טיפול בבעיות ביוב באמצעות ביובית

מי שמתגוררים בעיר, ובייחוד אלה המתגוררים בבניין משותף ולא בבית פרטי, נתקלים לעיתים בבעיות בצנרת וביוב המעלות את השאלה - מי אחראי לתחזוקה השוטפת של מערכת הביוב, דיירי הבית בעצמם, ועד הבית או העירייה?

מכיוון ששאלה זו נפוצה מאוד, ולעיתים גם קצת מבלבלת, החלטנו לענות עליה באופן מסודר בעזרת המרכז לשירותי ביובית המספקת שירותי ביובית מגוונים לעסקים, מוסדות ופרטיים.

קרא עוד...

ניסור בטון

אם אתה מתגורר בירושלים וחשבת על להרחיב את ביתך ולהוסיף בו חדר נוסף, וודאי שמעת על המושג: ניסור בטון. כיום, לצורך הוספת חדרים במבנה, חלוקת המבנה בצורה שונה ועבור צרכים נוספים, יש צורך בניסור בטון.

קרא עוד...

איטום

יש לכם הגיון בריא, או שאתם משאירים דברים ליד הגורל?

נניח ובמהלך נסיעה ברכב, אתם מגלים כי אחת הנורות שאתם פחות מכירים, נדלקת. מה תעשו? תתחילו לגרד בראש ותנסו לבדוק בהקדם מה היא מסמלת, או שתמשיכו לנסוע ולחכות שהיא תיכבה בעצמה? אם יש לכם הגיון בריא, סביר להניח שברגע הראשון שיהיה לכם, תבדקו מה היא מסמלת. לאחר מכן, אחרי שתבינו שהיא מצביעה על תקלה ספציפית, תפנו למוסך שלכם על מנת שיפתרו את אותה הבעיה, או ששוב, תחכו עד שהתקלה תחלוף מעצמה?

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

שיתוף פעולה בין חברת mPrest הישראלית לבין "וקטור", חברת החשמל הגדולה בניו זילנד. למעלה ממליון בתי-אב ייהנו מיתרונות ה- Internet of Energy. חברת mPrest הודיעה כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם וקטור, חברת תשתיות החשמל והתקשורת הגדולה בניו זילנד.

קרא עוד...

צילום: אור ירוק

הסברה מועטה ופחות אכיפה - כל נהג שני מודה: שתיתי אלכוהול ונהגתי. 53% מהירושלמים לעומת 43% מהתל אביבים הודו כי שתו ונהגו בשנה האחרונה ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "חייבים להוסיף 300 ניידות ו-300 שוטרים באופן מידי כדי להגביר את ההרתעה וההבנה אצל נהגים כי מי ששותה אלכוהול ועולה על ההגה, סיכוי גבוה שייתפס וישלם מחיר כבד"

קרא עוד...

בשנת 2016 נפגעו בתאונות דרכים 1,887 הולכי רגל בעת שחצו את הכביש במעבר חציה

נתון מקומם ומעורר דאגה למעלה מ- 50% מנפגעי תאונות הדרכים אשר חצו במעבר חצייה נפגעו בעת ציות לחוק. ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בכדי להפחית את מספר הולכי הרגל ההרוגים, יש להתקין פסי האטה וכיכרות תנועה במעברי חציה מסוכנים, במיוחד במקומות שבהם ילדים וקשישים רבים". 

קרא עוד...

כנס גז טבעי במכללה הטכנולוגית. צילום: י"חצ המכללה הטכנולוגית

המכללה הטכנולוגית בשיתוף התאחדות התעשיינים מרחב דרום וחברת World ORT קיימה ביום חמישי האחרון כנס ראשון מסוגו בסימן השינויים הנדרשים ברגולציה שיאפשרו למפעלים להתחבר לגז טבעי. לפי נתוני רשות הגז פחות מ-30 מפעלים בארץ, משתמשים בגז הטבעי לאחר שהשלימו את תהליך ההסבה, כאשר הרשות מעריכה כי ישנם כ-700 מפעלים בעלי פוטנציאל לשימוש בגז טבעי.

קרא עוד...