תגובת התנועה למשילות ודמוקרטיה למסקנות דו"ח גולדברג: "התנועה למשילות ודמוקרטיה מברכת על מסקנות דו"ח גולדברג הקוראות להקמת נציבות תלונות על הפרקליטות בחקיקה, ולכלול בסמכותה גם ביקורת על היועץ המשפטי לממשלה.


כבר עם הקמת גוף הביקורת על הפרקליטות קראה התנועה לחברי הכנסת ולשרת המשפטים לעגן את סמכותו בחקיקה ולהכפיף את היועמ"ש לביקורת.

עם זאת, התנועה למשילות ודמוקרטיה סבורה כי בניגוד לנציבות התלונות על השופטים, אשר אינה מבררת תלונות בנוגע לשיקול הדעת של השופטים, לנציבות התלונות על הפרקליטים יש לאפשר גם בירור תלונות שכאלה.

הסיבה לכך היא שעל שיקול דעתם של שופטים ניתן, במרבית המקרים, לערער בזכות או ברשות לערכאה נוספת, בעוד שעל שיקול דעתם של פרקליטים ושל היועץ המשפטי לממשלה, צומצמו עד מאוד עילות הביקורת השיפוטית ולעתים כלל אין הזדמנות אפקטיבית לעשות כן.

לכן, בניגוד למסקנות הדו"ח, יש לאפשר, לפחות עבור מקרים הלוקים בחוסר סבירות קיצונית, גם בירור תלונות הנוגעות לשיקול דעת של פרקליטים.

לפי תגובת התנועה: "בנוסף טוב עשה השופט גולדברג שהתעלם מהתנגדותו של פרקליט המדינה שי ניצן לאפשר קבלת תלונות מארגונים ציבוריים ועמותות כמו התנועה למשילות ודמוקרטיה (כדברי ניצן).

לגופים אלה תפקיד חשוב בשמירה על הליכים תקינים וודאי שאין להדיר אותם מפנייה לגוף הביקורת.

*התנועה למשילות ודמוקרטיה הינה עמותה רשומה העוסקת בשמירת האיזונים בין מרכיבי הדמוקרטיה השונים במדינת ישראל: הכרעת הרוב, זכויות הפרט, הגינות שלטונית ושקיפות.

המוסד עוקב, חוקר, מפרסם, מקדם חקיקה ורפורמות בממשק שבין הרשות הנבחרת, המבטאת את הכרעות הרוב ואת היותה של ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית לבין הרשות השופטת המופקדת על זכיות הפרט, מניעת שחיתות ושלטון החוק.

הקורס שנערך למועמדים לשפיטה ע"י שופטים, מתקיים בלי מקור בחוק ומנוגד לעקרון שיתוף שלש הרשויות בבחירת מועמדים. התנועה למשילות ודמוקרטיה פנתה לשרת המשפטים בבקשה להורות על ביטול הקורס

קרא עוד...

רשימת "לתכלית ראויה" פנתה לכל המועמדים ברשימות המתמודדות בבחירות ללשכת עורכי הדין בדרישה לחשוף את מקורות המימון של הרשימות. בנוסף, דורשת הרשימה החברתית ללשכת עורכי הדין כי המועמדים יחשפו האם בצוות היועצים שלהם ישנם נותני שירותים שקיבלו בארבע השנים האחרונות כספים מלשכת עורכי הדין.

קרא עוד...

נתפסתם נוהגים בשכרות? אם כן חשוב שתדעו כיצד להתנהל כדי להפחית את ההשלכות הנובעות מכך. כדי להבין את חומרת המצב כדאי שתדעו כי מי שנוהג תחת השפעת אלכוהול עלול להגיע למצב של פסילת רישיון למשך שנתיים ואף עלול למצוא עצמו במאסר. לכן, אם נתפסתם נוהגים בשכרות חשוב שתדעו מה עליכם לעשות בכל שלב. מרגע הבדיקה ועד לבית משפט (אם תגיעו למצב כזה) וכמובן שיש לזכור כי אחד הזכויות החשובות ביותר שלכם שאתם יכולים ליצור קשר עם עו"ד המומחה בנהיגה בשכרות כבר מהשלבים הראשונים.

קרא עוד...

התקנות האוסרות על נהיגה תחת השפעת אלכוהול בישראל הן מחמירות, ובדיקות אלכוהול לנהגים מתקיימות כל העת ברחבי הארץ. במקרה בו נתפסתם כאשר אתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול העוברת על המותר בחוק, כדאי להזדרז ולבצע שיחת טלפון לאיש מקצוע מוסמך; עורך דין נהיגה בשכרות יכול להציל אתכם מתסבוכת משפטית, וחלק לא קטן מגזר הדין הסופי יהיה תלוי, בין השאר, במשא ומתן שלכם עם השוטרים באירוע עצמו.

קרא עוד...

משרד עוה"ד אליהו מלך ושות' הוא המשרד החיפאי היחיד שנכנס לרשימת משרדי הדין המובילים בישראל, בקטגוריה: "גביה משפטית משרדי בוטיק", במדד BDI לשנת 2014.

משרד עורכי הדין אליהו מלך ושות' הוא המשרד החיפאי היחיד שדורג השנה (2014) בקטגוריית גבייה משפטית - משרדי בוטיק, בדרוג השנתי של BDI למשרדי עורכי דין מובילים בישראל. מדובר בקטגוריה חדשה שהוספה לדרוג רק השנה אשר מבליטה את היתרונות היחסיים של המשרדים העוסקים בהתמחויות מיוחדות.בכל שנה מפרסם BDI דרוג של משרדי עורכי הדין המובילים בארץ. תחום הגבייה המשפטית מקיף את הליכי התביעה המשפטית, הגביה וההוצאה לפועל. הדרוג נעשה על פי איכות הפעילות המקצועית, היקף הייצוג של גופים מובילים במשק הישראלי, ראיונות עומק עם המשרדים וסקר מקיף והמלצות בקרב עורכי הדין הפעילים בכל תחום.עו"ד אליהו מלך, ממשרד עוה"ד אליהו מלך ושות' הגיב על הפרסום: "אנו שמחים מאוד להיכנס לראש רשימת המשרדים בישראל המדורגים בסיווג: "גביה משפטית – בוטיק". דרוג זה הוא פרי של השקעה ומסירות יומיומית בשירות לקוחותינו ובכוונתנו להמשיך בדרך זו גם בעתיד ולספק ללקוחותינו בכל רחבי הארץ, את שירותינו היעילים והנאמנים הן בתחום הגביה המשפטית וההוצל"פ והן בשאר תחומי המשפט בהם עוסק המשרד, זה למעלה מ- 30 שנה".משרד עורכי הדין אליהו מלך ושות' ממוקם בחיפה ומספק שירותי גביה משפטית והוצל"פ בכל רחבי הארץ, לגופים עסקיים גדולים, לתאגידים בנקאיים ותאגידי ביטוח, לחברות תעשייתיות ומסחריות, למוסדות ורשויות מקומיות, וגם לחברות בינוניות וקטנות, עסקים ויחידים. במסגרת פעילותו מפעיל המשרד גם מערך גבייה טלפונית בהיקף של עשרות עובדים, המאפשר גביית חובות אפקטיבית ומהירה מהמקובל.