מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב קורא לסיעות ישראל ביתנו ועצמאות לטרפד את ניסיונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להביא להארכת חוק טל בחמש שנים נוספות. ח"כ אורית זוארץ (קדימה), "מאחר ושר הביטחון נטש את משמרתו במאבק על זכויות חיילי צה"ל, אני תקווה שלפחות מפלגת ישראל ביתנו תצטרף לחזית המגינה על האינטרסים של ציבור ה'נאמנים' למדינה"

ח"כ אביגדור ליברמן, יו"ר "ישראל ביתנו"
ח"כ אביגדור ליברמן, יו"ר "ישראל ביתנו"

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב קורא לסיעות ישראל ביתנו ועצמאות לטרפד את ניסיונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להביא להארכת חוק טל בחמש שנים נוספות.

לדברי רגב, "חוק טל שהיה אמור להביא לשילוב החרדים בשירות צבאי ואזרחי מקרטע ומדשדש. זאת, בין היתר בשל המוקשים הרבים שמציבה בפניו ההנהגה החרדית. כל הארכה מעבר לשנה אחת תהיה מתן פרס למחדל ועידוד להשתמטות. את השנה יש לנצל פי שמציע שר הביטחון ברק לרפורמה מרחיק לכת בכללי הגיוס, שתפסיק את האפליה בין דם לדם ותממש את העיקרון של שירות צבאי חובה".

ח"כ אורית זוארץ (קדימה), חברה בועדת החוץ והביטחון, בנוגע לכוונת ראש הממשלה להאריך את חוק טל ב-5 שנים נוספות: "ראש הממשלה ושר הביטחון שלו מפחדים ממשבר קואליציוני ומוכרים את ערכי השוויון בנטל ככופר על הישרדותם הפוליטית. זה כבר לא צבא העם, אם כמעט 50% ממנו לא מתגייס לנשיאה בנטל, ההחלטה הזאת מקלה על המשתמטים ולמעשה מענישה את הרוב פעם נוספת."

זוארץ הוסיפה: "זה הזמן של הרוב הציוני בכנסת להשמיע את קולו, מאחר ושר הביטחון נטש את משמרתו במאבק על זכויות חיילי צה"ל, אני תקווה שלפחות מפלגת ישראל ביתנו תצטרף לחזית המגינה על האינטרסים של ציבור ה'נאמנים' למדינה"