ח"כ איתן כבל, המתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות נשא הערב את הנאום המרכזי בעצרת לציון האחד במאי שנערכה בכיכר רבין. כבל פרס בפני הקהל שורת התחייבויות הנוגעות להסתדרות ביום שאחרי הבחירות שיערכו ב-22 במאי. בין היתר התחייב כבל להקים צוות מומחים לכלכלה ויחסי עבודה שיציגו תכנית חומש למיגור תופעת עובדי הקבלן "ושיטות העסקה מעוותות אחרות כמו דור ב'"

כלים
ח"כ איתן כבל (מפלגת העבודה)
ח"כ איתן כבל (מפלגת העבודה)

בפתיחת דבריו תקף כבל את תפקודה של ההסתדרות אל מול מעמדו הנשחק של העובד ואמר: "ההסתדרות לא יכולה לצאת נגד השיטה, כשהיא הפכה לחלק ממנה. ההסתדרות לא יכולה להשתלב במחאה החברתית, כי מאות האלפים מחו גם נגדה. וכשההסתדרות היא חלק מהממסד אין יותר ביחד ואין סיכוי לנצח".

לאחר מכן הציג כבל את עיקרי התפיסה שלו בנוגע לתפקיד אותו אמורה למלא ההסתדרות בחברה הישראלית: "אני מתחייב כי ההסתדרות בראשותי תהיה תנועה חברתית שתילחם ביוקר המחיה ותהיה אופוזיציה לוחמת למדיניות הכלכלית של הממשלה.

"אני מתחייב כי ההסתדרות בראשותי תהפוך להיות בית אמיתי, פתוח וליברלי לציבור העובדים. בית הדואג לאדם העובד מגיל מעון ועד הפנסיה, בית המלווה את העובד גם מחוץ למקום עבודתו, בית כמו שבית אמור להיות".

בסיום נאומו פנה כבל אל הקהל ואמר: "אני צריך אתכם לצידי. אנחנו הולכים למהפכה ומהפיכה אפשר לעשות רק ביחד. זה יכול להיות רגע היסטורי של מפנה בו קמה החברה הישראלית ודורשת את מה שמגיע לה. מחאת הקיץ הייתה רק הניצוץ, הגיע הזמן שהאש תתפשט. כל אחת ואחד מכם שרואה את עצמו כלוחם חברתי חייב להיות שם באותו הרגע ולגייס את כל האנרגיה שיש בו".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS