דיני המשפחה כוללים בתוכם נושאים רבים ומגוונים, החל מתהליך הסדרת הנישואין, דרך יישוב סכסוכים בין בני הזוג ועד ההחלטה על פירוק החבילה המשותפת. מקרים אלו ואחרים הם חלק מתחום העיסוק של עורך דין מתן חודורוב, המתמחה בענייני משפחה. במאמר זה נכיר לעומק את תחומי העיסוק העיקריים בדיני המשפחה

קרדיט לתמונות PIXABAY
קרדיט לתמונות PIXABAY

 

מה הם דיני משפחה?

דיני משפחה כוללים קשת רחבה של נושאים בעלי היבט משפטי, הנידונים לרוב על פי הדין הדתי ובחלק מהמקרים, על פי הדין האזרחי. הסדרת העניינים המשפטיים, לרבות יישוב סכסוכים, מתבצעת דרך בית המשפט לענייני משפחה או אצל בית הדין הרבני, כאשר לכל אחד מבתי הדין הללו קיימות סמכויות שונות ויכולות לפעול בדרכים יצירתיות וגמישות, בכדי להגיע לפתרון ויישוב הסכסוכים בצורה המיטבית.

מהן הסוגיות העיקריות הנדונות במסגרת דיני המשפחה?

את דיני המשפחה ניתן לסווג למספר תחומים עיקריים:

  • זוגיות - הסדרת המעמד הזוגי של בני הזוג מול רשויות המדינה על שלביה השונים, כוללים עריכת הסכמי ממון על ידי עורך דין לענייני משפחה, הסכם ממון ידועים בציבור , הסכמי גירושין ועוד.
  • ילדים - אחד ההיבטים המשפטיים הרגישים והמורכבים בתחום דיני המשפחה הוא, סוגיית הילדים, הן ילדים ביולוגיים של בני הזוג והצורך בעריכת הסכמי משמורת משותפת , תביעות אבהות וכדומה והן בסוגיות של אימוץ ילדים, לרבות הליך פונדקאות, אשר פעמים רבות כולל אימוץ ילדים מחול. 
  • סכסוכים במשפחה - מריבות וסכסוכים משפחתיים הם מציאות די שכיחה וכרוכים לרוב בעבירות הונאה ומרמה.
  • מוות במשפחה - עריכת צוואות, חלוקת ירושות ויישוב סכסוכים ומחלוקות בין יורשים, מהווים את עיקר ההתעסקות בסוגיית מוות המשפחה.

חשיבות הסיוע של עורך דין לענייני משפחה

סכסוכים משפחתיים מלווים לרוב גם בהיבט רגשי, אשר מטבע הדברים יכול להביא למשברים נפשיים וחברתיים. בשל כך ולאור מגוון הסוגיות המרכיבות יחדיו את דיני המשפחה, הנדונים בערכאות משפטיות ייחודיות, חשוב לפנות לשירותיו של עורך דין מומחה לענייני משפחה, אשר ידאג לשמירת האינטרסים שלכם ויוביל אתכם לפתרונות המשפטיים המיטביים ביותר.

במקרים מורכבים כמו פונדקאות ותהליך אימוץ ילדים לזוגות חד מיניים, ייעוץ וליווי משפטי על ידי עורך דין מומחה לענייני משפחה, הופכים להיות חשובים אף יותר, שכן מדובר בתהליך מורכב ובירוקרטי, על אחת כמה וכמה כשהוא מתנהל בחו"ל.

מחפשים אחר עורך דין מומלץ לענייני משפחה?

לאור חשיבות הייעוץ והליווי של עורך דין לענייני משפחה בסוגיות המשפחתיות השונות, הרי שעלינו לבחור את עורך הדין המקצועי והמומלץ ביותר. על מנת לוודא שאכן מדובר בעורך דין כזה, מומלץ לבדוק כי מדובר בעורך דין ותיק ומנוסה בתחום, שדיני המשפחה הם אכן תחום ההתמחות העיקרי שלו וכמובן, לשמוע ולחפש אחר המלצות של לקוחות אחרים.

במידה ואתם מחפשים אחר עורך דין מומלץ לענייני משפחה, מתן חודורוב משרד עורכי דין הוא הכתובת שלכם לייצוג הולם ומיצוי מלוא הזכויות המשפטיות שלכם בכל הנושאים הקשורים לענייני המשפחה.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה PEXELS

פירוק שיתוף במקרקעין: מדריך מקיף לניתוק קשרים קרקעיים

מציאות של שיתוף במקרקעין יכולה להיות מורכבת ובעייתית במקרים רבים. כאשר מספר בעלים חולקים…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…