כאשר מדובר על למידה משולבת או בשמה האחר למידה היברידית, ניתן לומר שהיא כוללת בתוכה למידה מקוונת ובנוסף למידה של פנים מול פנים בכיתה. צורת הלמידה הזאת מקדמת את העצמאות של הלומדים ומזמנת בהתאמה אישית לכל תלמיד בהיבטי מקום, זמן, אופן וגם נתיב הלמידה.

קרדיט תמונה FREEPIK
קרדיט תמונה FREEPIK

 

 

ניתן לומר שלמידה מהסוג הזה מאפשרת למורה שלכם ליצור קשר אישי ומקצועי עם כל אחד מן התלמידים, תעזור בנושא חינוך למצוינות , לתכנן חומרים של למידה מגוונים ושונים בהתאם כמובן למאפיינים הייחודיים שלהם, ולספק משוב איכותי, מקצועי ומיידי. למידה מקוונת, שהיא המרכיב העיקרי של הלמידה ההיברידית, אפשרית לביצוע בבית הספר או במסגרת אחרת בסגנון למידה מרחוק. מורה אשר מנהל למידה מרחוק יכול לבחור שיעורים שבהם כלל התלמידים פעילים בה באותו זמן כמו מפגשים סינכרוניים, ובנוסף להוסיף שיעורים אל המרחב הדיגיטלי הכיתתי שאליו כל תלמיד יכול להיכנס בפשטות בזמן אשר מתאים לו וללמוד בקצב האישי, זאת אומרת שיעורים א-סינכרוניים. כאמור הדרך האפקטיבית ביותר היא כמובן לשלב בין הסוגים של הלמידה השונים, מה שנקרא Blended Learning.

הפרדיגמה הפדגוגית

ניתן לומר שהלמידה ההיברידית מתבססת על שלוש הנחות יסוד. דבר ראשון למידה עצמאית היא בכלל מטרה בפני עצמה, יש צורך ללמד את הילדים ללמוד בעצמם. דבר שני, למידה יכולה ואפילו אמורה להתרחש בכל מקום. למידה לא צריכה להיות תלוייה במסגרת של בין קירות לדלת לשולחן למורה. בשביל להגיע אל הלמידה מיטבית, צריך לבחור בשביל כל יחידת לימוד את המקום ואת האמצעים אשר מתאימים לה. לכאורה הכל ברור והכל מוסכם, אך למעשה רוב הלמידה בבתי הספר נעשית בתוך שטח הכיתה בלבד, במבנה מסוים של מורה מול התלמידים, וכל התלמידים עושים את אותם הגברים בו זמנית.

בניית יחידת הלימוד

לגבי השאלה הרווחת בקרב המורים והשואלים, איך בונים בכלל את יחידות הלימוד ככה שבכל אזור של הלמידה גם אם מדובר על הוראה היברידית וגם אם לא, היא תבוא לידי ביטוי בצורה שתנצל את היתרונות היחסיים שלה? ובכן התשובה היא בשלבים. ואלו הם השלבים. בשביל לבנות אתם צריכים קודם כל לפרק, לבנות סוג של שלד, ובתוכו להרכיב את החלקים השונים, ואז לעשות סדר ולמחוק ולזרוק את כל מה שמיותר, ורק לאחר כך לעשות את השיפוצים האחרונים. יחידת לימוד צריכה להיות מורכבת ממידע ומיומנויות למידה ותוכן שאתם דורשים ללמד דרכה. בבתי הספר בשונה מאוד מהאקדמיה, היחידה מורכבת בנוסף מערכים ומהעבודה החברתית ובנוסף ממתן מענה רגשי. את כל זה אתם משיגים תוך כדי שימוש באמצעים השונים, כמו, טקסטים חזותיים וכתובים, הפעלה, הוראה היברידית, למידה עצמאית והוראה ישירה ועוד. כל אלה הן האבנים הבסיסיות של של הלמידה. תכתבו אותן לעצמכם בטבלה, בפתקים, או אפילו בתרשים איך שנוח לכם.

עדכונים אחרונים

קרדיט לתמונות PIXABAY

הכול על שירותי IT לעסקים

אם יש משהו שניתן לומר על העידן שבו אנחנו חיים, זה שהטכנולוגיה הולכת ומתפתחת בכל יום. מה…
קרדיט לתמונה: אבנר גל

איך מנער פשוט הפכתי להיות איש עסקים מצליח

אבנר גל כילד וכנער ידעתי למלצר, לנקות חדרי מדרגות, ואפילו התקדמתי ביכולות שלי להיות…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכבים בדובאי - מהם ההגבלות לנהיגה

ישראלים רבים נוהגים להגיע לחופשה חלומית ומפנקת בדובאי, בייחוד לאחר הסכמי אברהם ההיסטוריים…
קרדיט תמונה יח

יש לכם טרקטורון ואתם חייבים לעשות לו טיפול במוסך טרקטורונים? קודם תקראו את זה!

אין ספק שכלי כמו טרקטורון הוא משהו שכל אחד חולם עליו. לא לכל אחד יש את המקום לאחסן אותו…
קרדיט תמונה FREEPIK

סרטוני תדמית לעסקים באנימציה - הדרך היעילה להעברת מסרים ב – 2024

הלקוחות הפוטנציאליים שלכם נמצאים ברחבי הרשת – ויש לכם דקה וחצי להרשים אותם. איך מתחרים על…
קרדיט תמונה Dov

ריצוף לבית: אפשרויות פופולריות

בחירת ריצוף לבית היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בעת בנייה או שיפוץ של בית. הריצוף משפיע…