באור יהודה אף פעם לא התקיים קורס פסיכומטרי של אחת מהחברות הגדולות בתחום, והתלמידים בני העיר היו צריכים להרחיק לערים אחרות על מנת להשתתף בקורסים.

השנה, לראשונה, קריית החינוך "יובלים" - אור יהודה, החליטה להביא את הפסיכומטרי לתלמידי התיכון. לאחר בחינה של מספר הצעות מכל החברות המובילות, נבחרה חברת Student pro המרכז ללימודי פסיכומטרי, להעברת הקורס.

בקורס, שיתקיים בבית הספר ישתתפו תלמידי התיכון, בכיתות יא'-יב', והוא ניתן בעלות מסובסדת מאוד על מנת לאפשר לכל תלמיד שירצה לקחת בו חלק, ואכן עשרות תלמידים כבר נרשמו אליו.

כדי לא לפגוע בלימודים הסדירים, או חלילה בבגרויות, התלמידים יעשו את הקורס בזמן החופש הגדול וייגשו למבחן ממש בתחילת ספטמבר.

קריית החינוך "יובלים" - אור יהודה, החליטה להביא את הפסיכומטרי לתלמידי התיכון.
קריית החינוך "יובלים" - אור יהודה, החליטה להביא את הפסיכומטרי לתלמידי התיכון.

חיים זטלאוי מנכ"ל Student פסיכומטרי מסר כי הוא "נרגש ושמח מאוד על הבחירה ב'סטודנט' כשותפה לפרויקט החשוב הזה. אני יודע שהציפיות הן גבוהות מאוד, ואנחנו, יחד עם עם כל הצוות המדהים של בית הספר יובלים, בראשות המנהל דר' נתי ברק וסגנית המנהל, הגברת אילנה גל, שעובדים איתנו בשיתוף פעולה מצוין, נעשה ככל הניתן על מנת להביא את התלמידים להישגים גבוהים בבחינה הפסיכומטרית. קורס הפסיכומטרי שלנו שנבחר הוא ברמה הגבוהה ביותר האפשרית, הוא מכיל את ערכת התרגול הגדולה ביותר בארץ, וכולל, בין היתר, 13 בחינות סימולציה שהתלמידים יעשו במהלך הקורס על מנת להגיע מוכנים למבחן באופן המיטבי ביותר".

יתרונות קורס פסיכומטרי במהלך הלימודים תיכון :

לדברי חיים זטלאוי "בתור תלמידי תיכון, היתרון של התלמידים הוא משמעותי ביחס לשאר הנבחנים בבחינה הפסיכומטרית, מאחר ונושאי הלימוד לפסיכומטרי מתבססים על חומר שהתלמידים חיים אותו והוא טרי להם בראש, בתחומי הכמותי, המילולי והאנגלית. כמו כן, לתלמידים יש כבר הרגלי למידה והם רגילים לשבת שעות ללמוד ולתרגל, מה שבהחלט יסייע להם בלמידה במהלך הקורס.

כמו כן, ישנו גם הצורך של התלמידים המעוניינים במסלול של עתודה צבאית. מסלול העתודה מחייב פסיכומטרי והמתמיינים אליו צריכים לבצע את הבחינה ולקבל ציון במהלך התיכון, על לחצי הראשון של כיתה יב', אחרת זה מאוחר מדיי, והם לא יוכלו להספיק להגיש מועמדות בזמן.

יש לציין שציון הפסיכומטרי תקף ל 7-10 שנים, ויאפשר לתלמידים לימודים גם לאחר הצבא, ללא צורך בקורס נוסף וללא בזבוז של זמן וכסף. מה גם, שעקב שיתוף הפעולה בין כל הגורמים, מחיר הקורס נמוך עשרות מונים, ממחירו של קורס בשוק הפרטי".

דר' נתי ברק, מנהל קריית החינוך יובלים אור-יהודה מסר "במהלך הקיץ יתקיים בחט"ע "יובלים" קורס פסיכומטרי לתלמידים משכבת יא' המעוניינים בכך. הקורס מטעמה של חברת "סטודנט" יתקיים בעלויות נמוכות מאוד לכל תלמיד, יאפשר קבלה מוקדמת למיונים לעתודה אקדמית של צה"ל ויאפשר לתלמידים להשתלב בלימודים לתואר ראשון במהלך שירותם הצבאי. עד כה נרשמו לקורס כ-40 תלמידים והנהלת בית-הספר רואה בכך תחילתה של מסורת שכן הקורס יתקיים גם בשנים הבאות".

ב- 5.6 יתקיים בבית הספר, ערב הפתיחה של הקורס בהשתתפות הנהלת קריית החינוך יובלים, מנכ"ל ונציגי Student Pro פסיכומטרי, הורים ותלמידים. בערב, בין השאר, יחולקו לתלמידים ערכות הכנה לפני תחילת הקורס, יוסבר על הפסיכומטרי ועל הקורס, ויתאפשר רישום לאחרוני המתעניינים.