הנציבה העליונה למדיניות חוץ וביטחון של האיחוד האירופי, הגב' קתרין אשטון לנשיא המדינה: "באתי להביע תמיכה בתהליך השלום ובחזרה למו"מ בין הצדדים. אני יודעת כי זהו יום הולדתו ה-25 של גלעד שליט ומקווה כי הרבה לפני יום הולדתו הבא נראה אותו משוחרר. מחשבותיי עם הוריו הערב"

נשיא המדינה, שמעון פרס קיים הערב פגישת עבודה מדינית עם הנציבה העליונה למדיניות חוץ וביטחון של האיחוד האירופי, הגב' קתרין אשטון, Mrs. Catherine Ashton. השניים דנו בסוגיות הקשורות לקידום תהליך השלום באזור, לתמורות שחלו במזרח התיכון ולחיזוק הקשרים בין ישראל לאיחוד האירופי.

הנשיא ברך את אשטון ואמר: "ברוכה הבאה, אנו מייחסים לביקורך בעת הזו חשיבות רבה. הנשיא הדגיש כי "צריך לעבוד מסביב לשעון ולנצל כל אפשרות לחזור חזרה לשולחן המו"מ כדי להימנע ממצב בו הפלשתינאים מכריזים חד צדדית על הקמת מדינה, דבר שבעיניי הינו שגיאה מהותית כי אין תחליף לקיום מו"מ ישיר בין שני הצדדים."

אשטון השיבה לנשיא: " זהו כבוד גדול לראותך שוב. אני תמיד מייצגת 27 מדינות חברות באיחוד האירופי ומגיעה לכאן עם אותו המסר והוא לאחל רק טוב למדינתך ישראל. באתי להפגין תמיכה בתהליך שיוביל אותנו לשיחות בכדי למצוא פתרון שיהיה שלום בר קיימא ויאפשר לאנשים במדינה הזו לחיות בשלום".

הנציבה העליונה התייחסה להסלמה בדרום וליום הולדתו של גלעד שליט ואמרה: "אדוני הנשיא, אני פוגשת אותך בידיעה שזה היה שבוע קשה. היו התקפות ואני יודעת שהיום הוא יום הולדתו ה-25 של גלעד שליט. אני מקווה שהרבה לפני יום הולדתו הבא נראה אותו משוחרר ומחשבותיי עם הוריו הערב".

מיד לאחר מכן עברו השניים לפגישה מצומצמת בדלתיים סגורות.