צעדת מאוכזבי הליכוד יוצאת למסע מחאה רגלי ממאהל מחוסרי הדיור בבת-ים עד לבית ראש הממשלה בירושלים המוחים מזהירים "ביבי, אם לא תחזור לתורת ז'בוטינסקי – מעון, מזון, מלבוש, מורה ומרפא, המהפך כבר בפתח - הליכוד יאבד את השלטון"

הבוקר, יום שני, ה-27.2, יצאו מצביעי ופעילי ליכוד מאוכזבים, לצעדת מחאה נגד מדיניותו הכלכלית של ראש הממשלה בנימין נתניהו תחת הכותרת "בגין נתן, ביבי לקח". זהו יומו השני של המסע הרגלי שהחל אתמול במאהל בת-ים, ויימשך כ-4 ימים עד לסיומו מול בית ראש הממשלה בירושלים.

4 יוזמי צעדת מאוכזבי הליכוד, משה כהן, תמיר חג'ג', נאווה לוי-זקין ואיציק אמסלם, אנשי ליכוד ומנהיגים מקומיים מטיחים בנתניהו וקובעים: "ביבי הפקיר את מצביעי הליכוד וזנח את ערכי המפלגה, את דרכו של בגין ואת משנתו של ז'בוטינסקי".

יוזמי הצעדה דורשים מראש הממשלה לקיים את משנתו של ז'בוטינסקי לפיה גם בכלכלת שוק חופשי יש לספק לאדם את 5 הצרכים הבסיסיים ההכרחיים לקיום בכבוד, אותם כינה ז'בוטינסקי '5 המ"מים' : מעון, מזון, מלבוש, מורה ומרפא.

משה כהן (40), נשוי ואב לבן בן שנתיים: "אני ליכודניק, וכל המשפחה שלי מצביעי ליכוד. לא קל לי לצאת נגד המפלגה שלי. אני עושה את זה בלב כבד אבל אין לי ברירה. הליכוד זה מהבית ועכשיו אין לי בית".

כהן, עובד בשיפוצים כ-12 שעות ביום, גר עם משפחתו באוהל במשך כ-4 חודשים ולאחרונה לקח הלוואות על מנת לשכור דירה. כהן קורא לראש הממשלה לרדת אל העם ולהסתכל בעיניהם של דרי האוהלים "אם הכלכלה פה כל כך מושלמת איך זה שיש כאן כל כך הרבה עניים?! יש בארץ אנשים עובדים שאין להם קורת גג! אנשים פה עובדים מסביב לשעון ולא מגיעים לכלום. אני רוצה לתת לילד שלי את החינוך הכי טוב כדי שתהיה לו הזדמנות לחיים טובים יותר ממני, אבל איך? עם איזה כסף?אנחנו חיים מהיד לפה וגם זה בקושי".

תמיר חג'ג' (41) אב ל-2: "הייתי בעל עסק משגשג, שילמתי המון מיסים למדינה, העסק שלי נקלע לקשיים, נכנסתי לחובות והיום נותרתי חסר כל. זו השיטה שלא מספקת תנאי קיום מינימליים. ביבי אתה הפקרת אותי! האמנתי ופעלתי עבורך. נבחרת להיות מנהיג, זו לא בושה להגיד נכשלתי. או שתתן לכולנו לחיות כאן בכבוד או שתפנה את הכסא. אם המדיניות שריסקה אותי, לא תשתנה, לראשונה בחיי לא אצביע ליכוד ואפילו אקרא לאחרים לעשות כמוני".

יוזמי הצעדה אשר גדלו וחונכו עפ"י ערכי הליכוד מביעים געגוע לליכוד מתקופתו של מנחם בגין, שטיפח את השכונות והתנהל בצניעות ובענווה. לדבריהם "ביבי שכח מה זה להיות ליכודניק. הוא מחלק פרסים לעשירים ואת העניים מפקיר".

נאווה לוי-זקין, (44) אם חד הורית ל-3, מורה ומאמנת כושר: "אני הייתי חברת מפלגה בליכוד, כך גם הוריי, חונכתי בתנועת הנוער בית"ר, אבל זה לא אותו ליכוד כמו בימי שיקום השכונות של בגין. נתניהו הוליך אותי שולל. אני לא יכולה לתמוך במפלגה שדורסת אותי. אם לא יהיה שינוי חד במדיניות הכלכלית, לראשונה בחיי לא אצביע ליכוד! אני אצעד ואני אפגין ואני אהפוך עולמות עד שנוכל לחיות כאן בכבוד".

איציק אמסלם, (44), נשוי ואב ל-6, ממנהיגי מאהל שכונת התקווה מוסיף: "המפלגה שהעלנו לשלטון הפנתה לנו עורף. איך הבוחר לא מרגיש שביבי מנהיג אותנו למילכוד?! אני קורא לראש הממשלה, רד אל העם, תסתכל על הבוחרים שלך! " אמסלם מתריע כי המצוקה הכלכלית כל כך מקיפה עד שבבחירות הבאות ייבחר רק מועמד שיטפל טיפול שורש בפערים החברתיים.

בתום הצעדה יוקם בירושלים אוהל מחאה בסמוך לבית ראש הממשלה ובסוף השבוע יערכו קבלת שבת לאורחים ולכל מי שירצה להביע תמיכה.