שרת המשפטים איילת שקד

הסתיימה הכנתו לקריאה שנייה ושלישית של חוק נתוני אשראי שקידמו שרת המשפטים איילת שקד ושר האוצר משה כחלון בוועדת הכלכלה. שרת המשפטים איילת שקד: "הצעת החוק תסייע בצמצום האפליה בגישה הקיימת למתן אשראי. אני מודה לשר האוצר על השותפות והדחיפה, למשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ וליו"ר הוועדה חכ איתן כבל על עבודה מקצועית ומאומצת". שר האוצר משה כחלון: "החוק הזה הוא הבסיס לעידן של תחרות בענף הבנקאות. החוק ישחרר את האזרחים שכבולים היום לבנקים, בעל כורחם, בעקבות חוסר המידע"

קרא עוד...

ח"כ חיים ילין (יש עתיד)

ביום ראשון הקרוב (13.3), תדון ועדת שרים לחקיקה בהצעת החוק הגנת הצרכן (תיקון – סימון תוצרת חקלאית שיוצרה במדינת ישראל) התשע"ו – 2016, של ח"כ חיים ילין (יש עתיד). בהצעת החוק מוצע, כי כל משווק יחויב לסמן את התוצרת החקלאית אשר יוצרה בישראל על ידי סימון המדף או המכל בו התוצרת מצויה. על ההצעה חתומים מעל 20 חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה ותומכים בה ארגוני החקלאות ותנועות ההתיישבות. ח"כ ילין: "סימון התוצרת החקלאית תאפשר שקיפות לצרכן ותיתן את היכולת לבחור אם לצרוך מוצר מיובא או תווצרת חקלאית כחול לבן"

קרא עוד...

מהדקים את קשרי הסחר עם ארה"ב: נשיא התאחדות התעשיינים ותת-המזכיר האמריקאי לסחר חוץ: יש לעדכן את הסכם הסחר בין המדינות. תת-המזכיר האמריקאי לענייני סחר חוץ, סטפן מ. סליג, התארח לאחרונה למפגש "שולחן עגול" עם בכירים במשק הישראלי – ביוזמת נשיאות הארגונים העסקיים בישראל ולשכת המסחר ארה"ב (U.S. Chamber of Commerce) ובהשתתפות לשכת המסחר ישראל-אמריקה * סליג: "אנו מחויבים להידוק קשרי המסחר בין המדינות"

קרא עוד...

שלושה מפעלים חדשים בתחומי המתכת צפויים להיקלט בפארק התעשייה צבאים. מפעלי המתכת מתווספים לשני מפעלים חדשים מתחום תעשיית המזון שהחלו בתהליכי תכנון לקליטה בפארק צבאים. מספר המועוסקים שייקלטו בשלושת המפעלים החדשים בתחום המתכת צפוי להגיע לכ- 100 עובדים מרביתם מיישובי עמק המעיינות , בית שאן והסביבה.

קרא עוד...

מערכות החימום של דקוהיט

אריאל בר אשר, מנכ"ל חברות דקוהיט מדווח על גידול בביקושים מצד הציבור למערכות הסקה וחימום. לדבריו בחודש האחרון מחזור המכירות, באמצעות חנויות החשמל וישירות מהחברה, כמעט הוכפל ומערכות ההסקה והחימום של דקוהיט מצרפת זוכות לביקוש רב במיוחד באזור ירושלים, בה הותקנה המערכת בלמעלה מ- 4,000 יחידות דיור במגזר הפרטי ובפרויקטים בבנייה רוויה. מחזור המכירות המדווח והמצטבר של החברה הכולל מכירת עשרות אלפי מכשירי חימום, חוזים והתקנות הגיע לשיא מצטבר של למעלה מ- 36 מיליון ₪.

קרא עוד...