יש תחומים שבהם אפשר להצליח בלי תרגול, אבל יש גם כאלה אשר מחייבים תרגול, והבחינה הפסיכומטרית היא אחת מביניהן. אם אתם ממש רוצים להצליח בבחינה הפסיכומטרית, ולהרוויח ציון גבוה, עליכם לתרגל ולא מעט. בין אם אתם לומדים בקורס הכי יוקרתי שיש עם הכיתה הקטנה ביותר והמרצים המעולים בשוק ובין אם לא, אם לא תתרגלו כמו שצריך לא תוכלו להרוויח את הציון הגבוה בשביל שתוכלו להתקבל אל המקצוע אשר מתאים לכם.

קרדיט תמונה FREEPIK
קרדיט תמונה FREEPIK

 

כיתה טובה ומרצים טובים הם רק עשרים אחוז מהציון הסופי, ואילו שמונים אחוזים הם הרבה הרבה תרגול. המפתח להצלחה במבחן הפסיכומטרי הוא תרגול מסיבי, ולא קיימת שום דרך אחרת אל ההצלחה, רק תרגול של עוד תרגילים, אשר מותאמים בדיוק למבחן הפסיכומטרי שאתם צריכים לעבור, רק בעזרת לימוד בשיטה הישנה, תוך כדי למידה הטעויות תגרום לכם להצלחה במבחן האמיתי.

ביצוע תרגילים

התרגול המדובר מתבצע כמו בעבר, בעזרת ספרים עם שאלונים מובנים מבחינות פסיכומטרי קודמות ומטרות מעודכנות. התרגול מתבצע בכיתות בעזרת שיעורים מיוחדים, ואפשר לתרגל תרגול בכל פרק בבחינה הפסיכומטרית, לדוגמא, פרק על חשיבה כמותית, ושפות כמו אנגלית ועברית. אפשר גם לתרגל תירגול פסיכומטרי, על ידי סימולציות שונות ומיוחדות בעזרת מכשירי הפלאפון האישיים שלכם. התרגול הזה זמין כל הזמן ואפילו לדוגמא, כשאתם מחכים בתחנה לאוטובוס שלכם. הבחינה הפסיכומטרית כמובן מתחלקת לפי פרקים שונים. חשיבה כמותית בנושא הזה מתחילים מהאפס, גם לתלמידים שבכלל אין להם ידע, וככה התרגול בחשיבה כמותית יתבסס על הנושאים הללו, אלגברה, בעצם תרגול של משוואות, נעלמים, שורשים וכדומה. גאומטריה כמובן שכוללת בין היתר משולשים, מרובעים, עיגולים, ועוד צורות דומות. תרגול של שאלות מילוליות הסקה מתרשים, אפשר ללמוד את השיטות השונות להסקה מתרשים. חשיבה מילולית אנלוגיות בנוסף לשיטות הקשר, וכן אפשר לתרגל שיטות מרובות בכדי להגיע לפתרון האנלוגיות. בנוגע להשלמת משפטים, אפשר ללמוד הרבה שיטות להשלמת משפטים בדרך קלה מאוד.

תרגול שלל נושאים הקשורים לבחינה

כאשר מדובר בלמידת מילים בעברית ובאנגלית לדוגמא, ניתן לומר באופן חד משמעי שמדובר באחד המאפיינים הידועים של המבחן, צריך לדעת הרבה מאוד מילים בעל פה. שינון של מילים הוא כמובן תהליך ממושך אשר ידרוש ממכם השקעה של זמן. אך כמה שתתחילו ללמוד קודם את המילים, יהיה לכם יותר זמן בשביל לחזור עליהן וגם תוכלו לפנות זמן קריטי בהמשך לתרגול נושאים אחרים אשר קשורים לבחינה. למשל קריאה של ספר בשפה האנגלית, פרק האנגלית בבחינה יבחן את הרמה של האנגלית שלכם בשני קטגוריות, הכרת אוצר מילים, היכולת של הקריאה שלכם בשפה והבנה של טקסטים. במהלך הלמידה למבחן מאוד מומלץ להתרגל ולתרגל קריאה של טקסטים שונים בשפה האנגלית. אם תתחילו לקרוא ספר לפני שמתחיל המבחן, אתם תשפרו את היכולת של התמודדות שלכם עם קטעי הקריאה ברמה מאוד גבוהה במבחן.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה PEXELS

פירוק שיתוף במקרקעין: מדריך מקיף לניתוק קשרים קרקעיים

מציאות של שיתוף במקרקעין יכולה להיות מורכבת ובעייתית במקרים רבים. כאשר מספר בעלים חולקים…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…