סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הגיב לראשונה לתחקיר ששודר אתמול בתכנית "המקור" בערוץ 10 לפיו מתערב סגן השר לטובת חולים חרדים. בראיון ברדיו קול חי בתכנית "כנסת ישראל" עם הרב ישראל איכלר מיד לאחר שידור התחקיר אמר סגן השר ליצמן שאין חילוני אחד שפנה אליו לעזרה ולא נענה

אתמול, מיד לאחר שידור תחקיר תכנית ה"מקור" בערוץ 10 הגיב סגן שר הבריאות ליצמן להאשמות כלפיו . בתחקיר, נטען כי סגן השר ליצמן מתערב לטובת חולים בעיקר מהמגזר החרדי כולל לחץ אישי שלו על מנהלי בתי חולים, רופאים וראשי קופות החולים. בנוסף נטען בתחקיר, כי ליצמן התערב במכרז להקמת בית החולים באשדוד וניסה לסייע לעמותת "רפואה וישועה" השייכת לחסידי גור לזכות במכרז.

בראיון בתכנית "כנסת ישראל" עם הרב ישראל איכלר ברדיו קול חי, טען סגן השר כי אין אדם חילוני שהוא לא קיבל עזרה לאחד שפנה אליו וכי במידה וייצא זכאי בקשר להאשמות על התערבותו במכרז לבית החולים אשדוד, האנשים שהאשימו אותו במשרד האוצר צריכים להתפטר:

"כל האשמה שלי זה שתי אשמות: אלף, שעזרתי לאנשים וזה בסדר גמור אני מקבל את זה. שיבוא בן אדם אחד חילוני שפנה אליי ולא פניתי ולא השתדלתי לעזור לו- אחד. דבר שני- טוענים שהתערבתי בבית חולים באשדוד. ואני כל הזמן אמרתי, אני מוכן שיפנו למבקר המדינה, אין לי בעיה, אבל אם אני אצא זכאי, שלא התערבתי, אז מי שהאשים אותי במשרד האוצר, צריך להתפטר. אין חוכמות".