בכנס פתיחת מערכת הבחירות שנערך השבוע במאהל בקיבוץ כפר עציון, הודיע דוידי פרל, יו"ר וועד אלון שבות וסמזכ"ל בני עקיבא העולמי לשעבר על התמודדותו לתפקיד ראש מועצת גוש עציון. דוידי הציג בפני פעילים ותושבים את חזונו ובמרכזו קידום החינוך ופיתוח הבנייה ביישובי גוש עציון

כלים

פעילים ותושבים רבים התכנסו השבוע במאהל בקיבוץ כפר עציון לרגל כנס הפתיחה של מערכת הבחירות לתפקיד ראש מועצת גוש עציון. כזכור לפני כשבועיים, מונה שאול גולדשטיין על ידי הממשלה לתפקיד מנכ"ל רשות הטבע והגנים ובעקבות כך הודיע על התפטרותו מתפקיד ראש מועצת גוש עציון. הבחירות לראשות המועצה יתקיימו בעוד כ-6 שבועות בתאריך 14/2/12, כ"א שבט תשע"ב.

במהלך הכנס הכריז דוידי פרל, יו"ר וועד אלון שבות וסמזכ"ל בני עקיבא העולמי לשעבר, על כוונתו להתמודד לתפקיד ראש המועצה.

בכנס הבחירות, הציג דוידי פרל את חזונו לפיתוח גוש עציון בתחום החינוך, הבנייה והקהילה וחשף את הסיסמה שתלווה אותו במהלך הקמפיין: "דוידי פרל: ראש מועצה ישר ולעניין".

במהלך הערב נשא דברים פרופ' כץ תושב אלון שבות וראש בית הספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן אשר הביע את תמיכתו בפרל והצהיר כי מהיכרותו האישית, אין לו ספק כי דוידי הינו המעמד הראוי ביותר לעמוד בראשות המועצה.

ברק גולן תושב תקוע ונציג הגוש המזרחי הדגיש את החיבור של דוידי למזרח גוש עציון ואמר כי כל תושב שנפגש עם דוידי נחשף לדמותו המיוחדת המשלבת צניעות, דיבור בגובה העניים יחד עם עשייה ונמרצות.

בני סוויל, לשעבר יו"ר הוועד בישוב אלעזר ומראשי מטה הבחירות, הציג בפני המשתתפים את המסרים העיקריים של הקמפיין ותכנית הפעולה לשבועות הקרובים עד הבחירות.

מיכאל ירמיש, תושב אלון שבות, אקטואר במקצועו אשר עלה לארץ לפני כ-4 שנים סיפר על היחס החם של דוידי פרל כלפי העולים החדשים בגוש עציון.

פרל פתח את נאומו בהתייחסות נרחבת על הרב חנן פורת: "זכיתי ועבדתי לצדו של חנן פורת כעוזרו האישי. זכיתי ללמוד מקרוב איך להעיז לחלום, חלומות רחוקים ואחר כך גם לפעול ולהגשים אותם".

דוידי התייחס לנושא שיתוף הציבור בקבלת החלטות במועצה ולצורך לדאוג לפיתרון בתחום החינוך לכל מגוון האוכלוסיות המתגוררות בגוש: "כתושב ותיק בגוש אני מודע כי ישנו צורך לפעול ולהיטיב עם מגוון סוגי חינוך בגוש, והגיע הזמן לפעול למען כולם. כראש מועצה אדאג שכל ילד וילד ימצא את מקומו החינוכי, וכל מוסד ומוסד יקבל את המשאבים להם הוא זקוק".

נושא מרכזי נוסף שהציג דוידי הוא הצורך בהרחבת הבנייה ביישובי גוש עציון וזאת למרות המצב המדיני: "הגיע הזמן להרחיב משמעותית את הישובים כאן בגוש, לפעול גם מלמעלה בדרגים ממשלתיים, וגם מלמטה בדרג של הפשטת הבירוקרטיות הפנימיות כאן בגוש ולעודד בניה, על מנת שנראה מסביבנו דחפורים, טרקטורים, משאיות - קולות של התרחבות ובניה".

במסגרת הצגת תכנית העבודה שלו, התייחס פרל גם לנושא התיירות, הקהילה, התעסוקה, פיתוח תשתיות לעסקים בגוש עציון, איכות הסביבה וכן לבטיחות בדרכים.

דוידי פרל, תושב אלון שבות הינו בעל תואר שני במנהל עסקים וכיהן בעבר כסמזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמי. בנוסף,כיהן פרל כיו"ר הוועד המקומי וחבר מליאת מועצת גוש עציון מטעם אלון שבות למשך 5 שנים. בשנים האחרונות עסק רבות בפעילות ציבורית למען בתי הספר השונים ובין השאר כיו"ר בי"ס ראשית.

הבחירות לראשות מועצת גוש עציון יתקיימו ב-14/2/12, כ"א שבט תשע"ב.