מגמת הסטת ההשקעות לחו"ל ממשיכה לגדול, וכך גם הנכסים המנוהלים בתעודות הסל המשקיעות במדדים מחוץ לישראל. מגמה זו חלחלה גם למשקיעים הפרטיים, אולם מגוון האפשרויות הרב עשוי לבלבל אפילו משקיעים מנוסים. על כן, חשוב לדעת כיצד לבחור תעודת סל בחו"ל ומהם השלבים העיקריים שיש לשים עליהם דגש בעת בחירת תעודת סל.

קרא עוד...

בתחילת ספטמבר 2016, התבשרנו כי משרד האוצר שוקל להפחית את שיעורי המכס ביבוא בשר טרי או צונן. מטרת הפחתת המכס, היא להפחית את יוקר המחייה בישראל. מהלך זה הינו מסמר נוסף בארון הקבורה של תעשיית המזון הישראלית. בתקופה האחרונה אנו עדים לשרשרת של הורדות מכסי יבוא על מוצרי מזון תעשייתיים וחקלאיים, באמתלה של הורדת יוקר המחייה, באמצעות קידום הייבוא והעדפתו על פני הייצור המקומי.

קרא עוד...

רו"ח גנדי גורביץ', מייסד המרכז להתחדשות עירונית מקבוצת אפיקים 38

בתקופה האחרונה יש שיח מרובה בתקשורת לגבי קבוצות רכישה. בגלל נסיבות העניין נוצרה קונוטציה שלילית אשר יכולה לגרום לנזק משמעותי לקבוצות רכישה ויתרונותיה. אז מה הן בעצם קבוצות רכישה? אולי קצת היסטוריה. קבוצות רכישה בארץ החלו לגדול בערך לפני כעשור. הסיבה העיקרית להיווצרותן של קבוצות הרכישה הייתה עיוותים בחקיקה, וכך הצליחו אותן קבוצות ליהנות מיתרונות מיסוי משמעותיים. עם השנים, ובלחץ לא קטן של חברות בניה, שונתה החקיקה הושוותה לכזו שחלה על חברת בניה כיוזמת פרוייקטים. כבר מכאן ניתן ללמוד שקבוצות רכישה מהוות, למעשה, סוג של יזם פרויקט וזו אכן השוואה לגיטימית.

קרא עוד...

כמעט 90% מהישראלים הבוגרים גולשים באינטרנט, כאשר מרביתם מבצעים רכישות דרך הרשת – אבל מרביתם מעדיפים לבצע את הרכישות דווקא באתרים בחו"ל. המשמעות היא שכדי לאפשר לאתר המכירות למשוך קונים שמבצעים רכישות באינטרנט בשפות שאינן עברית, כדאי לבעל האתר או למי שמעונין להקים אתר מסחר, לתרגם אותו כדי שיותאם לקהל היעד המורחב של הקונים. ישנם שני סוגים של קהלי מטרה לתרגום אתרי מסחר בארץ: תושבי ישראל שאינם דוברי עברית או שמעדיפים לגלוש בשפת האם, וגולשים בחו"ל שנוהגים לרכוש באינטרנט.

קרא עוד...

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר, גופים חוץ בנקאיים אשר מהווים מוקד משיכה עבור מי שמחפש הלוואות בסדרי גודל שונים לצרכים מגוונים. אותם גופים מציעים הלוואות חוץ בנקאיות עד 50000 ולעיתים אף למעלה מזה.

קרא עוד...