בצעד 'עוקף טרכטנברג' יוגש היום מכתב לרה"מ: "בראש הדרישות - הרחבת התקציב וצמצום הפערים". היום בשעה 19:45 יצעדו נציגי פורום הארגונים לצדק חברתי (השולחן העגול) לבית ראש הממשלה ויגישו לו מכתב עם מסמך הדרישות המפורטות

היום, השלישי בספטמבר, הוא יום בו עוברת המחאה מפרק אחד לפרק שני וקולות רבים שואלים: לאן מכאן? המכתב שמציגים לנתניהו חברי 'פורום הארגונים לצדק חברתי' מציג כיוון ברור - יש לשנות כיוון על-מנת לתקן את החברה בישראל. על מסמך הדרישות המפורטות שיוגש עם המכתב חתומים 27 ארגונים ומאהלים.

"משך שבעה שבועות יוצאים מאות אלפים מאזרחי ישראל, נשים וגברים, ילדים ומבוגרים, יהודים, ערבים ודרוזים, לרחובות הארץ, במרכז ובפריפריה ובפיהם דרישה אחת: צדק חברתי במדינת ישראל, " נכתב במכתב.

"תנועת המחאה המתגבשת וגדלה מבקשת ותובעת שינוי מהותי ועמוק שישקם את רקמת האמון והשיח, המעורערת, הקרועה והשסועה, בין ממשלת ישראל ובית נבחריה לציבור הישראלי"

"לפורום הארגונים לצדק חברתי מטרה אחת ברורה מעל הכל. על מנת שיהיה מקום לכולם יש לצמצם את הפערים ולשם כך יש להרחיב את התקציב. כל עוד לא ניתן יהיה לפרוץ את מסגרת התקציב, כפי שטוענים זה מכבר נתניהו, שטייניץ וטרכטנברג – יישארו אזרחי ישראל להלחם על פירורים." אומרים בארגונים החברתיים.

מתוך מסמך הדרישות:

הגדלת ההוצאה הציבורית על שירותים חברתיים ואזרחיים באופן משמעותי – מהלך שיביא לעליה בהכנסות ולצמצום הוצאות בטווח הארוך.

עודפי הגבייה ממסים יופנו לטובת תשתיות חד פעמיות המצויות בתקציב המדינה ונוספות ככל שיתאפשרו: הקמת מבנים, כיתות, תשתיות תחבורה וכיו"ב.

פתיחת התקציב הדו-שנתי לשנים 2011-2012 והכנסת שינויים בהתאם למתווה הכולל.

לצד קביעת מסגרת התקציב ויעד האינפלציה בממשלה, ייקבעו יעדים מדידים לצמצום העוני והפערים הכלכליים-חברתיים.

אומר אורי מתוקי, חבר תנועת דרור ישראל: "הבסיס לכל הדרישות הקיימות הוא ללא ספק הרחבת התקציב. משמעות הקריאה לצדק חברתי היא יצירת חברה שוויונית וצמצום הפערים והרחבת התקציב היא הדרך היחידה בה ניתן לדאוג לכלל הצרכים הבסיסיים של האזרח ובראשם דיור בר-השגה, חינוך חינם ובריאות שווה לכל נפש"