ארגון זכויות האדם ביש"ע הגיש היום תלונה למחלקה לחקירת שוטרים במשרד המשפטים (מח"ש) על אירוע חמור של תקיפת טרמפיסט ע"י בלשי משטרה לבושים אזרחית, שהתרחש אתמול (שלישי) בשעות הצהרים בצומת תפוח שבשומרון. האזרח, צעיר בן 18, עמד לדבריו בצומת כשהוא ממתין לטרמפים. לדבריו, לפתע עצר לידו רכב אזרחי, ממנו יצאו אנשים לבושי אזרחית שהחלו לתקוף אותו. הם לא הזדהו כשוטרים, ורק לאחר שעצרו אותו הם הזדהו בבלשי משטרה

הצעיר מספר כי לאחר שהוכה ע"י הבלשים, הם עצרו אותו והכניסוהו בכוח למכוניתם. לדבריו, אחד מהם אף המשיך להכותו בתוך הרכב לאורך כל הדרך לתחנת המשטרה באריאל, ואפילו בתוך חדר סגור בתחנת המשטרה.

האזרח המוכה נחקר בתחנת המשטרה אך ורק על אירוע המעצר, ונאמר לו שהוא "חשוד בהכשלת שוטר, תקיפת שוטר, והחזקת סכין" (שכן היה ברשותו אולר מסוג "לדרמן"). מיד לאחר מכן הוא שוחרר. בחקירתו, מסר האזרח גרסה מלאה על תקיפתו ע"י הבלש.

בארגון זכויות האדם ביש"ע, שהגיש היום תלונה למחלקה לחקירת שטרים במשרד המשפטים (מח"ש) על האירוע החמור, מחפשים עדים לתקיפתו של האזרח בצומת. כפי הנראה, נהג ונוסעי אוטובוס שעבר בסמוך, בדרכו מצומת תפוח דרומה – ראו את הבלשים (שנראו כאזרחים) מכים את הצעיר.

אורית סטרוק, מנהלת הארגון מציינת כי רק לאחרונה הורשעו בבית הדין המשמעתי של המשטרה שני שוטרים שביצעו תקיפה דומה כלפי צעיר באותו מקום לפני כחמש שנים. השוטרים שהורשעו – אורי הובר ושמואל בן חמור – נדונו כל אחד לנזיפה חמורה ולקנס של 1,200 ₪. במקביל מתנהלת כיום נגד תביעה נזיקית באמצעות עו"ד הפועל מטעם הארגון.

סטרוק מדגישה כי הרשעתם של אותם השוטרים התאפשרה הודות לאזרחים שעברו במקום וכן חיילים שהוצבו כמאבטחים בצומת, שהעידו במח"ש על מה שראו. בארגון קוראים גם כעת לנוסעי האוטובוס ולנהג לגלות אזרחות טובה ולהגיע למסור עדות.