הפורום לצדק חברתי קורא לממשלת ישראל ולעומד בראשה רה"מ בנימין נתניהו: "עשו חשבון נפש, כפרו על מעשיכם וחזרו להיות הגוף אשר אמון על רווחתנו – אל תתמכו בדוח טרכטנברג"

בהודעת הפורום לצדק חברתי שפורסמה היום נאמר כי: "מסקנות וועדת טרכטנברג לא מספקות את התשובה האמיתית שמדינת ישראל מחפשת. בקיץ האחרון צעקו מליון איש שדרישתם היא שינוי השיטה הקיימת, יצירת מדינה הדואגת לאזרחיה, הנותנת לכל אדם לחיות בכבוד. בקיץ פתאום קם העם ודרש בשורה של צדק ולא צדקה לעם, אך ממשלת ישראל מתעלמת מבשורה זו ומורחת את העם עם תשובה עקרה ומגוחכת.

המחאה לא תסתיים והעם לא ישתוק עד אשר דרישותינו יענו. לא יכול להיות שדיור, מוצרי מזון, עבודה הוגנת, בריאות וחינוך שווה לכל נפש יהיו בגדר רשות לממשלה. זוהי חובתם, זהו תפקידם וזוהי זכות של כל אזרח במדינת ישראל. בניגוד לדבריו של פרופ' טרכטנברג אשר התריע כי אם הפוליטיקאים לא יפעלו לאישור דוח הוועדה - הם לא יישארו בשלטון, אנו מדגישים ואומרים כי דווקא אלה אשר יתמכו במסקנות ויתעלמו מדרישות העם ישלמו בעתיד את החשבון."

"אנו פונים לשרים בממשלה לעשות חשבון נפש עמוק ומזכירים להם כי אלו הימים החשובים ביותר לעם היהודי," אומר אורי מתוקי מתנועת דרור ישראל וחבר בפורום לצדק חברתי, "מדינת ישראל קמה כבית לעם היהודי בתפוצות, ולאחר 63 שנה אנו פונים אליכם- החזירו לנו את הבית. היו בטוחים כי לא נשקוט עד אשר זה יקרה".