כחלק מתהליך ההתייעלות במשרד הביטחון הושק הערב אגף הבינוי וההנדסה החדש. מנכ"ל משרד הביטחון:"הצלחת המהלך ואיחוד מערכי הבינוי צפוי לחסוך למעלה מ150 מיליון ₪ בשנה למערכת הביטחון"

טקס השקת אגף הבינוי וההנדסה במשרד הביטחון התקיים הערב במעמד מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל.) אודי שני, ראש אגף הבינוי וההנדסה תא"ל (במיל.) נתי אפרתי, ראש אגף משאבי אנוש תא"ל (במיל.) רוני מורנו וראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הנכנס אלוף קובי ברק.

במהלך האירוע סיפר מנכ"ל משרד הביטחון כי:" במעמד זה אנו מיישמים תהליך של התייעלות ארוך ומורכב וכיום כל תהליכי הבינוי במערכת הביטחון יהיו תחת מטריה אחת.

הצלחת המהלך היא פרי הירתמותם של אנשי צה"ל ומשרד הביטחון ואיחוד מערכי הבינוי צפוי לחסוך למעלה מ150 מיליון ₪ בשנה למערכת הביטחון. בימים אלה חיסכון זה מבורך וראוי לכל שבח".

ראש אגף הבינוי וההנדסה במשרד הביטחון תא"ל (במיל.) נתי אפרתי שליווה והוביל את תהליך ההקמה חנך את הלוגו החדש של האגף החדש ואמר:" לאחר שביצענו חמישה פיילוטים, הוכחנו את ההתייעלות הכלכלית של המהלך. חודשיים לאחר שהודענו על הקמת האגף, חשפנו הערב את הלוגו ואני גאה לומר שהאגף החדש יהיה חדשני, לומד, מכוון לצרכי המערכת בדגש על הכוחות הלוחמים ועל פרויקטים גדולים כדוגמת מעבר צה"ל דרומה ופעילות שוטפת רבה בכל ימות השנה".

במסגרת תהליכי התייעלות וחיסכון במערכת הביטחון, הוחלט לאחד את מרכז הבינוי הצה"לי ואגף הבינוי במשרד הביטחון. מערך הבינוי החדש יעבוד בשיטות עבודה מתקדמות שיובילו להורדה בעלויות , קיצור זמני ביצוע ושיפור איכות הביצוע. אגף ההנדסה והבינוי ינהל את הפרויקטים ומשימות האחזקה והמיגון ברגיעה ובחרום.