שרת המשפטים בכנס איכות השלטון: "רביב דרוקר עיתונאי עצמאי, יש מעט כאלה היום שלא משפיע עליהם שום דבר" מתוך דבריה היום (שלישי 27 בדצמבר 2016) של שרת המשפטים, איילת שקד, בנאום בכנס "יום איכות השלטון" של התנועה לאיכות השלטון. התנועה לאיכות השלטון ערכה היום את "יום איכות השלטון"; כנס המוקדש כולו לבחינת תהליכים שקרו השנה בדמוקרטיה הישראלית וברשויות השלטון. בנאומה, שרת המשפטים, איילת שקד דיברה על מינוי שופטים, שקיפות, פרשת ילדי תימן וקידום חוק ביקורת על הפרקליטות.

כלים
שרת המשפטים שקד: בימים הקרובים יחל השופט דוד רוזן לכהן בתפקיד ראש הנציבות, אני מאחלת לו הצלחה רבה
שרת המשפטים שקד: בימים הקרובים יחל השופט דוד רוזן לכהן בתפקיד ראש הנציבות, אני מאחלת לו הצלחה רבה

השרה פתחה בהתייחסות לקידום חוק הביקורת על הפרקליטות ועל גופי התביעה:

"אני שמחה לבשר שבאוגוסט האחרון אישרה המליאה את חוק נציבות הציבור לתלונות על הפרקליטות. בימים הקרובים יחל השופט דוד רוזן לכהן בתפקיד ראש הנציבות, אני מאחלת לו הצלחה רבה. אני בטוחה שהחוק יחזק את אמון הציבור בפרקליטות."

לגבי ילדי תימן סיפרה השרה כי: "מחר, יערך אירוע משמעותי של חשיפת חומרי ארכיון המדינה בפרשת ילדי תימן. כל הסיפור התחיל על ידי פעילים מ"עמותת אחים" שפנו אליי והיו עיקשים. בדקתי והם צדקו, לא הייתה סיבה לשמור על חיסיון.

אני רואה בחשיפת הארכיונים דרך לשמירה על עקרון השקיפות שיכול רק לחזק את אמון הציבור בממשלה ובמדינת ישראל בכלל. אני לא חושבת שצריך להסתיר דברים כאלו" לסיום, בירכה השרה את זוכי 'אבירי איכות השלטון' וציינה כי היא "מכירה מקרוב את ח"כ קארין אלהרר ומגיע לה קרדיט גדול על עבודתה",

עוד הוסיפה ואמרה "אני גם חושבת שמגיע לרביב דרוקר הכבוד, הוא עושה עיתונאות חופשית ועצמאית ועל כך אני בהחלט יכולה לתת לו מחמאה."