העולם שבו אנו חיים הופך להיות יותר דיגיטילי ומתקדם מרגע לרגע ואין הדבר מפתיע - לא צריך לקרוא סטטיסטיקות בשביל להבין זאת, מספיק להסתובב בחוץ ולראות איך כולם שקועים במכשירי הסמארטפון שלהם ואיך כולם עובדים היום מכל מקום באמצעות מחשב נייד. אולם, ההתקדמות האדירה הזו הביאה איתה גם מספר לא מבוטל של סכנות שכן, כאשר כל המידע עלינו זמין ברחבי הרשת, בשנייה יהיה ניתן לראות פרטים עלינו שלא בהכרח נרצה שנראה, כך שחשוב מאוד להיזהר במהלך כל שימוש אינטרנטי שלנו. אז מה חשוב לקחת בחשבון כאשר גולשים באינטרנט, אלו סכנות ואתגרים העידן הדיגיטלי הביא איתו וממה עליכם להיזהר? בכתבה זו, המומחים שלנו יסבירו לכם כל מה שחשוב לדעת על אזהרות ואתגרים בעידן הדיגיטלי, וכל הסובב סביב נושא זה.

קרדיט לתמונה Freepik
קרדיט לתמונה Freepik

 

ממה חשוב להיזהר באינטרנט?

  • להגיד מידע שקרי - כל מצב בו מסרתם פרטים שקריים על אדם אחר או לחילופין, הצגתם אדם באור מסוים שאינו מוצא חן בעיניו ואינו תואם את המציאות מסכן אתכם לגמרי. למעשה, במידה ומסרתם מידע מטעה בקשר לאדם אחר ואותו מידע מציג אותו באור שלילי, אתם חשופים להגשת תביעת דיבה. חשוב להדגיש כי מדובר על כלל דו-סטרי, כלומר גם מנגד, כאשר אתם מניחים כי מידע מסוים שפורסם עליכם ברחבי הרשת הוא תלוש מהמציאות ומציג אתכם באור שלילי עד לכדי מצב של לשון הרע, בהחלט תוכלו להגיש תביעת דיבה כנגד אותו אדם שפרסם את התכנים עליכם על מנת לנסות ולהשיג את הפיצויים שמגיעים לכם.
  • חשיפת פרטיות - העידן האינטרנטי הביא איתו סכנות גדולות למדי גם באשר לנושא הפרטיות שכן, הרבה מאוד האקרים וגורמי זדון עשויים לפרוץ למכשירים שלכם או לשרתים אשר מכילים מידע רגיש שלכם וכתוצאה מכך אתם עלולים לחוות פגיעה בפרטיות.

מהי פגיעה בפרטיות?

הפירוש לפגיעה בפרטיות הוא די חד משמעי, למעשה מדובר על כל מקרה בו אתם סבורים כי הפרטיות שלכם נפגעה. ניתן למנות מקרים בהם המעסיק שלכם ראה לנכון "לחטט" בתיבת הדואר האלקטרוני או במכשיר הסלולרי שלכם שהשארתם פתוחים, מקרים בהם פרצו לכם לאחד מחשבונות המדיה החברתית וכן גם מקרים בהם אדם מסוים מבלש או עוקב אחריכם באופן שמטריד אתכם ופוגע בפרטיותכם. חשוב מאוד לציין כי אסור להתעלם ממקרים של פגיעה בפרטיות שכן, מדובר על הטרדה ועבירה חמורה לכל דבר ועניין, כזו אשר עליכם לטפל בה ולמצות את הדין עם האדם שפגע לכם בפרטיות. לשם כך, עליכם לשכור את שירותיו של עורך דין הגנת הפרטיות מנוסה ומקצועי על מנת שזה יוכל לסייע לכם משפטית, לייעץ לכם וללוות אתכם לאורך כל הדרך במסגרת התהליך המשפטי שבמסגרתו תדרשו את שמגיע לכם.

איך בוחרים עורך דין הגנת פרטיות?

לבחירה נכונה של עורך דין קיימים מספר היבטים חשובים:

  • ניסיון - ניסיון הוא ללא כל ספק היבט חשוב ואף מרכזי באשר לבחירת עורך דין שתוכלו לשכור את שירותיו שכן, ככל שעורך הדין יהיה יותר מנוסה כך סביר להניח שהוא התמודד עם כמות רבה של תיקים שונים ולפיכך ידע כיצד לייעץ לכם ולהדריך אתכם מפאת ניסיונו המעמיק בתחום.
  • אמינות - חשוב מאוד לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה, אך שיהיה גם אדם ישר והגון, כך שתוכלו להיות בטוחים כי אותו עורך הדין ישים את האינטרסים האישיים שלכם ואת קידומם בראש מעיינותיו, יהיה שקוף איתכם ולא יסתיר מכם מידע רלוונטי ויפעל מסביב לשעון על מנת להבטיח שתקבלו את מבוקשכם.

עדכונים אחרונים

קרדיט לתמונות PIXABAY

הכול על שירותי IT לעסקים

אם יש משהו שניתן לומר על העידן שבו אנחנו חיים, זה שהטכנולוגיה הולכת ומתפתחת בכל יום. מה…
קרדיט לתמונה: אבנר גל

איך מנער פשוט הפכתי להיות איש עסקים מצליח

אבנר גל כילד וכנער ידעתי למלצר, לנקות חדרי מדרגות, ואפילו התקדמתי ביכולות שלי להיות…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכבים בדובאי - מהם ההגבלות לנהיגה

ישראלים רבים נוהגים להגיע לחופשה חלומית ומפנקת בדובאי, בייחוד לאחר הסכמי אברהם ההיסטוריים…
קרדיט תמונה יח

יש לכם טרקטורון ואתם חייבים לעשות לו טיפול במוסך טרקטורונים? קודם תקראו את זה!

אין ספק שכלי כמו טרקטורון הוא משהו שכל אחד חולם עליו. לא לכל אחד יש את המקום לאחסן אותו…
קרדיט תמונה FREEPIK

סרטוני תדמית לעסקים באנימציה - הדרך היעילה להעברת מסרים ב – 2024

הלקוחות הפוטנציאליים שלכם נמצאים ברחבי הרשת – ויש לכם דקה וחצי להרשים אותם. איך מתחרים על…
קרדיט תמונה Dov

ריצוף לבית: אפשרויות פופולריות

בחירת ריצוף לבית היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בעת בנייה או שיפוץ של בית. הריצוף משפיע…