מטה החירום של עיריית אשקלון בישיבה ראשונה מאז ההסלמה: ראש העיר בני וקנין: "למרות הצלחת כיפת ברזל יש לנהוג במשנה זהירות". דרור אהרון, ראש מועצת גן יבנה, בתחומה נפל הבוקר טיל גראד,  פונה לציבור "לגלות עירנות וזהירות מירביים, ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף, שהינן מצילות חיים."

מטה החירום של עיריית אשקלון בראשותו של ראש העיר בני וקנין התכנס היום בצהריים (יום שישי) על מנת לדון בהתפתחויות האחרונות בדרום. בישיבה השתתפו קציני צה"ל וקצינים מפיקוד העורף וכן מפקד תחנת משטרת אשקלון והממונה על הבטחון בעירייה ממלא מקום ראש העירייה שלמה כהן.

מטה החירום הכולל את כל ראשי המכלולים בעירייה, מכל התחומים: הנדסה, חינוך, לוגיסטיקה,רווחה הסברה ומידע לציבור, הנוחו על ידי פיקוד העורף וצה"ל בקובץ הנחיות להתגוננות לפיהם אין לקיים אירועים מעל 500 איש וכן להיות ערניים ולהיכנס למחסה בעת הפעלת צבע אדום. הממונה על הבטחון בעירייה שלמה כהן הודיע כי גם במוצאי שבת תיערך הערכת מצב.

כזכור על אשקלון ביומיים האחרונים נורו מספר גראדים לעבר העיר ולמרבה המזל כיפת ברזל הצליחה ליירט את הטילים באוויר. ראש העיר אשקלון בני וקנין התייחס לעובדה הזאת ואמר כי למרות שכיפת ברזל מצליחה ליירט ירי רקטי "התושבים נדרשים להיות זהירים ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף. כמו כן יש להיות קשובים לתקשורת ולהיות מעודכנים".

ראש העיר הודה לשר הבטחון אהוד ברק ולראש הממשלה, בנימין נתניהו "על שנענו לדרישתי לפני שלושה שבועות להחזיר את מערכת כיפת ברזל בעיר . זה הוכיח את עצמו ואת היעילות שבכך".

ראש העיר העלה על נס את פעילות גורמי הביטחון בגזרה ושיבח את החלטת מערכת הביטחון בגזרה ושיבח את החלטת מערכת הביטחון על הצבת כיפת ברזל שהוכיחה שוב את עליונותה. בני וקנין בישיבת המטה חזר וביקש מהתושבים שלא להיחשף במהלך האזעקה ולהמנע מסקרנות שעלולה לסכן אותם ואת בני משפחתם.

נציגי פיקוד העורף עדכנו ומסרו כי על פי הנחיות כעת במידה ויש אזעקת צבע אדום יש הכנס למרחבים המוגנים ולתפוס מחסה תוך 30 שניות, ולהשאר במרחבים המוגנים או במחסה לפחות 10 דק'. אם תשמע צפירה נוספת יש להישאר לאותו פרק זמן באזורים הבטוחים. כמו כן,הנחו נציגי פיקוד העורף כי יש להימנע מהתקהלויות והתכנסויות מעל 500 איש בשטחים פתוחים.

שלמה כהן ממלא מקום ראש העיר והממונה על הבטחון הודיע כי מטה החירום העירוני ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות והערכת מצב נוספת תתקיים במוצ"ש, או באם יעלה הצורך, במועד מוקדם יותר. במידה ויהיו שינויים בהנחיות, הציבור יעודכן בהתאם. "הכל בהתאם להתפתחויות ולמצב הבטחוני" אומר שלמה כהן.

הבוקר בסביבות 5:55 נשמעה אזעקה בגן-יבנה. זוהו שתי נפילות בשטחים פתוחים, בין גן יבנה לשתולים. לא היו נפגעים או נזק לרכוש.

ראש המועצה ומשטרת ישראל יצאו למקום לקבל תמונת מצב ובתוך כך להרחיק סקרנים. במהלך היממה האחרונה נרשמה עליה במספר הפונים לשירות מסרונים בחירום שנועד לתושבי גן יבנה, אליו ניתן להירשם באתר המועצה.

פניות לגבי צופרים שהתקבלו במוקד העירוני, הועברו לבדיקת פיקוד העורף ולטיפולו. ראש מועצת גן יבנה דרור אהרון פונה לציבור "לגלות עירנות וזהירות מירביים, ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף, שהינן מצילות חיים."

בשלב זה פיקוד העורף מורה על הגבלות קלות בלבד, שפירושן אי-קיום אירועים ציבוריים גדולים (מעל 500 איש), ומזכיר שזמן ההתראה לגן-יבנה הינו 45 שניות מהישמע האזעקה.