ממרחי טחינה של חברת "אחוה" צילום: יעל האן

ממרחי הטחינה החדשים של אחוה, זוכי מוצר השנה לשנת 2017, מכילים טחינה גולמית משומשום מלא, טעימים להפליא, ללא שומן טרנס, ללא משמרים וללא צבעי מאכל • הדיאטנית יעל דרור: "ממרחי הטחינה של חברת אחוה מספקים לגוף את המתוק האיכותי של השוקולד בשילוב עם יתרונות תזונתיים רבים: סיבים תזונתיים, דל בנתרן, עשיר בוויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיונית.

קרא עוד...

ד"ר אולגה רז ראש תחום תזונה קלינית באוניברסיטת אריאל

נתונים והמלצות לקראת חג הפסח מאת ד"ר אולגה רז ראש תחום תזונה קלינית באוניברסיטת אריאל: שימו לב! המצה שוות ערך ל 4 פרוסות לחם קל, ארוחת החג עלולה לכלול כמות של יומיים והשמרו לא רק בארוחת החג אלא במהלך החג כולו נתונים ועובדות שחשוב לדעת על חג הפסח: ארוחת חג היא תוספת קלורית מכובדת במיוחד: ארוחת חג חגיגית ואפילו צנועה יחסית, עלולה "לתרום" כ-2500 קלוריות.

קרא עוד...

צילום: ניר עצמון

לשמור על גיזרה בפסח, קצת קשה? אז זהו שלא כל כך - טיפים קצת "אחרים" לשרוד את החג, באדיבות רותי אבירי, דיאטנית קלינית ויועצת התזונה של טונה סטארקיסט. עוד חג בפתח- וכולם במתח, האמנם בצדק? איך זה קרה שהחגים הפכו להיות אויביי העם שרוצה לשמור על בריאותו או "שומו שמיים" אולי אפילו על משקלו? כל הטיפים לפניכם

קרא עוד...

צילום יח"צ

הידעתם? שייק חלבונים בתוספת ויטמינים ומינרלים לארוחה מאוזנת אינו מיועד לספורטאים בלבד. באדיבות הרבלייף – "דרך חיים": שייק חלבונים, איננו מיועד רק לספורטאים קבלו את המדריך למתחילים איך ומתי לצרוך, איך לבחור ואיך להכין שייק חלבונים? שייק חלבונים הוא חלק מהתזונה של מרבית הספורטאים נכון, הרבה אתלטים בהחלט משתמשים בשייק חלבונים או חטיפי חלבון אחרים, כדי להחזיר לעצמם אנרגיה אחרי אימון, אבל שייק חלבונים הוא מענה מצוין גם לאנשים מן השורה.

קרא עוד...

סגנית ראש העיר, מהרטה ברוך רון

לראשונה בעיר, מכונות לממכר פירות וירקות! החל מהשבוע, מוצבות, במרכזים קהילתיים ברחבי העיר, מכונות לממכר פירות וירקות, חתוכים במסגרת תכנית המזון העירונית אותה מובילה סגנית ראש העיר, מהרטה ברוך רון. תכנית "בתיאבון" - מדיניות מזון עירונית בהובלת סגנית ראש העיר, מהרטה ברוך רון בשיתוף הרשות לאיכות הסביבה בעיריית תל אביב יפו ולשכת הבריאות המחוזית של משרד הבריאות, מבקשת לעודד את ילדי העיר לאכול מזון בריא יותר.

קרא עוד...

יורם פז, מנכ"ל מכוורת עמק חפר

כוורת היא לא רק דבש - מיהו "שומר העיר" שמייצרות הדבורים ובאיזה מוצר מכוורת יש ריכוז חלבון גבוה מבבשר הדבש הוא מוצר המכוורת המפורסם ביותר, אך אינו היחיד. הדבורים מספקות מוצרי מכוורת נוספים, המתחלקים בין מוצרים שהדבורים אוספות ומלקטות בטבע (פרופוליס ופולן – אבקת פרחים) וכאלו שהן מייצרות בתוך הכוורת (מזון מלכות, דונג וארס דבורים). למזונות אלו, ובמיוחד למזון מלכות, פרופוליס ופולן, ערך תזונתי ותרומה בריאותית גבוהים ביותר.

קרא עוד...

צילום: יח"צ הרבלייף

עשרה מזונות מומלצים לשמירה על בריאות הלב - באדיבות - סוזן באוורמן, ראש מחלקת הדרכה לתזונה של הרבלייף: תזונה בריאה תשמור לא רק על הגזרה, אלא גם על בריאות הלב. סוזן באוורמן מסבירה: "מזונות מסוימים מפחיתים את הסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם. חלקם מסייעים בהורדת לחץ הדם וחלקם שומרים על רמת הכולסטרול בטווח הבריא. מחקרים מסוימים מצביעים על כך שכ-70% ממקרי מחלות הלב היו יכולים להימנע בעזרת תזונה נכונה. וכמובן, מזונות שטובים עבור הלב, יהיו טובים גם עבור המוח ועבור גופנו באופן כללי".

קרא עוד...