר, לזהות את הנקודות המרמזות על נזילת מים.

כיצד מתקנים נזילה לאחר פעולת האיתור?

בראש ובראשונה, חשוב לציין כי הדבר תלוי במיקום הנזילה, התקציב האישי העומד לרשותכם וסוג הצנרת שבבעלותכם. זאת בעוד כי בקרב לא מעט בתים ישנם ניתן לפגוש בצנרת מתכת אשר ממוקמת בקירות שכן, מדובר לא צנרת כזו אשר נוטה להחליד בקלות יחד עם חלוף השנים ואיך כל דרך איכותית לתקן אותה. במצב שכאלה עומדות בפינינו שתי אפשרויות שונות אשר כוללות בין היתר החלפה של מקטע בעלות כספית דיי נמוכה, או לחילופין החלפה של קו שלם. אותם צינורות יוחלפו בשוולי פקס אשר יחוברו באופן ישיר לחנוכיית פליז אשר ממוקמת במקום אסטרטגי, בעוד שאחד היתרונות הבולטים ביותר של צינורות הפקס הוא עניין התחזוקה. בעת בה מזוהה דליפה, כל אשר יהיה עליכם לעשות הוא לשלוף את הצינור הפנימי שנמצא בשרוול במטרה להחדיר צינור חדש, ללא צורך בשבירת קירות כלל.

חיסכון משמעותי בזמן ובכסף

כאשר אנו מדברים על איתור נזילה במצלה טרמית, הרי שמדובר על פעולה אשר מתבצעת במהירות ויעילות יתרה לצד חיסכון משמעותי בזמן עבודה יקר שכן, מדובר על שיטת פעולה אשר מקצרת משמעותית את תהליך זיהוי מקור הנזילה הנסתרת. זאת בעוד כי כל מה שצריך לעשות על מנת לאתר נזילה יהיה לסרוק באמצעות המצלה את אותו אזור אשר חשוד כמקור הנזילה ולהתחיל לעקוב אחרי המים. על כן, שובל המים מוצג על המצלמה עד לנקודת ההתחלה בה ברוב המוחלט של המקרים יוצג כתב כהה וגדול אשר מייצג שלולית גדולה של מים. משכך, בעת בה אין צורך בשבירת קורות במספר מקומות, הרי שהדבר חוסף זמן משמעותי לאורך התהליך.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…
קרדיט תמונה FREEPIK

נהיגה תחת השפעת סם- איך עורך דין תעבורה יכול לסייע לכם להתמודד עם זה?

שלילה של מינימום שנתיים לרישיון הנהיגה לאחר נהיגה תחת השפעת סם יכול להיות העונש שתקבלו.…