עו"ד שירה קופמן:  יותר ויותר זוגות נפרדים על רקע התנהלות מי מהם בפייסבוק

במציאות של היום, אנחנו חרדים לכמות הלייקים שלנו בפייסבוק יותר מאשר למינוס בחשבון הבנק, אך כשהרשתות החברתיות חודרות לנו לתוך חיי המשפחה, אנחנו מחוייבים להגן על המשפחה בכלל ועל הזוגיות בפרט מההשפעות שלה.

קרא עוד...

המתכון לאושרו של הילד בהליכי הגירושין. עוה"ד שירה קופמן.

כששואלים את הבת שלי, בת ה-6 "מה אמא עושה?" היא משיבה "מגרשת הורים... אבל היא תמיד דואגת לילדים...". כן, גם ילדה בת 6 שנים בלבד מבינה שבהליך גירושין יש לדאוג לילדים. לא אחת מגיע למשרדי לקוחה (או לקוח כמובן) ומביעה בפניי את הדילמה בהתחלת הליך גירושין , כאשר מאז ומתמיד הדילמה נעוצה בילדים הקטנים. אולי מוטב לנו להישאר נשואים עד שהילדים יבגרו? כמענה לשאלה זו יש לבחון האם ילדים יעדיפו לגדול בבית אחד, בו מצויים פיזית הורים אומללים או בשני בתים אשר בכל אחד מהם נמצא הורה מאושר? כמובן שסביבה מאושרת לילד (לא משנה איזו סביבה) תצמיח ילד מאושר.

קרא עוד...

כלא 4

חיילים רבים נעצרים על קשת רחבה של ביצוע עבירות במסגרת הצבא. ניסחנו עבורכם דף שאלות ותשובות שיסייע לכם להבין כיצד מתבצע תהליך מעצר משטרתי צבאי, מהן העבירות בגינן חיילים נשפטים ועוד.

קרא עוד...

 עו"ד אילון אורון

השוטר עצר אתכם בצד הכביש בטענה שביצעתם עבירה תנועה. האם יש טעם לנסות לשכנע אותו לבטל את הדו"ח ומה ההשלכות? אספנו עבורכם 10 המלצות חשובות להתנהלות נכונה מול שוטרי התנועה, שימנעו מכם סיבוכים והאשמות מיותרות:

קרא עוד...

גילעד ושדי, עו"ד ומגשר

נדרשים לצאת מביתכם במסגרת פרויקט התחדשות עירונית?! - להלן זריקת הרגעה: אישור פרויקטים של פינוי בינוי כרוכים בבירוקרטיה מסורבלת ועודף הרגולציה, רבים מהפרויקטים מתעכבים ואף נעצרים בשל חששם ההגיוני של בעלי הדירות לגורל דירתם אשר מהווה לרוב נכס יחידי ויקר מפז. לדיירים זכות חוקית לערבות מלאה בגובה שווי דירתו החדשה שאותה הוא אמור לקבל בסיום הפרויקט. דעו את זכויותיכם! מאת: גילעד ושדי, עו"ד ומגשר

קרא עוד...

עו"ד רוני ליש, ליש-הבר עורכי דין

אזרחים רבים חושבים כי אם הם נפגעו מעבירה פלילית כלשהי שבוצעה נגדם, תפקידם מסתכם בתלונה במשטרה ובמסירת עדות בפני בית המשפט או גופים רלוונטים אחרים. אולם, מחשבה זו שהייתה נכונה בעבר אינה נכונה כיום, שכן גם נפגעי עבירות מהווים צד בהליך ויש להם זכויות רבות. שמירה על זכויות אלו חשובה מאוד בפני עצמה, ועשויה גם להיות לה השפעה מכרעת על ניהול תביעה אזרחית כנגד הפוגע הנגררת לפלילים. בשורות הבאות נתאר כיצד ניתן לשמור על זכויותיהם של נפגעי עבירה, באמצעות ייצוג משפטי של עורך דין פלילי.

קרא עוד...