מנכ"לית מכבי שירותי בריאות סיגל דדון-לוי ויו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי חתמו על הסכם קיבוצי ראשון והיסטורי לאחר למעלה מ80 שנים מיום הקמתה של מכבי, במעמד שר האוצר בצלאל סמוטריץ'. שיפור השכר ותנאי ההעסקה, הטבות ועוד שלל בשורות טובות לעובדי מכבי בתום משא ומתן שנמשך מספר שנים

צילום: ההסתדרות הלאומית
צילום: ההסתדרות הלאומית

 

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳: ההסכם הוא המשך ההשקעה הרבה של המדינה ברפואה בקהילה״

יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי: "מדובר בהסכם שהוא לא פחות מיוניקורן של ענף שירותי הבריאות״

ראשי ההסתדרות הלאומית ומכבי שירותי בריאות נפגשו מוקדם יותר היום במשרד האוצר לחתימת הסכם היסטורי, לאחר למעלה מ-80 שנה בהן לעובדי הארגון לא היה הסכם שכר קיבוצי. ההסכם שנחתם במעמד שר האוצר בצלאל סמטוריץ', ושמשכו הינו לחמש שנים, כולל בתוכו, בין היתר:

קידומי שכר משמעותיים קבועים מדי שנה
• מענקי עבודה בכל שנה, בנוסף לקידומי השכר
• בשנה הראשונה לחתימת ההסכם ייהנו העובדים מתוספת שכר ממוצעת של בין 4.15-5.65%
• מענק ייחודי לפיצוי אינפלציה מעל 3%
• הגדלה משמעותית של תקציב הרווחה
• חברות באגודות לקידום מקצועי
• השתתפות בתשלום עבור קייטנות ילדי העובדים
• הגדלת השי בחגים
• הגדלת תקציב תן-ביס יומי
• שיפור הביטחון התעסוקתי על ידי ניהול תהליכים משותפים לוועד העובדים והנהלת מכבי

יו״ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי:
״אנו מברכים את עובדי מכבי על הצטרפותם למשפחת ההסתדרות הלאומית. אין לי ספק שהדרך הארוכה שעברנו יחד בשמונה השנים האחרונות הביאה את כולנו לעלות על המסלול לקידום עובדי מכבי ופיתוח הקופה. בשנים האחרונות הוכיחו עובדי מכבי נחישות מצד אחד ואחריות ודאגה למקום עבודתם״.

מנכ״לית מכבי שירותי בריאות סיגל דדון-לוי:
״עובדות ועובדי מכבי הם מעמודי התווך של מערכת הבריאות בישראל. אני מברכת על ההסכם הקיבוצי שנחתם לראשונה עם ההסתדרות הלאומית ובתמיכת משרד האוצר, שיביא לשיפור במעמד, ברווחה ובתנאי העסקתם של עובדינו המסורים. לאורך כל הדרך ראינו לנגד עינינו את טובת העובדים ואנחנו נמשיך ונפעל למען אלפי עובדות ועובדי מכבי מדן ועד אילת שפועלים לילות כימים למען בריאותם של 2.6 מיליון חברי מכבי בישראל״.

סמנכ״ל משאבי אנוש במכבי שירותי בריאות עו״ד שמעון (שימי) פרג׳:
״אני שמח להעניק לעובדות ולעובדי מכבי בשורות משמעותיות ומתנה ערב חג הפסח כחלק מחיזוק החוסן האנושי וכחלק מהמהלך להפוך את מכבי ממקום עבודה למקום של הגשמה״.

מנכ״ל הנהלת ההסתדרות הלאומית איתמר שרוני:
״התאגדות עובדי מכבי מהווה נדבך נוסף בהפיכתה של ההסתדרות הלאומית לארגון עובדים מוביל ומשפיע אשר מעמיד את החברים בראש סדר העדיפויות. דווקא בימים אלו, בהם ארגון העובדים צריך לגלות אחריות לאומית על המשק הישראלי - צועדת ההסתדרות הלאומית בבטחה לקדמת הבמה בעולם יחסי העבודה״.

יו״ר ארגון עובדי מכבי עו״ד איל ארז:
״אנו נרגשים שהגענו ליום הזה לאחר כשמונה שנים בזכות דבקותם במטרה של חברי הועד, עובדי מכבי וההסתדרות הלאומית. מדובר באחת מההתאגדויות הגדולות ביותר מקום המדינה שנרקמו מהתאגדות של עובדות ועובדים מהשטח. אנו יוצאים לדרך חדשה ומשותפת עם הנהלת מכבי לטובת עובדי מכבי ומבוטחיה״.