הפיתרון לירי מרצועת עזה: נחנך "כביש סודי" בין הקיבוצים נחל עוז וסעד, הסמוכים לגדר המערכת

השר להגנת העורף, מתן וילנאי ואלוף פיקוד הדרום, טל רוסו חנכו היום כביש גישה חלופי ובלתי נצפה מרצועת עזה שישרת את תשובי נחל עוז ואת חיילי החטיבה הצפונית המשרתים בגדוד נחל עוז בפעילותם המבצעית.

הכביש עובר בתוואי מוסתר בין עצים, כך שלא יהיה חשוף לירי מכיוון רצועת עזה. אורך הכביש החדש 3.5 ק"מ, ועלותו משעורת בכ- 4.5 מיליון שקלים.

השר וילנאי, הורה על סלילת הכביש החדש לאחר תקרית ירי שאירעה בחודש אפריל 2011, בתקרית נהרג הנער דניאל ויפליך ז"ל, כתוצאה מפגיעת טיל נ"ט שנורה מרצועת עזה לעבר אוטובוס תלמידים שנסע בכביש הישן. האוטובוס ספג פגיעה ישירה רגע אחרי שירדו ממנו התלמידים.

השר וילנאי אמר כי "למען השבת תחושת הביטחון ועל מענת להעניק חיים נורמאליים לתושבי האזור נעתרו כל הגורמים הרלוונטיים לפרוץ את הדרך לסלילת הכביש החדש בתוך 3 חודשים. הפרויקט מצטרף לנטיעת העצים סמוך לגבול עם רצועת עזה, שאמורים אף הם ליצור מעין מיסוך לירי לעבר ישראל. הצירים החדשים יחד עם פרויקט הייעור יתנו ביטחון לתושבים ולתלמידים לנוע באזור".

אלוף פיקוד דרום, טל רוסו אמר כי "צה"ל ימשיך להגן על תושבי הדרום ויפעל להמשיך חיים נורמאליים לתושבי הרצועה. נמשיך לפעול בנחישות לחיזוק תחושת הביטחון של התושבים"

אלון שוסטר, ראש מועצה אזורית שער הנגב אמר כי "הדרך החדשה מחזקת את קהילת נחל עוז ומאפשרת לנו לעמוד מול האתגרים הקשים שעוד צפויים לנו. המטרה היא שתושבי הקיבוץ והחיילים באזור יוכלו להרגיש בטוחים."

לדברי מנכ"לית קק"ל, יעל שאלתיאלי: "זהו יום של חנוכת נדבך נוסף בשותפות ארוכת השנים בין משרד הביטחון וקק"ל. הפעם הצטרפה שותפה חדשה – יחידת ההנדסה - ומהיום והלאה השותפות איתם תהיה מלאה. קק"ל שמחה על שותפות זו ומעריכה יוזמות אלו. בימים האחרונים אנשי קק"ל עובדים על פרויקט הנטיעות הביטחוניות סביב ישובי עוטף עזה, ראויים לציון עובדי מרחב דרום שעובדים על פרויקט זה באהבה, מחויבות וללא לאות."