כאשר מדובר על גן ילדים, החצר משחקת תפקיד לא קטן בכלל - הרי זהו האזור האהוב על רוב הילדים, המקום שבו הם יוכלו להתרוצץ בחוץ, לפרוק אנרגיות, לשחק ולשעשע את עצמם בימים יפים עם הרבה שמש. אולם, חצר היא גם מקום לא רע לישיבות צוות של אלו שעובדים בגן, לימי הורים וכן גם סתם לארח אנשים במידה ומתחשק לכם, ועל כן - החצר צריכה להיות מעוצבת היטב, ותוך כדי גם להתאים מבחינה עיצובית לילדים. אז איך תוכלו לעצב את החצר המושלמת בגן ילדים בעצמכם? בכתבה זו תוכלו למצוא כל מה שאתם צריכים לדעת.

 

קרדיט לתמונה Freepik
קרדיט לתמונה Freepik

 

מטרת החצר

לפני שתחפשו אחר תוספות נהדרות לחצר שלכם כמו למשל דשא סינטטי לגני ילדים, עליכם להבין היטב מהי המטרה העיקרית של החצר שלכם. נכון, לרוב החצרות בגני ילדים יש מטרה די מוגדרת, וכבר הזכרנו את שאר השימושים העיקריים שתוכלו לעשות בחצר שלכם בפסקת ההקדמה שמופיעה למעלה. אבל עדיין, חשוב מאוד שתדעו כי מטרת החצר היא בעצם להכניס את הטבע והסביבה אל מרחב גן הילדים, כך שתוכלו לספק להם מרחב שבו הם יוכלו להשתולל וליהנות. לכן דשא סינטטי לגני ילדים זאת בחירה נהדרת, מאחר ומדובר על תוספת שפחות כואב ליפול עליה, ואילו הדשא לא דורש כיסוח ותחזוקה אינטנסיבית מדי, וכל זאת מבלי להתפשר על המראה המהמם של דשא ירוק וטרי.

מה חשוב בחצר?

החלק הכי חשוב בחצר הוא לתת להיות מרחב "מאפשר". כלומר, מרחב שבו הילדים יוכלו לערוך התנסויות עשירות בהמון משחקים שונים, וליצור חברויות שונות למיניהן. אתם תהיו מופתעים מכמה שילדים יודעים להעסיק את עצמם בנוכחות החברה הנכונה, אבל בכל זאת, הנה כמה דברים שכל חצר מוצלחת צריכה להכיל:

משחקי כדור - משחקי כדור הם דרך נהדרת לפרוק לילדים אנרגיה לפני תנומת הצהריים, ומעבר לכך, באמצעותם תוכלו לבדר את הילדים ואפילו ליצור תחרויות בריאות וספורטיביות כשנגמר לכם מה לעשות איתם. לכן, תוכלו לצרף לחצר שער כדורגל, או אולי אפילו סל של כדורסל.

קרוסלה, נדנדות וכדו' - מתקנים של גן שעשועים רגיל בהחלט יוסיפו המון לחצר שלכם, ויהפכו אותה מחצר בנאלית למוקד הנאה שכל הילדים לא יכולים לחכות להגיע אליו בכל יום מחדש. על כן, אין די בהוספת דשא סינטטי לגני ילדים שיוכל לשדרג את החצר שלכם באופן משמעותי - אלא עליכם להוסיף גם קרוסלות, נדנדות וכדומה.

לסיכום

עיצוב החצר המושלמת הוא אינו עניין של מה בכך, ועל כן עליכם לדעת איך לעשות זאת נכון. בדיוק לשם כך, החלטנו לרכז עבורכם בכתבה זו את כל הידע המקדים שיעזור לכם להבין בצורה בסיסית איך תוכלו לעצב בעצמכם את החצר המושלמת עבור גן הילדים שלכם.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה PEXELS

פירוק שיתוף במקרקעין: מדריך מקיף לניתוק קשרים קרקעיים

מציאות של שיתוף במקרקעין יכולה להיות מורכבת ובעייתית במקרים רבים. כאשר מספר בעלים חולקים…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…