"שר הפנים חייב לסייע לחברי הכנסת שלא טוב להם בישראל להשתחרר מעולה המכביד של האזרחות הישראלית, בפנייה לעמיתו הפלסטינאי שיעניק להם אזרחות כבוד פלסטינאית כדי שישרתו את עמם בפלסטין", כך אומר סגן השר איוב קרא בתגובה לדרישתם של חברי הכנסת הערבים אחמד טיבי, אברהים צרצור וחנא סוויד מהשגרירים האפריקאיים היום, לתמוך בהצבעה באו"ם בהקמת מדינה פלסטינית

סגן השר קרא מוסיף כי " ההכרזה על עצמאות באופן חד צדדי הינה סתימת הגולל על אפשרות להגיע להסכם שלום באזור וביטול הסכמי אוסלו לאלתר עם כל המשתמע מכך" .

חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"ם -תע"ל) אמר בפגישה כי עמי אפריקה סבלו מדיכוי וכיבוש ונאבקו למען חירות וחופש, ולכן תמיכת המדינות האפריקאיות בבקשה הפלסטינית היא בעלת משקל מורלי.

"פלסטין זקוקה לכם כיום. נתניהו וליברמן מטעים את העולם ואל תיענו ללחצים של ליברמן ואיילון", אמר טיבי בפגישה עם השרירים האפריקאיים.

הוא הוסיף כי כרגע יש היסוס אצל 2-3 מדינות, אך הרוב להערכתו יצביע בעד אישור המדינה הפלסטינית. "אנחנו פועלים מתוך שכנוע פנימי וזאת העמדה שאנו מציגים גם בכנסת וגם מול הדיפלומטיים הזרים. נמשיך כך גם עם נציגי אירופה ואמריקה הלטינית", אמר טיבי.