במפלגת העבודה נמשכת הסערה בעקבות דבריה של שלי יחימוביץ בזכות ההתנחלויות. אחד מבכירי מפלגת העבודה לשעבר, אברהם (בייגה) שוחט, שכיהן כשר האוצר בממשלת רבין, תקף בחריפות את שלי יחימוביץ': "אמרה דברים מאוד חמורים שנבעו מחוסר הבנה של משמעות תהליך הבניה בשטחים". יחימוביץ' נעדרה ממפגש נוסף של מועמדי מפלגת העבודה בחיפה, ורוב מזכירי הסניפים במפלגת העבודה בחרו להחרים כינוס מיוחד שערכה יחימוביץ' לכבודם, אליו הופיעו 5 פעילים בלבד. שבועיים וחצי לפני הפריימריז בעבודה, סיכוייה של יחימוביץ' לקבל תמיכה מאחד המועמדים האחרים בסיבוב השני במפלגה נראים קלושים

בריאיון לתוכניתו של יצחק לבני ברשת ב' תקף בייגה שוחט את יחימוביץ', וסיפר על תקופת רבין, בה הועברו התקציבים מההתנחלויות אל הנגב והגליל.

"שלי אמרה דברים מאוד חמורים שנבעו מחוסר הבנה של משמעות תהליך הבניה בשטחים. אם היא אמרה את זה מטעמים טקטיים, של למצוא חן בעיני ציבור כזה או אחר, אז זה גרוע מאוד. אבל אם היא מתכוונת למה שהיא אמרה, זה גרוע יותר"

"יחימוביץ' אמרה שהבנייה בשטחים לא הזיקה לחברה הישראלית בצד הכלכלי. כביכול, לדבריה, אם בנו בית ספר מחוץ לקו הירוק, זה באותה עלות כאילו הוא היה בתוך הקו הירוק. אולם התהליך של הבניה בשטחים היה הרסני לנגב ולגליל, אני הייתי אז ראש מועצת ערד, כשהתחילה הבנייה המאסיבית בשטחים, לא מפלגת העבודה התחילה את הבנייה המאסיבית, אלא הליכוד." אמר שוחט.

"איך בנו את הגליל והנגב? יצרו תנאים מועדפים, בהקלות מס, במענקים לשיכון, בהקצבות לחינוך. ברגע שעשו את זה חמש דקות מכפר סבא אנשים הלכו לשם ולא הגיעו לנגב ולגליל, ומשקיעים הלכו לשם, שלי לא מבינה כמה התהליך הזה היה הרסני לחברה הישראלית.

ויש גם את עלויות אחזקת העניין, כשבשיל להוציא ילדים מחוג קרמיקה צריך כביש עוקף וליווי בטחוני וג'יפ משטרה. ומהבחינה המוסרית, הצד של השליטה בעם אחר, ומה שקורה שם, אי אפשר להתעלם מזה.

שלי לא מבינה עד כמה תהליך הבניה בשטחים היה הרסני. מי שחושב שההתיישבות בשטחים לא גרמה נזק כלכלי עצום לנגב ולגליל ולא רואה את הריסת הסיכוי לשלום בבניה הזאת,  ואומר מצד אחד שהוא רוצה שלום והוא סוציאל דמוקרט, יש אבסורד מוחלט בדברים ויש קונפליקט בלתי נסבל בין הדימוי ומה שנאמר בכתבה." אמר שוחט.

במקביל החלו פעילי שמאל להפיץ ברשת סרטון בחירות, בו נראית יחימוביץ' על רקע ג'ינגל הליכוד, ודבריה בזכות ההתנחלויות כפי שצוטטו בכתבתו של גידי וייץ בעיתון הארץ.

http://www.youtube.com/watch?v=DWFq4n8p_L0&feature=related

בעקבות הסערה שנוצרה במפלגת העבודה בעקבות הדברים, בחרו רוב מזכירי הסניפים במפלגת העבודה להחרים כנס מזכירי סניפים שארנה יחימוביץ' לקראת הפריימריז במפלגת העבודה. מתוך 250 מזכירי סניפים במפלגת העבודה שהוזמנו לכנס, שאנשיה של יחימוביץ' ארגנו בעמל רב בסניף המפלגה ברמת אביב, הופיעו למפגש רק 5 מזכירי סניפים.

בכנס בחירות נוסף שהתקיים לקראת הפריימריז במפלגת העבודה, ביום שבת, במלון הר הכרמל בחיפה, השתתפו 4 מתוך 5 המועמדים לראשות מפלגת העבודה: עמיר פרץ, יצחק בוזי' הרצוג, עמרם מצנע ואראל מרגלית. שלי יחימוביץ', שמזה מספר שבועות נעדרת מכל מפגש בו לוקחים חלק המועמדים האחרים בעבודה, בחרה גם הפעם לא להופיע, עובדה שגרמה לביקורת נוקבת כלפיה מצד קהל מתפקדי העבודה בחיפה, שהגיע ביום שבת בצהריים למפגש עם המועמדים, וציפה לפגוש את כולם.

במהלך המפגש תקף ח"כ יצחק בוז'י הרצוג את החלטתה של יחימוביץ' שלא להופיע: "הייתי מצפה מכל המתמודדים להציג כאן עמדות מדיניות ברורות. לא יכול להיות שיש מועמדת שנמנעת מלתת תשובות על שאלות מדיניות ואומרת - אני רק בנושא החברתי". במהלך דבריו קרא אחד מפעילי העבודה בקהל: "שלי לא יכלה להגיע, היא עסוקה השבת בהקמת מאחז במיגרון".

גם עמיר פרץ התייחס בעקיפין לדבריה של יחימוביץ' בדבריו: "ישנם כאלו שמנסים לומר, שאם אתה מדבר על מדינה פלסטינית, אתה לא יכול לעסוק בנושאים חברתיים. עולמם צר כעולם הנמלה. יצחק רבין היה שר ביטחון חברתי, את התקציבים שפונו מההתנחלויות הוא דאג להעביר לחינוך ולתשתיות."

לאחר שגם המועמד עמרם מצנע התבטא השבוע נגד יחימוביץ' ואמר כי לא יסכים לכהן כמס' 2 שלה לאחר דבריה, נראים סיכוייה של יחימוביץ' לזכות בתמיכת אחד המועמדים בסיבוב השני של הבחירות, אם יתקיים כזה, נראים קלושים למדי.